Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

integra i moduł zdalnego sterowania

wojtekcz 01 Gru 2009 21:52 1812 2
 • #1 01 Gru 2009 21:52
  wojtekcz
  Poziom 12  

  Witam.
  Co prawda na temat integry pojawiło się już wiele wątków (prawie wszystkie przeczytałem) ale mam jeszcze kilka pytań.

  stan faktyczny:Integra 64 , moduł Vidiaq 3F, jedna strefa na dom i garaż + czujki blokowane przy braku wyjścia do załączenia alarmu na noc, kontaktrony na drzwiach głównych, bramie garażowej i drzwiach z korytarza do garażu

  1. chciałbym jakoś zautomatyzować ogrzewanie (sterowanie przekaźnikiem pieca CO) tak, aby w momencie uzbrojenia alarmu przełączało się na niższą temperaturę (drugi termostat). ale tylko przy wyjściu. Dodatkowo chciałem mieć możliwość zdalnego zal/wył ogrzewania przy użyciu modułu Vidiaq, który poda mi sygnał na jakieś wejście1 CA. wymyśliłem że ustawię wyjście1 z CA jako wskaźnik czuwania (czy mogę go ustawić jako stałe?) i wejście2 do CA sterowane tym wyjściem1. teraz iloczyn logiczny wejść 1 i 2 załączy przekaźnik pieca.

  2. Jak rozwiązać sterowanie alarmem przy wyjściu/wejściu z domu? wyjść/ wejść mogę przez drzwi główne lub przez bramę garażową. Wejście chciałbym spiąć ze zdalnym otwieraniem bramy garażowej (sterowane pilotem od napędu bramy)- wtedy np blokowałbym pir'a w garażu i liczył czas na wejście liczony od załączenia przekaźnika załączonego równolegle do żarówki w napędzie od podnoszenia bramy i działającego w funkcji logicznej z kontaktronem na bramie. (naruszenie tylko bramy wyzwala alarm). Czas na wejście byłby skracany w momencie otworzenia drzwi na korytarz. Wyjście (uzbrajanie) powinno być łatwiejsze- dłuższy czas na wyjście skracany po zamknięciu obydwóch wyjść z domu. Tylko jak to zrobić aby działało wg w/w pomysłu???
  Wszelkie inne sugestie mile widziane

  0 2
 • #2 10 Gru 2009 13:40
  wojtekcz
  Poziom 12  

  ok jakoś poradziłem sobie ze sterowaniem pieca. Pozostało jeszcze uzbrajanie/rozbrajanie.
  Obecnie mam przekaźnik (we1) w napędzie bramy, kontaktrony na bramie(we2), i drzwiach we(we3) do garażu. jest tam jeszcze czujka ruchu (we4) . chciałbym, aby w momencie otwierania bramy pilotem (zwarte we1 na czas otwarcia bramy) blokowało we2 i we4 na określony czas, który w momencie naruszenia we3 byłby skracany do kilku sek.

  Natomiast przy uzbrajaniu dałbym dłuższy czas ma wyjście np 5 min skracany zamknięciem bramy (we2). Myk jest taki, że w momencie wpisywania kodu brama nie musi zawsze być otwarta- mogę ja otworzyć już w trakcie odliczania czasu na wyjście. jak zrobić, aby dopiero zamknięcie bramy skracało czas wyjścia. Aby było trochę trudniej po wpisaniu kodu mogę w ogóle nie wchodzić do garażu tylko wyjść drzwiami wyjściowymi (we5).
  Mogę prosić o pomoc jak to ładnie przełożyć do Integry korzystając z jak najmniejszej ilości wejść/wyjść.

  0
 • #3 13 Gru 2009 12:49
  kecaj654
  Poziom 2  

  można wykorzystać funkcje -wyjścia- na centrali jako sygnalizację długiego naruszenia wejścia i podpiąć przekaźnik do sterowani-, aktywny po zaprogramowanym czasie długości naruszenia wejścia centrali ( w tym przypadku kontaktron na bramie) powrót do stanu normalnego po zamknięciu bramy.

  0