Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth pod mini jack. ALLEGRO

02 Gru 2009 18:21 23840 13
  • Poziom 12  
    Siemka, ostatnio się zastanawiałem czy była by możliwość podłączenia odbiornika bluetooth pod mini jack. Ponieważ mam dwie kolumny własnej roboty które są podpięte do magnetofonu który robi za wzmacniacz. Ale kabel jest krótki. I chciałbym sobie podłączyć adapter bluetooth który by łączył się z moim fonem, przez który by leciała muzyka. Nie wiem czy to odpowiednio zilustrowałem ale prosił bym o pomoc.

http://www.youtube.com/user/tybor25#p/a/u/3/uySDIs7p2M8

tutaj prezentacja tych głośników
  • PCBway
  • Poziom 13  
    To wszystko zależy od tego adaptera. Jeśli to taki zwykły na USB do komputera to raczej nie ma takiej możliwości. Nigdy nie widziałem takiego adaptera audio prawdę mówiąc :D
    Mając adapter na USB musiałbyś wykorzystać komputer, lub jakiś wyrób komputeropodobny :P
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na przykład takie urządzenia:
    Bluetooth Stereo B-Speech Rx2
    Yamaha YBA-10
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Bluetooth Stereo B-Speech Rx2 i B-Speech Tx2 czy ktoś testował te urządzenia ? jaka jest jakość dźwięku i czy występuje opóźnienie ?
  • Poziom 1  
    Kupiłem to ustrojstwo, które w prosty sposób ma przekazywać sygnał z notebooka (z wbudowanym bluetooth) do radia ze wzmacniaczem (z USB, minjjack'iem i RCA). Niestety - taka kombinacja nie pracuje. Dostawca zaproponował zakup program BlueSoleil. Sciągnąłem wersje testową (przesłanie do 5MB) - niestety ten patent też nie trafił. Serwis zaproponował zakup dodatkowego adaptera bluetooth B-Speech. Tylko po co mi adapter skoro mam wbudowany bluetooth?
  • Poziom 10  
    Kupiłem Bluetooth Stereo B-Speech Rx2 i działa od pierwszego razu. Trzeba poczytać instrukcję. Włączenie parowania polega na wciśnięciu 7sek przycisku na urządzeniu. Miga na czerwono niebiesko. Kod parowania to "0000" i można zestawić połączenie jako zewnętrzne głośniki bluetooth. Trzeba pamiętać aby karta muzyczna była mapowana do bluetootha.

Używam z bluetoothem 4World i oprogramowaniem BlueSoleil. BT podłączony nawet w starym kompie z USB 1.0 działa bezbłędnie. opóźnień nie ma żadnych. Jakość jest dobra. B-Speech Rx2 ma wzmacniacz tak ze można podłączyć do niego same słuchawki.
  • Poziom 18  
    Już się pogubiłem o jakie dokładnie połączenie kolegom chodziło. Mnie przynajmniej chodzi o to żeby podłączyć cos do laptopa które pozwoli na to że bezprzewodowo bede mógł muzyki z laptopa słuchać z kolumn podłączonych pod amplituner. Pierwsze co mi przyszło do głowy to transmiter fm z jackiem. Podłączam do laptopa i włączam fm. Ale zasilanie...
    Jeśli koledzy juz sprawdzili kilka urządzeń, co mozecie polecić aby w podobny sposób to zrobic?
  • Poziom 10  
    Chciałbym odświeżyć temat.
    Mam pytanie odnośnie urządzenia Bluetooth Stereo B-Speech Rx2
    Widzę, że urządzenie staje się coraz bardziej popularne (i tańsze). Czy ktoś testował go już? Chodzi mi głównie o to czy jakość dźwięku jest dobra i czy urządzenie może działać bez przerwy włączone pod ładowarkę (będzie na stałe podłączone pod wieżę).
    Pozdrawiam.

