Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpowietrzenie hamulców Laguna I 2.0 z ABS Problem

Dragon022 03 Gru 2009 00:16 8864 3
  • #1 03 Gru 2009 00:16
    Dragon022
    Poziom 14  

Witam
    Posiadam Lagunę I 2.0 96r z ABS, tarcze przód i tył. W jaki sposób odpowietrzyć układ hamulcowy ? W lagunie jest wymieniony tylny lewy zacisk.

ABS marki Teves Mark 4 (modulator z 2-obwodową pompą z napędem elektr., 4 zawory elektromagnetyczne i 4 czujniki)

Czy jest różnica w odpowietrzaniu z ABS a bez ABS ?

Druga sprawa nie wiem czy dobrze działa ABS, ponieważ jeszcze przed wymianą zacisku hamulce nie były za dobre, tzn. po naciśnięciu na pedał z dużą siłą auto słabo hamowało.

Jak reaguje hamulec z ABS, czy auto na suchym powinno hamować jak bez ABS ( ostro) ??

Czy można w Lagunie wyłączyć ABS ?

Jeśli chodzi o odpowietrzanie to próbowałem tak: LT, PP, PT, LP
    i jakoś nie za bardzo to wyszło, bo przy próbie hamowania trzeba kilka razy pompować aby hamulec dobrze hamował. Ręczny SUPER.

Ile kosztuje profesjonalne odpowietrzenie takiego auta w warsztacie??

• #2 03 Gru 2009 01:49
    kulbi1
    Poziom 10  

Teves MK IV odpowietrzamy LP, PP, PT, LT. W tym systemie przy wymianie zacisku można było tylko jego odpowietrzyć i byłoby ok. Po odpowietrzeniu uruchom silnik celem odpowietrzenia serwa. Jak ostro jeździsz polecam płyn ATE SL6. To jest najważniejszy układ bezpieczeństwa, jak czujesz się niepewnie lepiej jedz do warsztatu koszt 80- 120zł

• #3 03 Gru 2009 11:03
    Dragon022
    Poziom 14  

Odpowietrzamy na włączonym zapłonie czy na wyłączonym ??

Z tego co wiem płyn hamulcowy do Laguny I to DOT-3 ale podobno można lać DOT-4 ????

• #4 04 Gru 2009 13:37
    Dragon022
    Poziom 14  

Odpowietrzanie się powiodło zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME