Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKIPAGE 8W sterownik Win7

02 Gru 2009 13:44 1461 1
  • Poziom 14  
    Sprawa niby prosta mam drukarkę okipage 8w byłem z niej zadowolony dopóki nie zainstalowałem win7. Nigdzie niema do niej sterowników pod ten system. Natomiast są sterowniki pod XP i dla podobnego modelu (okipage 8 w lite), można jw wskazać i drukarka się instaluje, ale przy instalacji zgłasza komunikat brak portu drukarki. Po zmianie w biosie konfiguracji portu lpt na bidirectional i włączeniu komputera system wykrywa drukarkę i można normalnie drukować. Jest w tym haczyk, działa to tylko do wyłączenia komputera. Po następnym włączeniu i próbie wydruku drukuje tylko około 1cm pasek, przy próbie wejścia w opcje drukarki jest znów ten sam komunikat, brak portu drukarki. Pomaga tylko odinstalowanie zmiana w biosie na standard instalacja ponowna zmiana w biosie i znowu można drukować, ale tylko do ponownego wyłączenia komputera.

Dodam, że na stronie producenta sterowników pod Win7 niema, a drukarka mała zgrabna w dobrym stanie tania w eksploatacji aż szkoda sie jej pozbywać się. Sprawdzałam to na dwóch komputerach z win7 objawy identyczne.

Może ktoś ma jakiś genialny pomysł?
  • Poziom 14  
    Temat można zamknąć.

Problem rozwiązał się za pomocą aktualizacji systemu.
    W ostatni piątek otrzymałem powiadomienie o aktualizacji systemu która ma rozwiązywać problemy z uruchamianiem programów z poprzednich wersji systemów.
    Po zainstalowaniu podłączyłem drukarkę i okazało się że już drukuje normalnie.