Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek opel vectra B

adamblee 01 Gru 2009 20:16 8755 15
  • #1 01 Gru 2009 20:16
    adamblee
    Poziom 9  

Witam.

Z góry sorki za rozpoczęcie nowego tematu ale nie znalazłem nigdzie podobnego problemu/rady.
    Mam opla vectrę B z 1995 roku. nie działała mi centralka w obydwu tylnych drzwiach. Po radach forum doprowadziło mnie to do mikroprzełączników (kosztowało mnie to 2 zeta i 3h roboty) i pomogło. Natomiast tak. sedno w tym, ze centralkę tą mam na kluczyk a chciałbym mieć na pilota. Kupiłem uniwersalny sterownik z pilotami i teraz zastanawiam się czy w ogóle jest mi potrzebny. gdzieś wyczytałem że ta centralka ma sterowanie radiowe i teraz pytanko czy da się jakoś zaprogramować uniwersalnego pilota do niej czy może dało by się podłączyć główny sterownik z centralki uniwersalnej żeby to wszystko śmigało. (P.S. centralka uniwersalna jest bez alarmu). programowanie pilota opisane na forum nie pomaga. wiec wnioskuje ze zostaje to zmienić moduł sterujący centrali (ale jak? Prosiłbym o jeśli jest to możliwe o łopatologiczne wytłumaczenie) tzn które kabelki jak w razie czego. w razie draki zapodam jakieś fotki jak to wygląda z bliska (p.s. centralka uniwersalna jest po pieniądzach kupiona w związku z czym nie ma żadnych instrukcji ani schematów - stad mój temat)
    ..i jeszcze takie pytanie jak podłączyć uniwersalny siłownik (dwa kable) do drzwi gdzie mam sterowanie 3 kabelkami żeby wszystko chodziło.
    ..z góry sory za zamotanie... pozdrawiam ADAM

0 15
  • #2 01 Gru 2009 20:27
    korarm
    Poziom 13  

o ile dobrze zrozumiałem to centralny ci działa a chcesz mieć teraz na pilota?
    Więc jeśli kupiłeś centralke z pilotami za kase to powinien być tam schemat.
    takich centralek jest dużo na rynku i każdą się programuj inaczej.
    a piloty muszą być w zestawie, rzadko można innego w programować

0
  • #3 01 Gru 2009 20:48
    adamblee
    Poziom 9  

no właśnie jest to nowa, uniwersalna, ale bez schematów bo kupiona od gościa co chciał się jej szybko pozbyć.... tylko teraz pytanko czy mam szukać innej. czy może z tą dało by się coś zrobić?...

0
  • #4 01 Gru 2009 20:52
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Może podasz model albo zdjęcie płytki? Skąd mamy wiedzieć co trzymasz w reku schowanym za plecami?

0
  • #5 01 Gru 2009 21:09
    adamblee
    Poziom 9  

zdjęcie płytki już zapodaje ale jest ona nieopisana. ma 6 wyjść.. i chyba niebieskie z boku to antenka..

centralny zamek opel vectra B centralny zamek opel vectra B

0
  • #6 01 Gru 2009 21:16
    milejow
    Poziom 42  

adamblee napisał:
    zdjęcie płytki już zapodaje ale jest ona nieopisana. ma 6 wyjść.. i chyba niebieskie z boku to antenka..

centralny zamek opel vectra B centralny zamek opel vectra B

Tylko to, co widać ci sprzedał?

0
  • #7 01 Gru 2009 21:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 01 Gru 2009 21:39
    adamblee
    Poziom 9  

tak. tylko tyle jest. aaaa.... sry jest "jakiś schemat" już go zapodaje...
    a z drugiej strony sterownika nic nie ma....

centralny zamek opel vectra B

0
  • #9 01 Gru 2009 23:36
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Wygląda mi to na rodzinę AMT. Jest w środku switch?

0
  • #10 01 Gru 2009 23:40
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

No przecież wszystko ślicznie opisane. Kabelki chyba sobie podłączysz. Pilota do tego szukasz?

0
  • #11 02 Gru 2009 10:52
    adamblee
    Poziom 9  

No tak.. faktycznie ładnie opisane... ale chodzi mi o to czy dam rade zamienić moduł sterujący na uniwersalny? bo jak już gdzieś wyczytałem to różnią się choćby sterowaniem. (np do uniwersalnego siłownika idą dwa kabelki a w vectrze są trzy) i moje pytanie dotyczy tego czy dam rade przy zachowaniu oryginalnych siłowników wpiąć ten moduł sterujący?
    ..i z góry sory za zamotanie i "głupi problem" ale jeżeli jesteście w stanie podpowiedzieć to chciałbym to zrobić sam a nie wydać 300 zł (jak mi to powiedział mechanik za zrobienie z tym)

a czy jest switch nie mam pojęcia...
    na płytce opisane są takie znaczki MK184 i jeszcze CCG
    a z drugiej strony YK02

P.S. chyba ze znacie kogoś w okolicy Krakowa kto mógłby zrobić to taniej? a może któryś z forumowiczów jest?

1
  • #12 02 Gru 2009 17:19
    milejow
    Poziom 42  

Sprzedał ci kawałek AMT,nieopłacalne dorobienie pilota.Kup sobie coś, co nazywa się ,,sterowanie radiowe centralnym zamkiem,,Zapodaj później na forum swój zakup i będziemy go podłączać do twojej VEctry

0
  • #13 03 Gru 2009 09:46
    adamblee
    Poziom 9  

Spoko.. tylko ze to jest zestaw z pilotami....
    a nie wiesz może jaki będzie najlepszy do vectry? bo nie chciałbym znowu czegoś kupić na daremno.. :cry:

0
  • #14 03 Gru 2009 14:28
    milejow
    Poziom 42  

Choćby coś z NOXON,a. Wiekszość sterów jest konfigurowalna więc nie ma znaczenia, w czym to będzie pracować

0
  • #15 03 Gru 2009 18:35
    adamblee
    Poziom 9  

ok
    a na co mam patrzeć żeby nie kopic złego? s

0
  • #16 09 Gru 2009 11:48
    adamblee
    Poziom 9  

Pojechałem z tym do firmy która się tym zajmuje. Dałem 190 zeta za sterownik i założenie. i patrząc na to co zrobili to MOŻNA TO BYŁO ZROBIĆ SAMEMU!
    Goście wpięli się do mojej starej centrali. Nie obeszło się jednak bez problemów. tym razem z drzwiami od strony kierowcy, ale kolejna wymiana mikroprzełącznikow i po problemie. natomiast z niesprawnym zamkiem z tyłu, już chciałem kopic używany ale na złomie nie mieli. :/ wiec się za niego wziąłem. rozebrałem na części pierwsze i wszystko dokładnie przesmarowałem. dwa kilo smaru i chodzi jak nuwencja :D
    Tak wiec jeżeli ktoś ma problemy z centralnym w swojej Vectrze to pierwsze to sprawdzić czy dochodzi napięcie, potem sprawdzić czy silniczki są sprawne potem wymiana mikroprzełączniczków i dwa kilo smarowania... powinno wszystko być ok.... przynajmniej tak było w moim przypadku.. :P
    teraz jak na razie jedynym problemem u mnie to wymiana czujnika temp zewnętrznej.
    POZDRAWIAM wszystkich i dzięki za pomoc. ADAM

1