Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja z jednym kablem, a tuner hd z nagrywarką

semitar 03 Gru 2009 15:24 4249 13
  • #1 03 Gru 2009 15:24
    semitar
    Poziom 1  

Czy jest jakaś mozliwośc podłączenia tunera cyfry+ z nagrywarka i hd przy pomocy tylko jednego kabla? Chodzi mi o to, ze mam pociagnięty tylko jeden kabel, a chciałbym korzystać z mozliwości nagrywania ogladania innego programu. Wiem, ze w takiej sytuacji potrzebnę są dwa kable minimum, ale niestety instalacja ma tylko jeden, a nie ma szans na położene dodatkowych.

0 13
  • #2 03 Gru 2009 16:30
    wachcio
    Poziom 24  

Nie wiem jaki to model tego tunera ale z tego co się orientuję to są dwa rodzaje tunerów z nagrywarką. PVR i PVR redy. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że PVR to tak jak by 2 tunery w jednym dlatego wymaga dwóch kabli, jednym nagrywasz co chcesz a drugim oglądasz. Aby wykorzystać go w pełni (nagrywanie) nie obędzie się bez dwóch kabli i konwertera Twin. PVR redy natomiast ma w sobie jeden tuner i wymaga tylko jednego kabla gdyż może nagrywać tylko z transpondera aktualnie oglądanego.

0
  • #3 03 Gru 2009 16:58
    andpol 33
    Poziom 35  

Multi Band Converter za 400 PLN rozwiązuje Twój problem. No i oczywiście twin przy talerzu.

0
  • #5 21 Gru 2009 16:23
    jarroQ
    Poziom 26  

Podpowiem że można wykorzystać rozgałęźnik:

Ale wiąże się to z pewnym ograniczeniem, nagrywając cokolwiek trzeba trzymać się jednej polaryzacji. Nagrywając z polaryzacji "H" jesteś zmuszony oglądać programy również z tej polaryzacji. Wejście na kanał w polaryzacji "V" oznacza brak sygnału prawdopodobnie na obu tunerach...

0
  • #6 22 Gru 2009 09:00
    zabbii
    Poziom 15  

Potrzebujesz coś takiego co się nazywa "stacker" i "de-stacker". Czyli urządzenie, które sumuje sygnał z dwóch konwerterów, puszczasz jednym kablem taki zsumowany sygnał i koło tunera sat instalujesz de-stacker i masz sygnał z dwóch konwerterów (jeden do nagrywarki a drugi do oglądania TV). Urządzenie nie jest tanie ale to chyba dobre rozwiązanie w tym przypadku. O coś takiego chodzi.

0
  • #7 22 Gru 2009 09:15
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

jarroQ napisał:
    Podpowiem że można wykorzystać rozgałęźnik:

Ale wiąże się to z pewnym ograniczeniem, nagrywając cokolwiek trzeba trzymać się jednej polaryzacji. Nagrywając z polaryzacji "H" jesteś zmuszony oglądać programy również z tej polaryzacji. Wejście na kanał w polaryzacji "V" oznacza brak sygnału prawdopodobnie na obu tunerach...

Nie wprowadzaj kolegę w błąd bo to rozwiązanie to żadne rozwiązanie.

Dodano po 43 [sekundy]:

ROBERT.Q napisał:
    musza byc 2 kable

Nie muszą być.

0
  • #8 22 Gru 2009 13:06
    jarroQ
    Poziom 26  

dzac4 napisał:
    Nie wprowadzaj kolegę w błąd bo to rozwiązanie to żadne rozwiązanie.

No jak żadne rozwiązanie? Napisałem że wiąże się z ograniczeniem ale działa więc problem rozwiązany powiedzmy w 50%. Na zakup urządzenia "stacker" i "de-stacker" za 340zł to nie wiem czy autora tematu na to stać. Ja bym tego nie kupił. Wolałbym "męczyć się" z rozgałęźnikiem sat.

0
  • #9 22 Gru 2009 13:39
    Doominus
    Poziom 34  

Raczej 25% mocno uogólniając.
    Coś takiego programowo realizuje ferguson 6900 i nazywa się to PRV Ready.

0
  • #10 22 Gru 2009 16:05
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

Doominus napisał:
    Raczej 25% mocno uogólniając.

