Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV-B-Gone - pomoc przy tworzeniu PCB w Eagle.

metin2 03 Gru 2009 19:09 1575 9
  • #1 03 Gru 2009 19:09
    metin2
    Poziom 10  

Witam. Bardzo proszę o sprawdzenie ścieżek na płytce. Nie jestem co do nich pewien. Proszę też, jeśli to możliwe, o zastąpienie zworek ścieżkami.
    W załączniku pliki z Eagle'a (*.brd, *.sch)
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 9
  • #2 03 Gru 2009 20:08
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany

Witam!
    Ogólnie aby zrobić mostek wybiera się opcję TOP, Ty po prostu postawiłeś pady, płytka ogólnie wygląda dziwnie, skoro w poziomie diody i tak zajmują X miejsca to w jakim celu pod spodem tranzystory i rezystory wrzucasz "na siebie".

0
  • #3 06 Gru 2009 11:07
    metin2
    Poziom 10  

Naprawdę wielkie dzięki. Udało się to zrobić bez zworek czy gdzieś trzeba to połączyć, bo na pcb nie widać żadnej zworki. Jak używać tego narzędzia "Top"? Przy tych diodach ten cypelek to katoda czy anoda?
    Ps. Jak ty tak ładnie zaprojektowałeś tę płytkę? Ile nad tym siedziałeś? Jak rozplanowałeś to rozmieszczenie elementów? Jest jakieś narzędzie, które sprawdzi poprawność ścieżek (słyszałem że autorouter często się myli i trzeba sprawdzać ręcznie każdą ścieżkę?

0
  • #4 06 Gru 2009 20:26
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Nie chciałbym wyjść na malkontenta, ale patrząc na projekty was obydwu, nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Piszę to już po raz kolejny, dlaczego najpierw nie czytacie samouczków traktujących o zasadach projektowania, a dopiero po uzupełnieniu niezbędnych wiadomości projektowanie. Przecież, nawet na projekcie kolegi _TIGER_ jest tyle podstawowych błędów, że aż oczy bolą. Co do używania poszczególnych narzędzi projektowych, to najpierw trzeba zrozumieć "filozofię" projektowania, by ich potem można było odpowiednio wykorzystać, ale o tym napisano już chyba kilkutomową książkę i to na tym forum, więc nie będę się powtarzał.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 06 Gru 2009 21:35
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany

Cytat:
    więc nie będę się powtarzał.

I dobrze! ;)
    Jakoś ja sam sobie projektuję pcb i jest mi z tym dobrze, wszystko co złożę działa i nie mam żadnych problemów przy montażu.
    Jeśli ktoś prosi o projekt pcb to po prostu mu to zrobię, zamiast być cudownym krytykiem jak Ty ;)
    Przecież chcąc, nie chcąc tylko do autora tematu należy wybór czy wg. tej mozaiki ścieżek wytrawi swoją płytkę czy wg. innej ;)

Pozdrawiam _TIGER_

P.S. Przyznam szczerze że to pierwsza uwaga jaką do tej pory otrzymalem ;)

0
  • #6 07 Gru 2009 00:53
    manekinen
    Poziom 29  

Hej, prosze bardzo. Tranzystory zmieniłem na "nasze" 547 i 557, dodałem do rezonatora miejsca na kondensatory gdybyś chciał użyć rezonatora kwarcowego, ale wcale nie musisz go używać, wystarczy ustawić wewnętrzny zegar 8MHz. Przycisk w ramach wygody przeniosłem Ci na środek. Po załadowaniu kliknij przycisk "rastness" :)

0
  • #7 07 Gru 2009 19:24
    metin2
    Poziom 10  

Dzięki, manekinen. Dobrze że podmieniłeś te tranzystory na nasze bo już miałem problem ze znalezieniem. Co do tego rezonatora, to gdybym nie chciał go użyć to mam ustawić wewnętrzny zegar na 8MHz, a wejścia 2 i 3 pod scalaka połączyć, czy nie?

0
  • #8 07 Gru 2009 20:14
    manekinen
    Poziom 29  

Tak, wewnętrzny 8MHz, jeśli masz nowy procek to musisz wyłączyć bit CKDIV8 i będzie 8Mhz. Piny nr 2 i 3 zostawiasz w spokoju, nic nie robisz z nimi, nie lutujesz nic do nich :)

0
  • #9 08 Gru 2009 17:02
    metin2
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję.

0
  • #10 18 Gru 2009 16:30
    metin2
    Poziom 10  

Czy mogę zaprogramować układ zwykłym programatorem takim za 30zł z allegro, bo na jednej aukcji czytałem, że można programować procesory tylko z zegarem do 2MHZ.

0