Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długo ładujące się ikony pulpitu

02 Gru 2009 11:44 3312 2
  • Poziom 10  
    Witam !
    Mam następujący problem z komputerem:
    Po uruchomieniu systemu i zalogowaniu się wyświetla mi się domyślna niebieska tapeta pulpitu i pasek "start", następnie przez około 2-3 minuty ładują się ikony pulpitu i właściwa tapeta. Najdziwniejsze jest to, że w managerze zadań widać w tym czasie 99% zużycia procesora na "procesie bezczynności". Mogę również w czasie ładowania ikon uruchamiać inne programy z menu start (np. Firefox) i ładują się normalnie.

Komputer nie jest zbyt nowy i ma zainstalowany Windows 2000 Professional, ale kiedyś uruchamiał się normalnie. Proszę o pomoc.
    W załączniku daję log z programu ComboFix.
  • Poziom 37  
    Jesli proces bezczynnosci wynosi u Ciebie 99 %, to bardzo dobrze.
    Zobacz jak zachowuje sie hdd ladowania systemu. Dysk powinien oczywiscie pracowac, ale nie moze sie non-stop "krecic" (dioda dysku nie powinna sie swiecic swiatlem ciaglym podczas ladowania pulpitu). Jesli masz wlaczony autostart np. bittorenta i wlasnie sciagasz pliki, to w czasie startu systemu prawdopodobnie nastepuje sprawdzanie sciaganej aplikacji, przez co dysk jest maxymalnie obciazony i nie potrafi szybko zaladowac pulpitu.
    To jedna z alternatyw.
  • Poziom 10  
    Dioda nie świeci światłem ciągłym tylko migocze. W autostarcie mam tylko Avasta, ale nawet gdy wyłączyłem mu start z systemem sytuacja pozostała bez zmian. Ponadto zauważyłem jeszcze jedną dziwną sprawę - po załadowaniu niebieskiej tapety pulpitu i paska "start", ale przed załadowaniem ikon, uruchamia się na chwilę napęd dyskietek. Przecież to nie jest chyba bootowanie ? Jeśli już to powinien się uruchomić zaraz po włączeniu komputera prawda ?