Zakupiłem urządzenie, więc sam sobie odpowiem gdyby ktoś był zainteresowany.
    Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Jak na mój słuch to uważam, że w zasadzie nie słychać różnicy między kablem a Bluetooth. Urządzenie działa włączone pod ładowarkę.
    Niedogodności jakie zauważyłem to:
    1. Po pewnym czasie bezczynności urządzenie się wyłącza i trzeba podejść i go ponownie włączyć.
    2. B-Speech Rx2 może być jednocześnie sparowany tylko z jednym urządzeniem. Jeśli chcę słuchać muzyki np. z telefonu to muszę na nowo parować je z telefonem a co za tym idzie rozparowuje się z urządzeniem sparowanym poprzednio.
    Ogólnie jednak jestem zadowolony.
  • Poziom 2  
    Witam

kolego @potek77
    Jak wygląda kwestia zasilania? Czy można to podłączyć pod zasilanie zewnętrzne, czy tylko z baterii (aku). Jakie są ciągłe czasy działania?

ps.
    Dodatkowo zastanawiałem się nad zupełnie innym rozwiązaniem, czyli:
    a) zakup jakiś tanich słuchawek bluetooth stereo,
    b) wywaleniem słuchawek i wstawieniem gniazda jack lub wbudowania we wzmacniacz lub radio samochodowe,
    c) gdyby to były słuchawki multipairing, to nawet było by to ciekawsze, niż z wykorzystaniem B-Speech Rx2

Próbował ktoś w ten sposób?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Urządzenie działa u mnie podłączone cały czas do zasilania i nic mu się nie stało. Aczkolwiek jeśli jest nie połączone z urządzeniem Bluetooth (np. wyłączę BT w telefonie) to samo się wyłącza po kilku minutach. Żeby znowu móc słuchać muzyki należy nacisnąć na kilka sekund przycisk na urządzeniu.
    Na wbudowanym akumulatorku urządzenie działa około 5 godzin.
  • Poziom 8  
    Producent pisze :
    „The B-Speech TX2 transmits audio data from players which are not Bluetooth capable to a Bluetooth receiver. The B-Speech TX2 can be used with any audio sources with a 3.5 mm output” , z tego by wynikało, że nie potrzeba JABRA ,
    dalej :
    Urządzeniami nadawczymi mogą być:
    dowolne urządzenie audio z wyjściem słuchawkowym audio 3.5mm -nadajnik TX2-
    Urządzeniami odbiorczymi mogą być: komputer PC/Mac z funkcją Bluetooth™ (konieczna obsługa profilu A2DP)
    Mam pytanie :
    Ale czy urządzeniem nadawczym może być empetrójka Samsung YP w układzie dyktafon /zapisuje do pliku w empetrójce/ a może empetrójka Samsung YP w układzie radio gdzie jest wyjście przez jack 3.5 mm na słuchawki, a urządzeniem odbiorczym komputer PC z funkcją Bluetooth ?
  • Poziom 28  
    Do GrodzkiM - Piszesz akurat o nadajniku a w temacie jest mowa o odbiorniku tej samej firmy :-). Istnieje nadajnik B-Speech® Tx2 i odbiornik B-Speech® Rx2.
    Bluetooth pod mini jack. ALLEGRO
    Nadajnik podłącza się do dowolnego urządzenia audio z wyjściem dźwięku OUT. Odbiornikiem jest wtedy komputer, komórka lub słuchawki z bluetooth (A2DP).

Odbiornik podłącza się do dowolnego urządzenia audio z wejściem dźwięku IN. Nadajnikiem jest wtedy komputer z bluetooth lub komórka (A2DP). W ten sposób możesz słuchać muzyki z komputera lub z komórki na dowolnym urządzeniu z wejściem dźwięku (TV, wzmacniacz, magnetofon itp.)

Można oczywiście kupić oba Tx2, Rx2 i wtedy mamy nieograniczone możliwości połączeń :-). Sam zastanawiam się właśnie nad zakupem takiego odbiornika Rx2.
  • Poziom 9  
    Do Grlip'a,
    czy mógłbyś podpowiedzieć, gdzie można obecnie kupić taki nadajnik i odbiornik ?
    Szukałem przez google, ale bezowocnie.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    Podbijam temat.
    Choć ta dyskusja widzę że już odbiegła trochę, mam podobną zagwozdkę jak wy, mianowicie:
    Zakładając że mam układ
    [Kolumny] - kabel audio - [wzmacniacz] - kabel który kończy się jackiem

Rzeczony jack zwykle służył do podłączenia pod komputer. Jednak przydałoby się coś co siedziałoby na końcu układu (podłączone do Jacka) i pozwalałoby się łączyć przez Bluetooth (lub coś podobnego, w każdym razie bezprzewodowego) z układem, ergo z wzmacniaczem. Podłączane mogłby by być laptopy lub telefony.
    Jakieś pomysły?

EDIT:
    Podłubałem i znalazłem coś podobnego:
    http://allegro.pl/odbiornik-bluetooth-logitech-wireless-speaker-wwa-i2186238800.html
    Mogłoby być toćkę tańsze.