Marketingowy chwyt producenta - tzn. programowo emuluje drugą głowicę i drugi konwerter ;)

To jest też PVR ale bez twin tunera. Czyli można nagrywać kilka kanałów jednocześnie nadawanych z tego samego transpondera co oglądany program.

0
  • #11 22 Gru 2009 16:52
    jarroQ
    Poziom 26  

Doominus napisał:

studisat napisał:
    Marketingowy chwyt producenta - tzn. programowo emuluje drugą głowicę i drugi konwerter ;)

To jest też PVR ale bez twin tunera. Czyli można nagrywać kilka kanałów jednocześnie nadawanych z tego samego transpondera co oglądany program.

Czyli Dominus w gruncie rzeczy nic lepszego ode mnie nie zaproponowałeś tylko zwiększyłeś koszty...

Dodano po 25 [minuty]:

Wg parametrów podanych na stronie:

http://www.hdtv-sat.eu/tunery_satelitarne,par...l,8,1,cyfra_parametry_odbioru_kanalow,36.html

w ofercie C+ jest dużo więcej kanałów w polaryzacji "V" niż w "H". Do mniejszości zaliczają się kanały TVP i spora część FTA oraz niestety Canal+ ale z tych ciekawszych to właściwie tylko Canal+ jest.

Reasumując oglądając kanały i równocześnie coś nagrywając przy pomocy rozgałęźnika i tak mamy dużo kanałów do wyboru z polaryzacji "V". Dlatego ośmielę się podważyć opinie Doominus, który twierdzi że moja propozycja rozwiązuje problem w 25%. Ja bym powiedział że w 60-70%.

0
  • #12 22 Gru 2009 18:31
    studisat

[quote="jarroQ"]
    Nie rozumiem po co ma ktoś kupowąc ten rozgałęznik (pomijam ze chcesz zarobić ;) ) jeśli wystarczy podłączyć tylko jeden konwerter i skonfigurować opdowiednio tuner?

Twin tuner możesz skonfigurować do współpracy z jedną głowicą.

0
  • #13 22 Gru 2009 18:59
    jarroQ
    Poziom 26  

Nie chcę zarobić bo nie prowadzę sklepu z tymi artykułami. Twin tuner jak już napisano można skonfigurować ale i tak będzie odbierał z jednego transpondera, a to jeszcze gorzej niż przy użyciu rozgałęźnika...

0
  • #14 23 Gru 2009 10:33
    studisat

Nie, jest w pewnych przypadkach gorzej.

Po pierwsze nie jest to tak że głowica 1 to do oglądania a głowica 2 tylko do nagrywania. Sytuacja - PVR z podwójną głowicą.

Oglądasz stację TV z transpondera A. Zaczyna się nagranie z transpodnera B. Oglądany kanał leci z nadal pierwszej głowicy (pierwszej dla firmware'u) a nagranie z głowicy 2.
    Za jakiś czas zaczyna się drugie nagranie (a to pierwsze nadal trwa i oglądasz ten sam kanał) z transpodnera A - możesz nadal oglądać to co oglądałeś bo transponder A jest odbierany. Kończy się nagranie z transpondera B a to z A ndal trwa. Możesz się przełączyć na dowolny inny kanał. Wtedy nagranie leci z pierwszej głowicy a oglądany kanał już z drugiej. Nie przełącza się głowicy w trakcie odbioru czy nagrywania.

Jedyne różnice w PVR'ach dotyczą priorytetu - czy wyższy ma nagranie czy oglądanie. Jeśli nagranie to w przypadku gdy drugie nagranie to kanał z transpondera C (czyli ani nie B a ni A) to wyłączy oglądany kanał i zacznie nagrywać. Dedykowane terminale PVR platform raczej nie pozwalają na określenie co ma mieć wyższy priorytet (idiotyzm).

Aby ten rozgałęźnik był sensownym rozwiązaniem soft tunera musi mieć opcję konfiguracji anten - połączenie wejścia 2 jako przejście przez głowicę 1 (czyli na wejściu 2 ta sama polaryzacja, zakres oraz pozycja satelitarna jak na wejściu 1).

Tylko wtedy soft nie pozwoli na zmianę polaryzacji i zakresu. Jeśli tuner tego nie ma to użycie tego rogałęźnika traci sens - bo oprogramowanie zkałada, że masz dwa konwertery. Musisz pamiętać aby nie przełączyć się na 'zły' kanał bo stracisz nagranie - całkowicie niepraktyczne - spróbuj 'kobitę' tego nauczyć.

0