Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża (?) tak do 600 zł. Może JVC UX-TB3?

FAL 03 Gru 2009 11:52 1611 7
  • #1 03 Gru 2009 11:52
    FAL
    Poziom 10  

Witam serdecznie.

Szukam wieży w zakresie cenowym do 600 zł.
    Właściwie to siostra szuka przeze mnie i ma być ona dla niej.

Wiem, że odradzacie wieże/miniwieże i do tego jeszcze nowe. Ale jak to kobieta, po prostu esteta :D

Będzie to grało w pokoju 12m^2. Generalnie siostra słucha techno (ale takie "łagodniejsze"), dance i pop. Więc głośniki nie mogą zawodzić. Ale nie muszą być takie do "łupaniny" samej, bo na maxa żeby sąsiedzi słyszeli nie będą słuchane, tylko rozsądnie. Chciałbym też aby przy cichym słuchaniu nie buczały.

Aktualnie siostra ma wieżę Pioneer XR-P170T, która na te czasy jest trochę duża. Wyświetlacz już nie domaga, tak samo zmieniarka płyt, choć laser był wymieniany kilka razy, ma ona jeszcze 2 miejsca na kasety :D Ogólne czas na zmiany bo same z nią problemy.

Aha. jeszcze jedno. Siostra bardzo często słucha radia, więc wzmacniacze z głośnikami raczej odpadają.

Myślałem nad taki modelem jak: JVC UX-TB3

Wiem może ktoś coś o niej więcej niż ja wyczytałem ze specyfikacji techniczne?
    A może polecicie coś innego w podobnym stylu?

Będę niezmiernie wdzięczny za waszą poradę.

Pozdrawiam

0 7
  • #3 03 Gru 2009 12:11
    FAL
    Poziom 10  

No tak, podobny, jednak rozwiązania mojego problemu tam nie znalazłem.
    Nie rozwiązuje go wzmacniacz z głośnikami, bo siostra

raz: ma laptopa (więc trzeba by ciągnąć niepotrzebnie przez cały pokój kable, co ograniczałoby zarazem mobilność laptopa i przyjemność słuchania muzyki)

dwa: słucha często muzyki jak ma laptop wyłączony, tudzież przed snem/ do snu

trzecie i chyba naistotniejsza sprawa. Co to wg. was znaczy że sprzęt w okolicach 600 zł to jest praktycznie zabawka. Nie każdy jest audiofilem, bądź osobą która ma wszystko najdroższe/najlepsze (?).
    Chodzi o to by się poradzić i kupić coś najlepszego w stosunku cena jakość w jakichś tam przedziałach cenowych. Wiadomo że kilka złotych można czasem dołożyć, ale bez przesady, że wszystko trzeba kupować najlepsze a dyskryminować tańsze...

Więc w tych okolicach cenowych lepiej nic nie kupować i się męczyć ze starym sprzętem i jego eksploatacją?

0
  • #4 03 Gru 2009 12:16
    tobster
    Poziom 11  

Od czego jest CD-Player ? Posłucha kilka razy nagrań na AudioCD i więcej nie dotknie .mp3 no chyba, że słoń nadepną na ucho.

IMO lepiej poczekać trochę i kupić wzmacniacz + cd player + kolumny.

np.
    Yamaha A-420 ~ 250PLN
    YAMAHA CDX-390 ~ 100pln
    Za resztę Altony, Mildtony lub Newmildtony zależy co upolujesz.

Inna opcja - na Alledrogo jest zestaw Zestaw DIORA AWS 504, DIORA FS 502 + ALTON 80 za 500PLN :) Dokupisz CDka i wieża wymięka.

0
  • #5 03 Gru 2009 12:24
    FAL
    Poziom 10  

Chodzi głównie o słuchanie radia. Płyty słucha często, nie raz na odsłuchanie i w kąt, mp3 jak to w dzisiejszych czasach też się słucha, oczywiście w najlepszej jakości jaką może dać format mp3...

Chyba że rozwiązaniem byłby amplituner + obecne głośniki , ale chyba w tej cenie nic nie znajdę...

0
  • #6 03 Gru 2009 12:34
    tobster
    Poziom 11  

Tuner to ok 150PLN. Czyli za ~ 750PLN można złożyć zestaw z wzmacniacza, CD, tunera i 2 dobrych kolumn stereo, które NA 100% zagrają lepiej niż te wszystkie wieże Sony, Philips czy inne marketowe badziewie :)

0
  • #7 03 Gru 2009 12:50
    Pablo1964
    Moderator

W tamtym wątku padła propozycja wieży za 500 zł. Skoro dwie osoby ją polecały, posłuchaj jej. Jednak moim zdaniem miniwieża nie pozostawiająca poczucia niedosytu to dopiero np. Yamaha Pianocraft ale to już nieco inna półka cenowa.

0