Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki współczesny telefon ma liczniki czasu trwania rozmów?

01 Dec 2009 21:55 3276 14
 • Level 31  
  Właśnie padł mi stary, ale ciągle praktyczny, Alcatel OT535. Telefon służył mi tylko do dzwonienia i pisania/odbierania SMS'ów. Miał jednak super funkcję - rejestr 10 ostatnich połączeń wraz z datą i czasem ich trwania. Mam też służbową Nokię 6300, ale ona nie posiada tak pożytecznej funkcji, którą muszę mieć. Zatem taka opcja odpada na wstępie.

  Mam zatem pytanie: Czy można obecnie kupić jakiś nowy telefon z takim rejestrem ostatnich połączeń, jak w Alcatelu?

  Wymagania:
  Możliwość dzwonienia,
  Wysyłanie/odbieranie SMS'ów,
  Książka telefoniczna,
  Bluetooth (do słuchawki zdalnej),
  Długo trzymająca bateria.

  Reszta (internet, gry, aparat, MP3, radio czy podobne) nie jest mi do niczego potrzebna i najlepiej, aby jej nie było. Jak będzie - trudno, jakoś przeżyję.

  Co zatem wybrać?

  Pozdrawiam.
 • Level 23  
  Każdy telefon na symbianie: Serie E i N Nokii mają rejestr połączeń przetrzymywany niezależnie od ostatnio wybieranych/odebranych/nieodebranych. Jest tam numer data, godzina i czas trwania połączenia. Ten rejestr może mieć i ostatnie 30 dni :)
 • Level 31  
  A jaki model z tych serii Nokii jest najprostszy? Interesuje mnie głównie długość czasu pracy na baterii. Bajery nie są mi do niczego potrzebne. :)

  A czy w ofercie innych firm też są podobne aparaty?

  Pozdrawiam.
 • Level 35  
  Nemo wrote:
  A jaki model z tych serii Nokii jest najprostszy? Interesuje mnie głównie długość czasu pracy na baterii. Bajery nie są mi do niczego potrzebne. :)

  A czy w ofercie innych firm też są podobne aparaty?

  Pozdrawiam.

  z tym ze symbian jako system operacyjny wieszac bedzie sie a i bateria nie bedzie za dlugo dzialac ..
  Mam samsunga d900i ... nie ma systemu operacyjnego , ma ta funkcje i jest dosc tani bateria trzyma 5 dni - wada taka ze jest on rozsowany
 • Level 31  
  A może jest jakiś Sony-Ericsson z podobnym rejestrem ostatnich połączeń?

  System operacyjny w telefonie... Wolałbym tego uniknąć. Choć i bez niego niektóre modele też potrafią się wieszać.

  Pozdrawiam.

  -------------------------------------------------
  EDYTOWANO

  Okazuje się, że w telefonie Nokia 6300 jest lista 10 ostatnich połączeń, choć całkiem dobrze ukryta. Dla zainteresowanych podaję ścieżkę do listy:
  Menu -> Rejestr -> Wybierane nry -> (najechać na połączenie) -> Opcje -> Godzina połączenia i gotowe.
  Co ciekawe, połączenia na ten sam numer są zapisywane chronologicznie razem z czasem trwania.

  Pozdrawiam.
 • Level 12  
  praktycznie każdy telefon ma taki licznik wystarczy poszukać i wejść w rejestr połaczeń
 • Level 24  
  nokia 6310i -bateria bezkonkurencyjna( nowa potrafi pociągnąć ponad dwa tygodnie), jest bluetooth nie ma zbędnych bajerów, sms-y naprawde bardzo przyjemnie się na niej pisze. Jak dla mnie dla kogoś kto chce klasyczną słuchawkę z najlepszą baterią to jedyny słuszny wybór
 • Level 31  
  Chwilowo zamierzam poeksperymentować jeszcze z moim Alcatelem (wymiana baterii na nową) i jeśli zadziała, odpuszczę sobie nowy telefon.

  Jeśli nic z tego nie będzie, zastanowię się nad Nokią 6300. Widziałem, że kosztuje poniżej 450 PLN, a ponadto ma liczniki rozmów.

  :arrow: luki880: Nie zgodzę się. Wiele współczesnych telefonów ma tylko licznik wszystkich połączeń, a nie indywidualny dla każdego połączenia. Widziałem też licznik zbiorczy na dany numer, gdzie sumował wszystkie połączenia kierowane pod ten sam numer. Wyjątkowo nieprzydatne.

  Pozdrawiam.
 • Level 28  
  A do czego ci kolego ten licznik? Będziesz siedział przed telefonem i zliczał ile z kim gadałeś? SE C702 wyświetla aktualny czas rozmowy i podczas rozmowy można sobie luknąć ile już się gada. To jest bardzo przydatne w przypadku korzystania z darmowych minut a nie jakieś liczniki które będą pokazywały ile czasu gadałem z kimś miesiąc temu... :)

 • GSM specialist
  HTC z windows mobile. Rejestr każdego wykonanego połączenia, wszystkie SMS które wysłałeś/odebrałeś kiedykolwiek backupy itp duperele. Używam i polecam.

  na przykład dnia 19-11-2008 roku dzwoniłem sobie do kolegi o 11:58, rozmowa trwała 2 minuty 13 sekund , o 18:13 on oddzwonił do mnie, rozmowa trwała 14 sekund :)
 • Level 31  
  patryk-84a wrote:
  A do czego ci kolego ten licznik? Będziesz siedział przed telefonem i zliczał ile z kim gadałeś?


  Dokładnie do tego celu.

  patryk-84a wrote:
  SE C702 wyświetla aktualny czas rozmowy i podczas rozmowy można sobie luknąć ile już się gada.


  Coś takiego ma prawie każdy telefon, ale nie mam ochoty pamiętać czasów wszystkich połączeń, jakie wykonywałem. To ma pamiętać telefon.

  patryk-84a wrote:
  To jest bardzo przydatne w przypadku korzystania z darmowych minut a nie jakieś liczniki które będą pokazywały ile czasu gadałem z kimś miesiąc temu... :)


  Korzystam z darmowych minut i nie wychodzę poza nie. Poza tym wystarczy 10 ostatnich połączeń, bo zwykle dziennie nie wykonuję więcej.

  cykada wrote:
  HTC z windows mobile.


  Fajne. Za drogie. Poza tym: "Precz z systemem operacyjnym w telefonie!" Ostatnio miałem okazję zobaczyć zwis systemu w jakiejś Nokii N... podczas ważnej rozmowy. Na szczęście nie był to mój telefon, ani rozmowa mnie nie dotyczyła. Rozmówca się obraził...

  Pozdrawiam.
 • Level 12  
  Poco bawić się ze starym alcatelem?
  weź nokie i po sprawie
 • Level 31  
  Akumulator do Alcatela kosztuje 28 PLN, Nokia 450 PLN... Rachunek jest prosty. :)

  Pozdrawiam.