Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megaworks G550, Subwoofer się wyłącza i wywala bezpiecznik.

02 Dec 2009 20:58 1302 3
  • Level 9  
    Od razu zacznę że sprzęt ma 2 lata. Problemy zaczęły się 3 miesiące temu. Otóż przy włączaniu subwoofera od razu się wyłącza i wywala bezpiecznik zamontowany pod zasilaniem. Oddałem suba do elektryka ten oddawszy mi go stwierdził że wszystko już będzie ok. no ale w domu zaczęło się co innego... Zadowolony podłączam suba do prądu włączam suba i... działa, nic się nie stało, nie wywalił bezpiecznika ale coś w nim burczyło.Wyłączyłem suba w celu ustawienia go pod szafką i porozprowadzania kablów pod satelitki. Podłączyłem go do sieci, włączyłem i...znowu wyłącza się wywalając przy tym bezpiecznik, żeby nie było używałem (T 2.5AL 250V).Elektryk przyjechał po moim telu. zaczął coś sprawdzać na takim urządzeniu i mówił że to wina satelitek??!! że coś tam niby WSZYSTKIE zepsute??!! i to one powodowały to wszystko. I teraz pojawia się moje pytanie. Czy to możliwe żeby satelitki powodowały takie rzeczy, o ile w ogóle mogą się zepsuć?? Czy to może być coś innego??

Proszę o pomoc :(
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    Witam,
    nie znam tego sprzętu, ale jest wielce nieprawdopodobne żeby winą były satelity. Oczywiście uszkodzić się mogą , ale ich uszkodzenie (spalenie), nie powinno wywoływać takich skutków - no chyba że w tym samym czasie uszkodzeniu uległy wzmacniacze w subie. Jeżeli już, to przyjrzałbym się okablowaniu - może gdzieś masz kable przetarte i się zwierają. Możesz też dla pewności sprawdzić czy bezpiecznik również pali się przy odłączonych satelitach.
    Usterka raczej siedzi w subie - musisz wyjąć elektronikę, obejrzeć, pomierzyć itd...
    Jak nie masz doświadczenia i przyrządów to lepiej komuś to oddaj - no chyba że się uprzesz.
    Pozdrawiam
  • Level 18  
    Jak napisano powyżej - to nie wina satelitek. Twój problem leży w wzmacniaczu w subwooferze. Sprawdź czy nie masz zwarcia na samym zasilaniu na płytce wzmacniacza bo to najprawdopodobniej jest przyczyną Twoich problemów.
  • Level 9  
    Problem był przy PCB. Wymienione na
    OMI-SH-212L,594 i wszystko działa jak należy. Przynajmniej tak mi elektryk powiedział.