Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochodzik na pilot z silnikiem spalinowym

01 Gru 2009 21:27 4459 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Od zawsze moim marzeniem było zrobić własny model samochodu z silnikiem spalinowym. Jeśli chodzi o fundusze i części to nie ma problemów. Oczywiście chcę samoróbkę, a nie kupić samochód i ew. go złożyć (wyprzedzam wypowiedzi cwaniaczków :P). Jeśli chodzi o umiejętności: do tej pory styczność z elektrycznością miałem tylko na lekcjach fizyki (2 klasa LO, mat-fiz). Czy jest jakaś szansa, że taki model uda mi się wykonać? Jaka wiedza będzie mi do tego potrzebna dodatkowo. Mile widziane linki, projekty etc., etc.

Serdecznie pozdrawiam! :)
  • Poziom 35  
    Jak kupisz gotową elektronikę (a w zasadzie inaczej tego robić nie polecam) i znasz się trochę na mechanice to jak najbardziej do zrobienia.

Generalnie potrzebujesz aparaturę RC, akumulatory + ładowarka, silnik z osprzętem i serwa do sterowania autem/silnikiem (w sumie nie wiem jak w silnikach spalinowych RC się steruje mocą...). Podłączenie tego nie będzie trudne.
    Cała reszta to albo kupienie gotowego kitu, albo najlepiej kupienie niektórych części (opony, amortyzatory itp.) i do tego dorobienie podwozia/nadwozia i niektórych elementów.

Zapomnij o robieniu aparatury RC/elektroniki. Jest to możliwe, ale po pierwsze nie masz do tego wiedzy, po drugie w 99% przypadków mija się z celem.
    Nie widzę też sensu robienia niektórych drobnych elementów (np. amortyzatory, że nie wspomnę o silniku spalinowym).

Wbrew temu co mówisz dobrym pomysłem mogłoby być kupienie gotowego zestawu (pewnie cena w okolicach 2000) i następnie jego modyfikowanie. Zbudowanie podstawy pozwoliłoby się tobie nauczyć wiele o budowie modelu, a dalej modyfikujesz go jak chcesz. Najprościej byłoby zrobić własne nadwozie z laminatu, a potem możesz przerobić podwozie wg. własnego gustu.

Jest jeszcze taka kwestia, że obecnie są bardzo dobre silniki bezszczotkowe. Wcale nie trzeba się pchać w samochody spalinowe, żeby mieć zabawkę o niesamowitej mocy.
  • Poziom 14  
    Witam

Jeżeli o elektronice i mechanice wiesz tyle co nauczyli Cię w szkole to nie radze brać się za budowę takiego auta od podstaw. A już na pewno nie z silnikiem spalinowym. Wiem co mówię bo właśnie jestem w trakcie budowy takiego autka z lotniczym silnikiem spalinowym :D W elektronice i mechanice siedzę od dawna a mimo to mam nieco problemów z budową, jak na razie największym sukcesem było własnoręczne zbudowanie sprzęgła odśrodkowego :D

Jeżeli pieniądze nie grają większej roli to na początek polecam gotowy zestaw razem z aparaturą.

Pozdrawiam :D