Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Waga fawag TP-30 "płynie"

04 Gru 2009 07:01 2784 12
  • Poziom 34  
    Cześć
    Waga Fawag TP-30 (ZOT-3, wersja 7.30). "płynie" - zwiększają się wskazania np.:
    po postawieniu na pomoście 2,000kg za chwilę jest 2,010-2,020-2,030-itd.
    Po kalibracji działa jakiś czas poprawnie (raz miesiąc, a innym razem tydzień - nie ma określonego czasu) i znowu zaczyna płynąć. Kalibracja pomaga znowu na trochę itd.
    Co to może być?
    Pozdrawiam.
    ps.
    nie jest to wina połączeń tensometru - bo nie pomaga wyczyszczenie wtyczek, w czasie gdy waga "płynie".
  • Poziom 25  
    Witam. Jaka wersja elektroniki, ewentualnie rok produkcji, napis wytrawiony na płytce /płytkach/ wersja EPROM. Na początek dobrze umyj układ A/D i sprawdź poprawność napięć zasilających tensometr. Jak będę dokładnie znał wersję elektroniki to więcej podpowiem na ten temat. Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Niestety waga poszła na produkcję, jak wróci dam znać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    czasem wystarczy umyć lub wysuszyć płytkę
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Dostałem wiadomość, aby zakończyć temat. Niestety waga jeszcze nie wróciła z produkcji, nie mam więc żadnych spostrzeżeń.
    Znając życie pewnie na dniach wróci.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Waga wróciła.
    Wersja elektroniki z płytki:
    EUPM05.01.00.00.01.3
    Na epromie jest papier ale?, obok naklejka 318/07/2001
    Elektronikę umyłem - zobaczymy co dalej.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Sprawdź:1 kondensatory elektrolityczne od +5V i -5V/nie wytrzymują temperatury pracy, zamontuj takie na 105 st C jeśli chcesz mieć spokój, typowe wytrzymują 2 -3 lata. 2. Dokładne umycie AD7730 /w puszce/ i OP07 pod spodem. 3. Usuwam złącze przetwornika i lutuję bezpośrednio do padów płytki drukowanej. Dodatkowo, dobrze aby była podłączona masa przetwornika do płytki.
    A teraz a może najpierw mechanika: Czy pomost wagi /jeśli zdejmiesz szalkę/ wygląda jak litera H? wykonana z C-ownika środkowa część i z kątowika części boczne. Jeśli tak to dokładnie ustaw obie części pomostu tak aby szalka nie obcierała o część dolną. Dodatkowo: obrywa się kostka mocująca przetwornik w profilu c- ownika. Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Dzięki za tak szczegółowe podpowiedzi.
    Niestety znowu odezwę się dopiero jak waga wróci.
    Jak napisałem elektronikę umyłem, poprawiłem trochę lutów, napięcie zasilania tensometru jest stabilne +5,01V i -5,01V.
    Powyższe czynności chyba pomogły, bo przestała płynąć przed kalibracją, ale zobaczymy.
    Uszkodzeń i przesunięć mechanicznych nie znalazłem.
    Po kalibracji waga poszła na produkcję.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    A jaka jest procedura kalibracji można prosić o opis bądź jakiś pdf. Dzięki
  • Poziom 25  
    Nie instrukcja a kalibracja ( zwarcie zworki .....) Dokładnie jak się to robi.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Wydaje mi się, że tam jest wszystko, bo pobrałem instrukcję z elektrody. Jeśli zaś nie ma, postaram się odszukać i przesłać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Z pewnych względów już nie mam dostępu do w/w wagi, więc temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam.
    ps.
    Jeszcze wiadomość do Kolegi nouki, któremu wysyłałem na priva wiadomości z informacją na temat kalibracji wspomnianej wagi i Który się nie odezwał.
    - znalazłem plik - mogę przesłać, ale potrzebuję adresu.