Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda fabia 1.4 mpi błąd p0171

02 Gru 2009 12:36 19031 8
  • Poziom 9  
    witam wszystkich .
    po zdiagnozowaniu launcherem fabi 1.4 mpi 2004 wykazało tylko jeden błąd p0171 system too len bank 1 -zbyt uboga mieszanka .cyliner 1
    ale innych błędów na elemętach wykonawczych nie pokazało ,nawet na sondzie nic nie wzkazało gdzie powinno być coś nie halo bo zawartość tlenu w spalinach nie będzie poprawna .
    mysląc co jeszcze może być nie tak zmierzyłem ciśnienie na tłokach i 1-13 2-15 3-15 4-15.czy to mogą pieprzyć zawory .apropo auto ma 36 tys przejechane .
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Bank 1, nie oznacza pierwszego cylindra, tylko pierwszą sondę lambda
  • Poziom 42  
    Taka podpowiedź - bank 1, to nie cylinder 1
    Oprócz komputera, trzeba podłączyć analizator spalin i zobaczyć co się dzieje

Troszkę spóźniłem
  • Poziom 9  
    no ale chodzi o to że z 1 cylindra jest odbierany zły sygnał przez sonde ,przecież sonda jest jedna .
    a jeżeli chodzi o te zaniżone ciśnienie na 1 cylindrze to skąd ono ?

Dodano po 5 [minuty]:

dodam że auto szarpie i cięzko ma zapalić ale jak sie uda je wkrecić na wysokie obroty to trzyma najgorzej jest na niskich
  • Poziom 34  
    Sonda jest na wydechu i mierzy ilość tlenu w spalinach . Jeżeli mieszanka naprawdę jest za uboga to szukałbym raczej lewego luftu, albo przyczyny dlaczego dostaje za mało paliwa. (wypalony zawór wydechowy albo wypadanie zapłonów daje za bogatą na sondzie).
  • Poziom 12  
    launch pokazuje co chce, 99% sonda
  • Moderator Samochody
    Może mnie nie do końca zrozumiałeś, ale bank=kolektor wydechowy, np w silnikach widlastych są 2 banki. Sonda 1, to ta przed katalizatorem
    Na pewno kompresja 13bar na pierwszym cylindrze nie ma wpływu na takie objawy jak opisałeś. Możliwe przyczyny to lewe powietrze, ciśnienie paliwa, wtryskiwacze
  • Poziom 42  
    Skoda 1,4 i dwa kolektory wydechowe , jeszcze pewnie widlasty silnik : 2 na 2. Czy widzieliście w tym silniku dwie sondy , 1 przed i 2 za katalizatorem?
    Masz problem ze składem mieszanki. Może na pierwszym lać wtrysk.

Dodano po 28 [minuty]:

Z tym lejącym wtryskiem , dałem ciała , nie doczytałem , że to uboga mieszanka ....
  • Poziom 21  
    w nowszych 1.4 mpi są 2 sondy,najpierw umyj i zrob nastawy podstawowe przepustnicy