Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się zawiesza - co sprawdzić?

02 Gru 2009 15:48 6953 11
  • Poziom 19  
    Witam,
    Mam problem ponieważ czasami gdy używam komputera poprostu on się zawiesi nie da się nic zrobić. Nie swieci się laser przy myszcze i nic nie pomaga tylko restart . Nie dzieje się to jakos w szczególym czasie tylko czasami jak się komputer włączy czasami jak przeglądam internet . Proszę o pomoc.

Sprzęt :
    MSI 865PE
    Intel Celeron D 2,66 GhZ
    Randeon 9600
    Seagate barracuda 80 GB
    1 GB Ram
    Tracker 4life 400W

System :
    Windows XP SP3
  • Poziom 37  
    Przyczepilbym sie do tego pieknego zasilacza.
    Jezeli masz mozliwosc podmiany zasilacza, to tak zrob.

Tracer, to nie zasilacz tylko atrapa. W koncu zawyzy napiecie i bedzie problem.
  • Poziom 18  
    A ja bym się jeszcze przyczepił do Sp3.
    Ps. używałem tego zasilacza jakieś trzy lata i nie miałem problemów z komputerem a teraz nadal używa kolega ten komputer i również nie na rzeka.
  • Poziom 22  
    :arrow: Ahilles11, w Twoim przypadku sugeruje, abyś sprawdzi logi z komputera czy nie odnotowano jakichś poważnych bledów. Jesli tak, to przedstaw ich tresc na forum.
    Oto instrukcja....
    1. Kliknij przycisk Start
    2. W menu Start kliknij polecenie Uruchom
    3. W oknie dialogowym Uruchom wpisz: eventvwr.msc

W razie gdyby powyższa rada nie nasunęła Ci rozwiązania, to zaproponował bym zrobić następujące testy......
    1 HD Tune
    Prosty i bezpieczny program do skanowania powierzchni dysku, testu wydajności oraz odczyt SMART.
    2 Memtest
    Najpopularniejszy program do testowania pamięci komputera
    3 Antywirus
    Nic specjalnego, ale darmowy.
    4 ComboFix
    Instrukcja*
    Ważne-> Tymczasowo wyłącz program antywirusowy, ochrona w czasie rzeczywistym przed wykonaniem skanowania. Gdyz mogą one kolidować z ComboFix lub usunąć niektóre z jego wbudowanych plików, które spowoduja "nieprzewidywalne skutki".
    Kliknij dwukrotnie ikonę ComboFix na pulpicie.
    Należy pamiętać, że po uruchomieniu combofix nie należy kliknąć w dowolnym miejscu na ComboFix okno, gdyż może spowodować, że program nie bedzie działał prawidłowo. W rzeczywistości, kiedy ComboFix jest uruchomiony, nie dotykaj komputera w ogóle i po prostu zrobić sobie przerwę, ponieważ może to zająć trochę czasu .
    Po ukończeniu będzie produkować plik logu który znajduje się w katalogu C: \ combofix.txt.

Po ukończeniu wszystkich testów przedstaw nam wyniki na forum. Gdybym byl na Twoim miejscu,to również przeczytał bym ten temat.
  • Poziom 19  
    Narazie daje sccreny z HDTune :

Komputer się zawiesza - co sprawdzić? Komputer się zawiesza - co sprawdzić?

W zielonej zakladce zapomnialem zrobić scceenra ale wszystkie kwadraciki byly zielone
  • Poziom 19  
    Co do eventvwr.msc . To przedchwilą mi się znowu komputer zawiesił i sprawdzilem i wtedy gdy się zawiesił pojawił się ten błąd co niżej :

Komputer się zawiesza - co sprawdzić?

Dodano po 2 [minuty]:

ugh-zan3 napisał:
    To zrob tescik occt jako power supply o czasie 10 minut. Pokaz logi.

http://www.programosy.pl/program,occt-perestroika.html

Ciekawy jestem jak zasilacz sobie razdzi.

Pojawiło się że nie moge zrobić power supply bo moja karta nie obsługuje pixel shader 3.0

Dodano po 12 [minuty]:

Zrobiłem test w OCCT jako CPU:OCCT
    Poniżej wyniki Komputer się zawiesza - co sprawdzić? Komputer się zawiesza - co sprawdzić? Komputer się zawiesza - co sprawdzić? Komputer się zawiesza - co sprawdzić?
  • Poziom 31  
    ati2mtag to prawdopodobnie plik od sterowników karty graficznej
  • Poziom 14  
    Czy zaglądałeś do środka komputera? Jak nie, to sprawdź w jakim są stanie kondensatory, sprawdź je również na grafice i czy radiator nie jest zawalony kurzem.
    Druga rzecz sprawdź w podglądzie zdarzeń czy błędy z ati pojawiają się zawsze przed zawiechą kompa.
  • Poziom 19  
    Coś mi się wydaje że problem już rozwiązany . Przyczną była opcja Performace mode w biosie która byla na Turbo i powodowała niestabilność komputera.
  • Poziom 19  
    Myslałem że to wina opcji Performace Mode ustawionej na turbo lecz dzisiaj problem znów się powtórzył . Tym razem pracowałem na Linux Ubuntu . Więc chyba można wykluczyć winne softu . Teraz nie wiem co jest przyczyną tych zwieszeń komputera . Proszę o pomoc.

P.S Jakis miesiąc temu wymieniałem kość RAM . Czy to może być powód ??