Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do wzmacniacza KENWOOD KA-3080R – ja

gbartol 03 Gru 2009 13:08 1462 2
  • #1 03 Gru 2009 13:08
    gbartol
    Poziom 2  

Witam.

Mam bardzo nurtujące mnie pytanie i bardzo liczę na Waszą pomoc. Wiem, że temat ten częściowo był omawiany w innych działach jednakże nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
    Posiadam (od 10 lat) wzmacniacz firmy KENWOOD KA-3080R (wraz z dodatkowym korektorem, cd i tunerem z tej samej linii Kenwooda) i mam podłączone do niego 4 kolumny głośnikowe:
    - 2 szt ALTUS 75
    - 2 szt SAMBA 250

Specyfikacja kolumn:
    ALTUS 75 SAMBA 250
    moc znamionowa 65 90
    moc muzyczna, max 90 250
    pasmo przenoszenia 45-20000hz 40-22000 hz
    efektywność 91db 89db
    impedancja znamionowa 8 8
    Wymiary 330x590x260 mm 240x850x235mm

Chciałbym poprawić znacznie brzmienie słuchanej muzyki. Zastanawiam się czy wystarczy zakupić 2 nowe dobrej klasy kolumny (do kwoty 2000 zł) i resztę kolumn wyrzucić czy też może wymienić również wzmacniacz i dokupić do niego kolumny.
    Specyfikacja Wzmacniacza:
    Nie znam się za bardzo na tym. Z tyłu obudowy jest napisane: 50hz, 200W; SPEAKERS: A or B (4-16 ohm, A and B 8-16 ohm)
    Dodatkowe informacje:
    - Salon, gdzie znajduje się sprzęt grający ma 30 m2, ale jest otwarty na kuchnię (10m2) i korytarz (18m2).
    - słucham bardzo różnych gatunków muzycznych, ale są to głównie różne odmiany muzyki rockowej
    REASUMUJĄC:
    1) Jeśli warto dokupić wyłącznie kolumny (2 szt.) to jakiej mocy należałoby kupić do tego wzmacniacza i jakiej firmy by uzyskać dobrej jakości dźwięk? Czy wtedy pozbyć się reszty kolumn?
    2) Jeśli warto zmienić zarówno wzmacniacz i kolumny to na jakie?

z góry dziękuje za radę

• #2 03 Gru 2009 13:14
    Pablo1964
    Moderator

W pierwszej kolejności odłącz od swojego wzmacniacza dwie kolumny - brzmienie już powinno się nieco poprawić. Opisz jak oceniasz zmianę i w jakim kierunku chciałbyś pójść dalej.

• #3 03 Gru 2009 14:29
    gbartol
    Poziom 2  

witam,

zarówno same Altusy, jak i same Samby nie brzmią za dobrze. Szczególnie Samby mają bardzo słabe wysokie tony.

Poszedłbym chyba mimo wszystko w nowe kolumny, aczkolwiek zdam się na każdą opinię. Mam dosyć wyczulony słuch na jakość dźwięku. Kocham muzykę, mam ponad 1500 sztuk oryginalnych płyt cd audio.

Niestety moja wiedza z zakresu wzmacniaczy i kolumn jest bardzo niska. Nie wiem jaka powinna być odpowiednia moc kolumn do wzmacniacza, który posiadam. Nie wiem także jaka powinna być impedancja czy pasmo przenoszenia.

ps link do zdjęcia pokazującego tył wzmacniacza:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f8837856bbd3ee1b.html

z góry dziękuje za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME