Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zbiorcza antena problemy z sygnałem TV satelitarnej

02 Gru 2009 09:53 2252 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam pytanie, wprowadziłem się do świeżo wybudowanego budynku z 12 mieszkaniami. Zainstalowana jest tam antena zbiorcza na dachu z rozprowadzonymi po mieszkaniach gniazdkami. Niestety po podłączeniu dekodera cyfry+ (model STRONG), po pierwszym dniu bezproblemowego użytkowania (raz tylko stracił sygnał na kilka sekund), teraz zupełnie nie można oglądać telewizji.. albo brak jest sygnału albo poziom jest 6-8/100, a jakość 2/10.. Dodam, że jak już się uda złapać sygnał, o podanych parametrach, to jest to na kanałach canal+, canal + film itd., jest też TVP1 ale np. TVP INFO już nie (mimo, że tu podobno sygnał powinien być najsilniejszy). Jeszcze dzień wcześniej wszystko było super (sygnał na zielono ok. 90/100 jakość 10/10), nic nie ruszałem - po prostu wszystko znikło. Gniazdko i kabel łączący (gniazdko-dekoder) są na pewno OK, ustawienia dekodera też. Czy może być to problem z multiswitchem?? Dodam, że sąsiadka nade mnę ma ten sam dekoder oraz pakiet i u niej wszystko śmiga bez problemu..
  • Moderator na urlopie...
    Te dekodery tak się zachowują. Odłączenie chwilowe od sieci powinno poprawić działanie. Jeżeli objaw będzie się ponawiał, wymiana dekodera.
  • Poziom 2  
    czyli to raczej problem samego dekodera nie switcha?? Niestety wyłączanie z sieci, nawet na dłuższy czas nie przynosi żadnych efektów... Chociaż trochę mnie to dziwi, bo to nowy dekoder, a wcześniej testowałem z innym i tak samo sygnał skakał - pojawiał się i znikał..
  • Warunkowo odblokowany
    Trzeba sprawdzić podłączenie kabla w gniazdku i przy multiswichu.
    Zamienić wyjście w multiswichu dla twojego kabla.
    To powinno zlokalizować usterką.
  • Poziom 2  
    Multiswitch przepięty, gniazdko wywalone (podpięte złączkami bezpośrednio do kabla ze ściany) i sygnał super ( ok 80/100 jakość 10/10). Wszystko śmiga - kanały z pakietu łącznie z canal +, HBO, itd., tylko oprócz TVN Warszawa, nie ma żadnego innego TVN (TVN, TVN7, Style, TURBO....).. (sygnał ok. 80/100 jakość 0). Dekoder po restartowaniu, przywracaniu ustawień fabrycznych, ponownym wyszukiwaniu kanałów i przesłaniu sygnału reaktywacji karty.... Setki kanałów na Hotbird i Astra śmigają pięknie, a TVNy martwe... w pakiecie oczywiście są..
  • Warunkowo odblokowany
    Dekoder do kosza.
  • Poziom 11  
    Nie poruszono jeszcze problemu...grudzień np śniegu na czaszy lub konwerterze ...oblodzeń to też ma wpływ na jakość sygnału. Czasami też nadawcy zmieniaja częstotliwości nadawania kanałów i jeśli jest coś predefiniowane moze nie działać. Raz na dwa lata Polsat i TVN robi ruchy ze zmianami częstotliwości.