Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus DX5050 połowicznie wciąga papier i się zacina

bochen999 02 Gru 2009 16:20 4971 12
  • #1 02 Gru 2009 16:20
    bochen999
    Poziom 9  

Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus DX5050. Nie jest już na gwarancji. Wczoraj kserowałem sobie jedną rzecz i wszystko pięknie wyszło, po chwili chciałem skserować jeszcze jedną i wtedy drukarka wciągnęła kartkę nierówno - po prawej stronie normalnie, a po lewej nie wszedł, zablokował się, pogniótł i trzeba było go wyciągać ręcznie. Od tamtej pory za każdym razem tak się kończy próba wydrukowania czegoś. Kiedyś już miałem taki problem, ale odczekałem jeden dzień i potem wróciła do normy. Tym razem nie... Rolka się kręci, dźwięki są normalne, na oko wszystko gra.
    Bardzo proszę o pomoc.

0 12
  • #2 02 Gru 2009 16:27
    endriuf
    Spec od drukarek

Pewnie coś wpadło lub został kawałek papieru po poprzednim wyciągnięciu. Odwróć ją do góry nogami i potrząśnij.

0
  • #3 02 Gru 2009 16:34
    bochen999
    Poziom 9  

To nie pomogło - nie został żaden papier :(
    Nie wydaje mi się, żeby to mogło być to , bo przecież jaka byłaby przyczyna pierwszego zacięcia?

1
  • #4 02 Gru 2009 16:58
    humungus
    Poziom 15  

Witam
    Miałem kiedyś drukarkę z takim zacięciem.
    Papier mięła z prawej. Powodem tego była zatyczka od długopisu, klijent nie zauważył kiedy mu wpadła. No i myślałem że po kłopocie bo nic podejrzanego nie zauważyłem. Kartka w drukarkę i mnie dalej. Rozebrałem i z pod docisku papieru ( biała listwa z rolkami za głowicą ) wypadł mi koralik, taki z damskiej biżuterii. Był koloru białego przy oględzinach nie zwróciłem na niego uwagi, wciśnięty na końcu listwy wyglądał jak część tej listwy.
    Sprawdź może tam coś być, lub któraś z roleczek się zablokowała i przez to nie puszcza papieru.

0
  • #5 02 Gru 2009 17:11
    bochen999
    Poziom 9  

Na 1000% nie wpadło tam żadne ciało obce.
    Rolki w środku się kręcą.
    Przed chwilą spróbowałem wydrukować coś z kompa i się udało. Następnie spróbowałem skserować i znowu zacięło papier... :/

0
  • #6 02 Gru 2009 18:04
    endriuf
    Spec od drukarek

Wydrukuj kilka kartek pod rząd i zobacz czy się któraś zatnie

0
  • #7 02 Gru 2009 20:37
    bochen999
    Poziom 9  

Wydrukowałem sześć kartek i żadna się nie zacięła. Udało się nawet jedną skserować i może jest już dobrze. Teraz tylko obficie brudzi kartki tuszem, ale pewnie jej przejdzie...

0
  • #8 02 Gru 2009 22:51
    endriuf
    Spec od drukarek

Brudzi od strony wydruku?

0
  • #9 03 Gru 2009 21:40
    bochen999
    Poziom 9  

Właściwie to z obydwu, ale bardziej od strony wydruku zostawiając jakby ślady w miejscach nad którymi przesuwała się głowica (chyba tak to się nazywa).

1
  • #10 05 Gru 2009 17:54
    bochen999
    Poziom 9  

Znowu zaczęła zacinać papier... :/

0
  • #11 06 Gru 2009 14:43
    endriuf
    Spec od drukarek

Wyczyść rolkę pobierającą. Sprawdź ją czy nie jest źle ustawiona gumka lub zdarta z jednej strony. Albo brudna.

0
  • #12 06 Gru 2009 21:18
    bochen999
    Poziom 9  

Jak się dostać do tej rolki?

0
  • #13 18 Kwi 2012 17:00
    ascigacz
    Poziom 11  

Wiem, że to stary temat, ale znalazłem rozwiązanie.

Przyczyna - słaby naciąg sprężynki:

Rozebrałem drukarkę i połączyłem wszystko bez obudowy.

Gdy drukarka wciąga papier, to w czasie jednego obrotu pół-rolki zabierającej musi dojść do wałka.
    Pod tą rolką jest rolka dociskająca plik kartek od krawędzi. Gdy ręcznie docisnąłem element mocujący tą rolkę od spodu to wydrukowało normalnie. Ten element jest dociskany poprzez naciąg sprężynki. Gdy skróciłem tą sprężynkę - zaczęła drukować poprawnie.

Wcześniej "zregenerowałem" pół-rolkę wsnuwając pod gumę docięty papier, ale nie to było najważniejsze tylko sprężynka.

Pozdrawiam.

0