Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic PV80 Plazma - nie włącza się automatycznie HDMI

metronomus 02 Gru 2009 20:52 12991 10
  • #1 02 Gru 2009 20:52
    metronomus
    Poziom 9  

Witam!

Mam plazmę Panasonic PV80 od roku. Teraz zakupilem sobie tuner i podłączyłem go na HDMI.

Problem polega na tym, że gdy mialem tuner podlączony na EURO złącze, to po włączeniu TV sam się przełączał na AV, czyli na zlącze, gdzie podpięty byl tuner SAT. Teraz gdy podłączyłem tuner pod HDMI, muszę go zawsze ręcznie przełaczać na wejście HDMI.

A w praktyce - łopatologicznie- wygląda to tak:

- Tuner jest caly czas wlaczony (nigdy go nie wyłączam)
    - Teraz włączam TV, i zamiast automatycznie wlączyć się na wejście HDMI, pod którym pracuje włączony Tuner SAT, włącza się program z głowicy antenowej, pod ktorą nie mam nic podpiętego.

Dodam, że nie mam podpiętych aktualnie żadnych innych urządzeń, tylko ten tuner.

Dzięki z góry za pomoc!

0 10
  • #2 02 Gru 2009 21:38
    unimar
    Poziom 20  

Nie wołaj o pomoc bo wszystko jest OK. Tak to działa w tym modelu i nic z tym nie zrobisz.

2
  • #3 02 Gru 2009 22:12
    jareks11
    Poziom 18  

Witam. Rozwiązaniem twojego problemu jest tzw. tryb hotelowy. Zrób tak:
    1. Wywołaj klawiszem F pod klapką linijkę sily głosu,
    2. zacznij klawiszem -/V pod klapka zmniejszać siłę głosu, a w tym samym czasie w ciągu 2 sek. naciskaj na pilocie 3 razy klawisz AV,
    3. pojawi się tabela trybu hotelowego,
    4. klawiszami pilota (tymi w kształcie koła) wybierz Hotel mode - on, Initial INPUT na HDMI1 oraz Initial VOL level na np. 12 lub 13 (z taką sił głosu będzie się włączał )
    5. wyłącz głównym wyłącznikiem telewizor (nie pilotem),
    6. po ponowntm włączeniu zamelduje się już wejściem HDMI 1, czyli programem z tunera sat.
    Działa idealnie.
    Powodzenia.

5
  • #4 23 Gru 2009 00:11
    zabor84
    Poziom 10  

U mnie działa w modelu TX-50C10Y. Super sprawa. Dzięki wielkie:)

0
  • #5 22 Mar 2010 23:27
    HowardRoark
    Poziom 1  

Sprawdziłem, działa świetnie z TH-42PV80PA. Dzięki wielkie jareks11!!

idąc dalej tym samym tropem - gdzie znaleźć kody do pilotów do tego telewizora? Chciałbym, skoro już nie muszę przełączać źródła sygnału, włączać telewizor z pilota denon (avr-1509) i wyeliminować jeden pilot...

0
  • #6 03 Gru 2010 18:33
    AndM
    Poziom 17  

jareks11 napisał:
    2. zacznij klawiszem -/V pod klapka zmniejszać siłę głosu, a w tym samym czasie w ciągu 2 sek. naciskaj na pilocie 3 razy klawisz AV,
    4. klawiszami pilota (tymi w kształcie koła) wybierz Hotel mode - on, Initial INPUT na HDMI1 oraz Initial VOL level na np. 12 lub 13 (z taką sił głosu będzie się włączał )
    6. po ponowntm włączeniu zamelduje się już wejściem HDMI 1, czyli programem z tunera sat.
    Działa idealnie.
    Powodzenia.

Witam
    Czy tą procedurę ustawień mogę zastosować w modelu TX-P3710E ?

1
  • #7 07 Gru 2010 16:31
    krzysiek80
    Poziom 12  

Taka sama procedura. ;)

0
  • #8 07 Mar 2011 18:21
    przebo
    Poziom 1  

Zrobiłem całą procedurę dojścia do trybu hotelowego, wyświetlił mi się na ekranie, ale nie mogę nic zmienić bo w tym trybie przyciski na pilocie mi nie reagują.

0
  • #9 05 Gru 2011 08:02
    artura2
    Poziom 10  

Tryb hotelowy działa w całej serii Panasonic tak samo..problem jest gdzie indziej...jak zmusić TV aby sam się uruchomił (oczywiście na odpowiednim wejściu- i tu pomaga tryb hotelowy) nie używając pilota od TV...jedynie sam start Tunera sat itp. Za czasów EURO było to możliwe...przy hdmi już nie. Dlaczego????

0
  • #10 16 Lut 2014 12:58
    Mentosek
    Poziom 10  

W moim TX-L32ET5E urządzenie podłączone do HDMI1 po włączeniu przełącza TV na to wejście dokładnie tak samo jak urządzenie podłączone do "EURO". Inne HDMI nie mają tej funkcji.
    Oczywiście działa też tryb hotelowy i można w nim wszystko fajnie poustawiać.

0
  • #11 09 Kwi 2014 11:50
    leszelka
    Poziom 16  

jareks11 napisał:
    Działa idealnie.
    Powodzenia.

Bardzo dziękuję za tę metodę!
    Pomogła mi zlikwidować bardzo upierdliwy na co dzień problemik!
    Pozdrawiam

0