Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuriozalne połącznie?-Polsat + TNK + Astra?!

02 Gru 2009 19:19 3442 5
  • Poziom 9  
    Serdecznie Witam,

Jestem tu nowy, to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że nie narobię sobie problemów już pierwszego dnia, chociaż trochę się obawiam, bo mam kuriozalny pomysł, który może zirytować/rozśmieszyć/rozgniewać userów elektrody. Jednak, proszę o taryfę ulgową, przynajmniej na razie, dla laika.:)

Otóż, o co chodzi? Chciałbym jak najniższym kosztem móc odbierać jak największą ilość kanałów TV.

Ostatnio zostałem posiadaczem czegoś takiego: LG M2794DP-PZ. Chciałbym podłączyć ten monitor do talerza i odbierać kanały satelitarne.

Jak pisałem wyżej, chodzi przede wszystkim o koszty, mają być jak najniższe. Uczę się, mam mało kasy a do tego raczej nie jestem maniakiem TV, potrzebuję oferty, która pozwoli mi oglądać przede wszystkim: kanały informacyjne a także czasem jakiś mecz piłki nożnej.

Stwierdziłem, że najlepiej będzie kupić TNK, planuję tak zrobić, jednak dochodzą do tego dwie kwestię:

1. Mamy w domu Cyfrowy Polsat. Zastanawiałem się, czy nie można by jakoś połączyć dekodera Polsatu z dekoderem TNK (pewnie trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt?) tak, aby można było uzupełnić ofertę TNK kanałami Cyfrowego Polsatu, które są opłacane. Jest to w ogóle możliwe?

2. Większość kanałów TNK jest nadawanych na Hot Bird, ja chciałbym jednak korzystać także z FTA, których jest pełno na Astrze (zależy mi przede wszystkim na TVP Historia). Co trzeba by było zrobić, aby po zakupie dekodera i talerza odbierać TNK + kanały z Astry?

Tak jak pisałem wyżej, mam wariacki pomysł, chciałbym odbierać kanały TNK i CP a do tego mieć jeszcze FTA z Astry. Pewnie da się to załatwić, ale koszta wyjdą zapewne masakryczne?

P.S
    Jaki dekoder polecacie do TNK? Zależy mi na jakości obrazu a także możliwości nagrywania wideo przez USB. Fajnie byłoby też, jakby miał HDMI i MPEG 4, ale takie dekodery zapewne dużo kosztują?

Jeśli to coś znaczy to dodam, że mógłbym wykorzystać laptopa w całym tym pomyśle, jednak on chyba nic tutaj nie zmienia?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. :)
  • Warunkowo odblokowany
    LordJuve napisał:
    Serdecznie Witam,

Jestem tu nowy, to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że nie narobię sobie problemów już pierwszego dnia, chociaż trochę się obawiam, bo mam kuriozalny pomysł, który może zirytować/rozśmieszyć/rozgniewać userów elektrody. Jednak, proszę o taryfę ulgową, przynajmniej na razie, dla laika.:)

Otóż, o co chodzi? Chciałbym jak najniższym kosztem móc odbierać jak największą ilość kanałów TV.

Ostatnio zostałem posiadaczem czegoś takiego: LG M2794DP-PZ. Chciałbym podłączyć ten monitor do talerza i odbierać kanały satelitarne.

Jak pisałem wyżej, chodzi przede wszystkim o koszty, mają być jak najniższe. Uczę się, mam mało kasy a do tego raczej nie jestem maniakiem TV, potrzebuję oferty, która pozwoli mi oglądać przede wszystkim: kanały informacyjne a także czasem jakiś mecz piłki nożnej.

Stwierdziłem, że najlepiej będzie kupić TNK, planuję tak zrobić, jednak dochodzą do tego dwie kwestię:

1. Mamy w domu Cyfrowy Polsat. Zastanawiałem się, czy nie można by jakoś połączyć dekodera Polsatu z dekoderem TNK (pewnie trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt?) tak, aby można było uzupełnić ofertę TNK kanałami Cyfrowego Polsatu, które są opłacane. Jest to w ogóle możliwe?

2. Większość kanałów TNK jest nadawanych na Hot Bird, ja chciałbym jednak korzystać także z FTA, których jest pełno na Astrze (zależy mi przede wszystkim na TVP Historia). Co trzeba by było zrobić, aby po zakupie dekodera i talerza odbierać TNK + kanały z Astry?

Tak jak pisałem wyżej, mam wariacki pomysł, chciałbym odbierać kanały TNK i CP a do tego mieć jeszcze FTA z Astry. Pewnie da się to załatwić, ale koszta wyjdą zapewne masakryczne?

P.S
    Jaki dekoder polecacie do TNK? Zależy mi na jakości obrazu a także możliwości nagrywania wideo przez USB. Fajnie byłoby też, jakby miał HDMI i MPEG 4, ale takie dekodery zapewne dużo kosztują?

Jeśli to coś znaczy to dodam, że mógłbym wykorzystać laptopa w całym tym pomyśle, jednak on chyba nic tutaj nie zmienia?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. :)

1. zmienić konwerter na TWINA.
    2. dołożyć konwerter zezujący plus diseq.
    3. HF 8900 HD.
  • Poziom 16  
    Ferguson HF8900 nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem (czasami problemy z działaniem). Lepiej Globo HD S1 lub Globo HD TS1 (satelitarno-naziemny).
  • Poziom 9  
    Panowie, aż takie drogie dekodery mi proponujecie do tego rozwiązania? Oczywiście chodzi wam o Polsat + TNK + Astra, tak? Nie ma tańszego sprzętu do tego? Hm, nie mam tyle kasy...

Do oglądania TNK + Astra wystarczą 2 konwentery na zezie, prawda? Jaki, TANI, dekoder z USB (nagrywanie wideo) i hdmi polecacie do tego?

Skoro połączenie Polsatu z TNK jest takie drogie to niestety muszę z niego zrezygnować.
  • Poziom 16  
    O tanim odbiorniku HD zapomnij. Można pokusić się o używany, ale niewiele taniej.
    Do TNK+Astra wystarczą dwa konwertery (główny na HB i zez na Astrę). Możesz też wybrać monoblock (konwerter główny i zez w jednym), ale to do czasz od 75 do 85cm.
  • Poziom 24  
    Poza tym w sposób opisany przez kolegów połączysz te dwie oferty mając dwa dekodery. Chcęc jeszcze mieć programy z Astry potrzebował być 2 konwerterów TWIN i 2 przełączników DiseqC. Od nich 2 kable do mieszkania. Jeśli miałbyś dekoder z nagrywarką (PVR nie PVR Ready) potrzebował byś konwerterów Quad zamiast Twin, więcej przełączników DiseqC i więcej kabli do mieszkania.
    Aby połączyć ofertę Cyfrowego Polsatu i TNK oraz wszystkich FTA potrzebował byś moduł CI od Polsatu kartę do TNK i dekoder je obsługujący. Rozwiązanie drogie i w Twoim wypadku (masz dekoder CP a nie moduł) niewykonalne