Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 4 nie działa odszranianie przedniej szyby

03 Dec 2009 07:22 4206 5
 • Level 15  
  Witam jaka może być przyczyna nie działania odszraniania przedniej szyby. Ogrzewanie na max nawiew na szyby a zasilanie na świece w podgrzewaczu nie idzie.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 33  
  jeden warunek temp poniżej zera
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Level 15  
  O widzisz na jakims forum wyczytałem że 5 na plusie. Ale to co piszesz ma sens.
 • Level 33  
  Zawsze jest problem temp. okolo zera szyby zawalone w golfach, klima też widzi temp. okolo zera i robi off
 • Level 34  
  Jeśli Twój samochód jest wyposażony w świece podgrzewające płyn chłodzący (a z tego co piszesz to rozumiem, że tak bo piszesz o braku napięcia na nie), nie musisz czekać na niskie temperatury, wystarczy przeprowadzić interfejsem diagnostycznym test elementów wykonawczych wchodząc (przy pracującym na wolnych obrotach silniku) w 01 Engine, 03 Output test, następnie wybrać kolejno - przekaźnik J359 małej mocy grzewczej (przekaźnik musi kliknąć), następnie - przekaźnik J360 dużej mocy grzewczej (przekaźnik musi kliknąć). Jeśli nie będzie słychać kliknięcia to przyłóż do każdego z nich kolejno dłoń i przy sprawnych przekaźnikach poczujesz ich włączanie na dłoni. Jeśli i tego nie wyczujesz to konieczne jest sprawdzenie instalacji elektrycznej ew. sprawdzenie czy sterownik silnika nie pokazał błędów : 01117, 01193 i 01194.
  Info dla ewentualnych zainteresowanych tym sprawdzeniem : obydwa przekaźniki znajdują się w plastikowym boxie w komorze silnika nad serwem po prawej stronie. Jeśli przekaźniki będą sprawne to w tym czasie można sprawdzić czy na świece podgrzewacza podawane jest napięcie a potem sprawdzić multimetrem podając na nie zasilanie z aku czy same świece są sprawne.
 • Level 15  
  dzieki diagnoza vag wszystko wyjaśniła jest oki.