Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo mk2 jaki olej do automatu?

03 Gru 2009 08:49 6165 7
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam pytanie posiadam forda mondeo 2.0 16V z 97r z automatyczna skrzynią biegów. I muszę dolać olej, mam pytanie jaki to ma być olej?

Możecie coś poradzić bo nie wiem jaki kupić.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Z automatami nie jest tak jak ze zwykłą skrzynią jeżeli nie wiesz jaki olej jest wlany wymień na nowy +filtr chyba że był niedawno zmieniany
    http://www.prnd.pl/porady/olejeford.htm
    chyba że był zmieniany w byle jakim warsztacie to ciężko powiedzieć co tam wlane.
  • Poziom 12  
    Mechanik w warsztacie powiedział że był wlany olej o kolorze taki zielonym, nie wiem czy to coś pomoże?
  • Poziom 19  
    W instrukcji jest tak :Olej do przekładni automatycznych Ford nr. ESPM-2C 166H. Ale w sklepie zapytaj o zamiennik z takimi parametrami.
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Kolor oleju nic nie oznacza. Do Forda Mondeo, skrzynia CD4E, stosujemy ATF II lub ATF III (np. Mobil 220, ELF G3). Filtra nie zmienisz, jest zabudowany w środku (wymiana przy naprawie skrzyni). Ilość oleju potrzebna przy wymianie ok. 4L.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedzi myślę że już spokojnie sobie poradze. Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 18  
    > Filtra nie zmienisz, jest zabudowany w środku (wymiana przy naprawie skrzyni).

co to znaczy? ze trzeba rozbierac cala skrzynie zeby wymienic filtr czy tylko zrzucic miske?? pytam bo we wszystkich automatach (amerykanckich:-) w jakich wymienialem olej wystarczylo zdjac miske i juz mozna bylo wymienic filtr
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    marcys20 napisał:
    > Filtra nie zmienisz, jest zabudowany w środku (wymiana przy naprawie skrzyni).

co to znaczy? ze trzeba rozbierac cala skrzynie zeby wymienic filtr czy tylko zrzucic miske?? pytam bo we wszystkich automatach (amerykanckich:-) w jakich wymienialem olej wystarczylo zdjac miske i juz mozna bylo wymienic filtr

Nie, nie trzeba rozbierać skrzyni do wymiany oleju. Wymieniamy tylko olej (filtr jest siatkowy). Jeżeli skrzynka ulegnie uszkodzeniu, to przy naprawie wymieniamy filtr. Podobna sytuacja jest ze skrzyniami Aisin Werner (np. Opel Vectra, Astra), ZF4HP20 (np. Mercedes Vito, Peugeot 607), większość Hond (np. Acura, Legend) itp.