Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

migające diody postoju 5W opel vectra

Nostrepix 01 Dec 2009 23:05 1989 6
 • #1
  Nostrepix
  Level 14  
  Witam. Dwa tygodnie temu zakupiłem diody postoju firmy RENSAN 5W. Przez te 2 tygodnie zdążyłem 2 razy zmieniać komplet, ponieważ po tygodniu jedna żarówka diodowa zaczęła migać. Kupiłem drugi komplet i po 2 tygodniu dioda się tak przepaliła, że w ogóle nie świeci. Moje pytanie brzmi: Czy diody są dobrej firmy? Czy można kupić diody postoju, które będą dłużej świeciły niż te, bo zależy mi na nich? Planuję kupić diody 3V, 30 sztuk oraz rezystory oraz podłączyć np. 3 diody i podać jeden rezystor 550Ohm. Spełni to zadanie? Będzie to lepsze rozwiązanie niż kupienie gotowych na 12V ?
 • #2
  pitnit
  Level 15  
  Ja mam Citroena i zakupiłem LT8B ze sklepu elektronicznego http://www.laro.com.pl/index.php5/szukaj działają już 2 lata
  Chyba, że chce ci się bawić to załóż te 3 diody szeregowo + rezystor 180ohm jakieś ekstra białe lub niebieskie.
 • #3
  Nostrepix
  Level 14  
  Widzę, że te diody z Laro mają już w sobie wbudowane rezystory. Uważam, że będą lepsze od moich. Moje nie mają rezystorów w sobie. A jeżeli kupić te diody 3V to jakiej firmy? Bo na moich diodach doczytałem się napisu Made in China ;/
 • #4
  pitnit
  Level 15  
  To, że z Chin nic nie znaczy wszystko jest z Chin. Diada (DIODA LED 5mm BIAŁA 3,6V 20mA 8000mcd) świeci mocno. Proponuje kupować 5000mcd w zawyż L5B niebieska też mi się podoba wybór należy do ciebie.
 • #5
  Nostrepix
  Level 14  
  Niebieskie z chęcią bym zamontował na postój ale słyszałem, że białe są dopuszczalne, a za niebieskie trzeba zapłacić Panom, którzy mają wiele praw tzw. " Niebieskim".
 • Helpful post
  #6
  pitnit
  Level 15  
  Z postojowymi raczej nie robią problemów gorzej jak masz kseony bez homologacji ( tak słyszałem)
 • #7
  Nostrepix
  Level 14  
  Mimo wszystko zakupie białe diody. Myślałem jeszcze o żarówkach H4 i przeczytałem trochę o przepisach i dopuszczalna jest tylko barwa biała i żółta ( w barwę biała wchodzą także xenony o określonej temp. światła- emitujące białe światło ). Jednak na xeony nie ma co liczyć w moim aucie ( homologacja lampy, spryskiwacze, mechanizm automatycznego poziomowania ). Jedynie H4 imitacja xenonów ale to już mam i dość słaba jakość. Wracając do diody to niebieska teoretycznie jest nie dopuszczalna a praktycznie zakłada się na własną odpowiedzialność bo jak przeczytałem w kodeksie to wówczas zakładając niebieską diodę przypisujemy się do światła naszych kolegów wysoce uprzywilejowanych... Barwa światła " niebieska " jest ich własnością w ruchu drogowym ;/ Mi osobiście bardziej podoba się niebieska ale jestem zmuszony na białe ;/ Będę robił własny projekt tych diód w oprawce od żarówek 5W, w skład jednej żarówki 5W będzie wchodziło: 4 diody ( d=5mm ) i oporniki. W sobotę będę realizował projekt. Jak coś mogę pokazać zdjęcia mojego projektu jak świeci i jak jest skonstruowany.