Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie z komputera - aparaty z modułem WiFi

madstorm 02 Gru 2009 12:14 1463 2
  • #1 02 Gru 2009 12:14
    madstorm
    Poziom 10  

Witam wszystkich forumowiczów.

Co prawda nie jest to forum typowo fotograficzne, ale cenię sobie je za dużą jego fachowość w szerokim spektrum dziedzin.

Pszukuję dość nietypowych rozwiązań wykorzystania sprzętu fotograficznego. W tym temacie chciałbym się skupić na cyfrówkach z modułem WiFi, jednakże z pominięciem lustrzanek, mowa o kompaktach. Znalazłem następujące modele, w których rzekomo jest moduł WiFi:

* SAMSUNG ST1000,
    * Canon Digital IXUS Wireless,
    * Panasonic Lumix TZ50,
    * Nikon Coolpix P1, P2 i P3,
    * Kodak EasyShare One,
    * Ricoh Caplio 500SE,
    * Sony Cyber-shot DSC-G3,
    * Sony Cybershot G1,
    * Samsung CL65,
    * Nikon Coolpix S6, S7c, S8, S9.

Prosiłbym forumowiczów którzy zetknęli się z ww. modelami, potwierdzili czy możliwe jest zdalne sterowanie przy pomocy komputera oraz jeśli nie ma bezpośrednio takiej możliwości, czy istnieje API które pozwoli ją stworzyć.

Napiszcie jeśli znacie inne modele kompaktów z modułem WiFi, zaznaczam że nie chodzi o lustrzanki, ale o mniej lub bardziej zaawansowane kompakty.

Pozdrawiam.
    JS

• #2 11 Sty 2010 16:23
    madstorm
    Poziom 10  

Odświeżę temat dla potomnych.

Po dogłębnym googlowaniu tematu wychodzi na to, że ww. kompakty używają modułu WiFi do wysyłania zdjęć na zdefiniowane już witryny internetowe, do komputera oraz urządzeń obsługujące standard DLNA. Nie jest nigdzie konkretnie napisane że nie da się nimi sterować, ale nie dokopałem się do prób kombinowania z oprogramowaniem sterującym, ani nie do informacji czy producenci tego sprzętu udostępniają API.

Jedyny model dający taką możliwość to Canon Digital IXUS Wireless, ale nie wiadomo mi jeszcze w jakim zakresie (producent potwierdzi mi to mailem) i co najważniejsze już nie jest produkowany.

:) temat do zamknięcia

• #3 11 Sty 2010 17:18
    pukury
    Poziom 35  

Witam.
    Swojego czasu miałem zamiar coś podobnego zrobić - tylko na większą ilość aparatów .
    Po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu skończyło się na połączeniu aparatów przewodami ( 24 szt .) .
    To również - " dla potomnych "
    Pozdrawiam .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME