Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSC 1510 all-in-one HP zacięcie papieru

03 Gru 2009 12:30 5701 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z hp. Problem wystąpił gdy doszło do zacięcia papieru po wyjęciu kartki drukarka przestała reagować. Nie wiem jak została wyjęta kartka najprawdopodobniej została wyrwana na siłe :|Teraz drukarka podczas selftestu pokasuje na wyswietlaczu E i wszystkie diody migają. Dla ułatwienia dodam iż zaden fragment kartki nie znajduje sie w środku a na stronie HP nie mogę znaleźć opisu(schematu) sygnalizacji.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam. Na początek proponowałbym sprawdzić czujnik wyjścia papieru, jeśli kartka była wyrwana na siłę czujnik mógł wypaść lub się złamać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    jeżeli chodzi o czujnik to został sprawdzony... jest z nim wszystko ok
  • Poziom 9  
    Sprawdź jeszcze karetkę, przy wyciąganiu papieru mogła się przesunąć za daleko i się zacięła - sprawdź czy luźno się przesuwa. Komunikat który opisujesz jeśli dobrze pamiętam może wskazywać też na błąd wkładów drukujących.
  • Poziom 9  
    Nie zabardzo rozumiem co to jest "karetka" Jeżeli chodzi o kardridze to są wymienione na nowe oraz probowałem na starych niestety nic nie działa.
  • Moderator
    Karetka, to ten koszyk, w który wkładasz tusze.
  • Poziom 9  
    Niestety "karetka" jest sprawna zostało wszystko posprawdzane. Zaczynam myslec ze albo elektronika w urzadzeniu wysiadla albo jakis fotoprzelacznimk nie reaguje. Dodadkowo podczas testów gdy drukarka ładuje oprogramowanie wszystko gaśnie na sec. przy drugiej gwiazdce moze ta informacja pomoze komus w udzieleniu mi odpowiedz.
  • Poziom 9  
    Sprawdź jeszcze podzespół czyszczący wkłady drukujące, nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale znajduje się po prawej stronie drukarki. Przy wyłączonym urządzeniu otwórz pokrywę, po prawej stronie jest listwa z przymocowanymi gumkami do czyszczenia wkładów, powinna się lekko przesuwać w przód i w tył, jeśli jest zablokowana drukarka będzie wyświetlała błąd. Miałem już takie przypadki. Powodzenia.
  • Poziom 21  
    typowe uszkodzenie tych drukarek a dokładnie to sprzegło poboru papieru wpisz w wyszukiwarke na elektrodzie model drukarki to znajdziesz wszystko na jej temat a nawet jak samemu naprawić takie sprzeglo pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Jest jeszcze jedna możliwość a mianowicie zerwanie paska kreskowego,po którym porusza się karetka. Może być także zabrudzony od tuszu i źle odczytuje ścieżkę.
  • Poziom 10  
    Jeśli błąd występuje od razu to nie jest to raczej sprzęgło, a nawiasem ten "pasek kreskowy" to encoder z tego co mnie ojciec googl nauczył :)