Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Glosnik gdn 20/40/14- brak oznaczenia + i

03 Dec 2009 11:57 1949 4
  • Level 10  
    koledzy mam dosc glupie pytanie, mam kolumne unitry space 86 z wyjetymi glosnikami gdn 20/40.14 i na tych glosnikach nie ma oznaczenia + i - jedynie widze pozostalosci po kabelkach do jednego konektora podlaczone sa 2 biale kable a do drugiego jeden czarny.

dodatkowo w tej kolumnie space 86 ten bialy kabelek jest podlaczony od tego glosnika do kolejnego itd. a czarny zawsze jest pojedynczy i zmienia sie jego kolor w kolejnym jest kabel bialy i niebieski i w ostatnim wysoko tonowym bialy i zielony.

dodatkowo znalazlem teraz w internecie instrukcje serwisowa unitry gdzie bylo napisane ze biegun dodatni jest oznaczony czerwona kropka na koszu a z tego wynika ze to czarny kabel jest dodatni... :( wiec juz sam nie wiem.

bo bylem przekonany ze to czarny bedzie masa a biale plusami.
  • Helpful post
    Level 11  
    Na moich GDN 20/40 była czerwona kropka :) Unitra stosowała ujednolicony system kolorów kabli:

Zielony - wysokotonowy
    Niebieski - średniotonowy
    Czarny - niskotonowy
    Czerwony - zasilanie

Polaryzacje możesz zawsze sprawdzić za pomocą baterii 2xAA - jak membrana się wychyli do przodu to jest właściwe podłączenie.
  • Level 23  
    Sprawdz sam weź płaską baterię i przyłuż do zacisków jak membranę wypchnie to bieguny tak jak przełożyłeś baterię
  • Helpful post
    Level 18  
    U mnie w kolumnach Tonsil Space 86 na każdym głośniku kabel biały jest przylutowany do minusa. A każde inne kable (kolorowe) są przylutowane do plusa w zależności jaki kabel idzie do głośnika. Dlatego też musisz kabel biały przylutować do minusa a kabel czarny do plusa ;)
  • Level 10  
    nowe glosniczki juz przelutowane, dziekuje wam za informacje