Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha DVD S520-dlaczego pada servo SAA7399HL?

PablosB 02 Dec 2009 23:02 2266 4
 • #1
  PablosB
  Level 2  
  Witam.
  Co może być przyczyną uszkadzania servo SAA7399HL?
  Przed wymianą , po załadowaniu płyty słychać było tylko pracę soczewki, płyta ledwo drgnęła.Po wymianie serva odtwarzacz pracował normalnie kilka min. po czym wystąpiła stoplkatka. Po ponownym włączeniu objaw jak przed wymianą. Razem z następnym servem podstawiłem sprawdzony wcześniej w innym odtwarzaczu laser. Sprzęt popracował ok. 1,5 min. i stuacja powtóżyła się. Wlutowałem trzecią sztukę SAA7399 (z innego żródła), ale sprzęt popracował również tylko 1,5 min.Za każdym razem odczekanie i włączenie odtwarzacza po dłuższym czasie nie zmieniało objawu nieczytania płyty. Napięcia zasilacza: 3V3, 5V0, 12V0 są w normie.
  POMOCY!!!
 • #2
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Ja nie dawno miałem podobny problem i dopiero 3 serwo ruszyło dobrze. u mnie co prawda objaw był inny bo stare serwo działało tylko po czasie się zacinało ale te nowe po uszkodzeniu objaw był podobny. Sprawdź czy te serwo z innego źródła nie jest przypadkiem tej samej serii. Wychodzi na to że te układy są bardzo awaryjne.
 • #3
  PablosB
  Level 2  
  Dzięki za reakcję. Dwa pierwsze serwa były z Impela /napisy malowane/ , natomiast trzecie z ASWO /grawerka/.Może masz jakieś inne pewne zródło?
 • #5
  Sting
  Video recorders specialist
  Osobiście nie przyjmuję tych sprzętów do naprawy. Z góry odmawiam bo wiem jaki to problem. Na początek pada scalak serwa słynny SAA7399, który z reguły jest do wymiany. Potem okazuje się, że laser ledwo dyszy i trzeba go wymienić czego nie da się stwierdzić wcześniej bez wymiany SAA. No i na końcu numer typu, że jest padnięty scalak od lasera-taki przy tasiemce lasera. On też często się uszkadza.
  Jeżeli widzę coś takiego na horyzoncie to do widzenia bo można popaść w niezłą spiralę kosztów.
  Tak w formie ciekawostki to miałem klienta bardzo zamożnego rosjanina który miał zestaw marki CLASSE i jak się dowiedział, że sprzedali mu flaki na bazie SAA7399 (czyli wcisnęli mu pospolitego philipsa) to wpadł w swoisty szał. Nie wiem jakie były jego dalsze działania ale napewno znaczące.
  No i właśnie w tym egzemplarzu był uszkodzony: SAA7399, potem laser, potem scalak wzmacniacz od lasera.
  Odradzam naprawianie tych sprzętów jednocześnie ich szkoda bo jakość wizji i foni była naprawdę fenomenalna.