Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL VECTRA X20XEV ´99 - hamulce/czym zdiagnozowac?

03 Gru 2009 18:12 2400 8
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam problem z moja viki. Po remoncie zaciskow hamulcowych z przodu (przesmarowanie, przeszlifowanie tloczkow, wymiana klockow hamulcowych i wymiana plynu hamulcowego) pojawil sie problem z "miekkim" pedalem. Hamulce zachowuja sie jak zapowietrzone (rosnacy w miare pompowania pedal) pomimo, ze odpowietrzylem dokladnie (a moze nie?!) caly uklad, przelalem przez niego 3 litry plynu hamulcowego, odpowietrzalem zgodnie z kolejnoscia (tl, tp, pp, pl) a gdy i to nic nie dalo odpowietrzylem takze przewodami przy ABS-ie i przy wspomaganiu, przelecialem samochod dookola chyba z 10 razy, przy uruchomionym i przy zgaszonym silniku, a to nic nie daje. Nie znalazlem zadnych wyciekow, po sprawdzeniu z ksiazka "Opel Vectra-Sam Naprawiam" wszystko zdaje sie zlozone prawidlowo. Pomozcie bo juz brakuje mi pomyslow co moze byc nie tak!?!?!? I przy okazji podpowiedzcie czym zdiagnozowac silnik w vectorku? kupilem na allegro taki oto kabelek ( http://moto.alle*** ale nie dziala, co prawda wtyk pasuje ale pomimo podlaczenia wg instrukcji nie ma komunikacji z komputerem samochodu. Szukam czegos na USB gdyz w laptopie nie mam portu COM.

z gory dziekuje serdecznie za pomoc
    pozdr
    pylek00
    Moderowany przez robokop:

Link skasowałem - proszę zapoznać się z regulaminem forum, a także przyklejonymi ogłoszeniami w dziale.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie wiem, to może zabrzmi jak herezja, ale sprawdziłbym czy pompa hamulcowa nie jest zapowietrzona. Też podchodziłem do tego podręcznikowo, a tam o niej nie stało i dużo czasu straciłem zanim do tego doszedłem.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Rolki z czujnikiem nacisku na pedał. I tyle. "Rosnący w miarę pompowania pedał" nic nie mówi o faktycznej niesprawności.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 9  
    wiec sprecyzuje: "rosnacy w miare pompowania pedal", przy nieuruchomionym silniku pedal stoi "wysoko" tj. daje sie wcisnac tylko ok. 2 cm (nie mierzylem, ale tak mi sie wydaje), po uruchomieniu silnika pedal wpada prawie w podloge a po kazdym nacisnieciu "podchodzi do gory" tzn. daje sie wcisnac coraz mniej az prawie do stanu z przed uruchomienia silnika, po chwili (ok 10sek) znowu wpada w podloge i znow daje sie "napompowac". Watpie zeby byly to rolki gdyz przed wymianal plynu wszystko bylo oki. A w jaki sposob moge odpowietrzyc pompe, w ktorej nie ma odpowietrznika?!?! (przewodami hamulcowymi juz probowalem i nic?!?!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Po sprecyzowaniu, to nie będzie pompa, ale niech się wypowiedzą bardziej biegli w tym temacie.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Stare tarcze i nowe klocki zawsze tak jest , wyjedź na drogę i trochę pohamuj a problem sam ustanie .
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    a moze przewody elastyczne przy kolach juz zaczynaja peczniec??

a sproboj moze jeszcze odpowietrzyc grawitacyjnie :
    - napelnij zbiornik na maxa
    - odkrecaj kolejno kazdy odpowietrznik i czekaj az przyplynie przez niego samoistnie ok.100-200ml plynu (nie ruszaj wogole pedalu!!!)
    - zrob tak z kazdym kolem osobno

sprawdz czy dziala :-)
  • Poziom 9  
    nie ulozyly sie, przejechalem ok. 1000 km a to chyba wystarczy do dotarcia klockow, ale sprobujemy grawitacyjnie, dam znac czy pomoglo
  • Poziom 9  
    udalo sie odpowietrzyc!! na wyboju samochd sam podskoczyl i minelo jak reka odjal!!