Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny CAT

krisxxl 06 Jan 2003 10:58 19646 26
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

czy ktoś słyszał o takiej firmie CAT. Produkuje one kolumny, których sporo pojawia się na Allegro. Gdzie mogę znaleźć informacje o tej firmie i jej produktach. Zależy mi również na niezależnych opiniach o sprzęcie tej firmy.

pozdrawiam

Krystian
    Tremolo
    Level 43  
    na alegro też piszą

Firmowe glosniki znanej niemieckiej marki CAT model MBC 313. W niemieckim czasopismie "AUDIO" i " HI - FI TEST " uzyskaly najwyzsze noty,oryginalnie zapakowane, NOWE, nieuzywane. Dane techniczne: 300/180 Watt (moc muzyczna / wyjsciowa), opor 8 Ohm, pasmo przenoszenia 28 - 22 000 Hz, trzydrozne (bass reflex) - tylny, kolor obudowy - czarny, wymiary: 86 x 20 x 25 cm. Aukcja dotyczy pary kolumien. Kolumny zostaly rozpakowane i sprawdzone, nie są używane.

robią też dziwne zestawy z mikro satelitkami

Firmowe glosniki znanej niemieckiej marki CAT model LEB 400 (majlepszy model na rynku klienta koncowego). W niemieckim czasopismie "AUDIO" i " HI - FI TEST " uzyskaly najwyzsze noty, oryginalnie zapakowane, NOWE - sprawdzone. Dane techniczne: 400/310/180 Watt (moc impulsowa/muzyczna / wyjsciowa), opor 8 Ohm, pasmo przenoszenia 20 - 23 000 Hz, trzydrozne (bass reflex), kolor obudowy - czarny, wymiary: 86 x 20 x 25 cm. Aukcja dotyczy pary kolumn. Kolumny zostaly rozpakowane i sprawdzone, nie są używane

to tylko cytaty z allegro po to tam jest wyszukiwarka :)
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

dzięki Tremolo. Tyle to i ja znalazłem :). Ale mi chodzi o konkrety. Żeby coś sprzedać to trzeba zareklamować. Zresztą jestem na Allegro nie od dziś. Tak więc reasumując: chciałbym wiedzieć co to za firma, jakie ma opinie wśród fachowców audio itd.

pozdrawiam

Krystian
    Tremolo
    Level 43  
    to pewnie coś podobnego jak bodajże niemieckie Canton FONUM przynajmniej mi się tak wydaje że są niemieckie. Typowo mozna założyć juz jak grają. Miałem w gazecie opis kolumn tego typu 2x bas + sopran pomiędy nimi

http://www.audio.com.pl/rynek/01_zespoly_glosnikowe.php

tu masz je w ofercie brak danych o skuteczności i mocy jeszcze coś poszukam bądź dobrej myśli
    Tremolo
    Level 43  
    jest juz udało mi się coś znaleźć

http://www.lautsprecher.de/index1.html?d_84_7...05_Exclusiv_Fertigboxen___Paarpreis__1299.htm

trzeba po niemiecku tego szukać... niemcy plują na angielski i nie można ich znaleźć w wyszukiwarkach pod nazwą Loudspeakers albo speakers [en]

trzeba użyć Lautsprecher

tu też coś jest

http://adfarm.mediaplex.com/ad/ck/707-1170-29...ewItem%26category%3d11276%26item%3d3303139168

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=21989&item=3304258772

są jakieś recenzje trzeba by jakąś porządną strone jednak znaleźć

http://www.hifituning.ch/boxen.htm

tu jest troszke o przeróbce jednego z głosników

http://www.dooyoo.de/elektronik/lautsprecher_subwoofer/cat/

jest coś 2 gwiazdki na 5 mozliwych w modelu berlin 2004

CAT Berlin 2559 - troche lepiej 3/5

czyli jak na niemieckie ucho = średnio

sorry nie wiem dokładnie czy to są oceny czy punkty jak w allegro gdyż slownik w internecie przestał działać a ja nie gawarit po szwabsku

ne bede tutaj robił sensacji jak bym się pomylił w ocenach... net mi muli strasznie tylko elektroda i pare serwerów chodzi

problemy ze znalezieniem czegoś o tej firmnie są normalne gdyż ich witryna oficjalna jeszcze(już) nie istneje http://www.cat-company.com/
    Świr
    Level 34  
    A powiedzcie czy warto to kupić :?:
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

z tego co piszą na Allegro (stosunek ceny do osiągów) to jest to całkiem nieźle. Jest tylko jeden sęk: w Polsce nie piszą o nich wcale, więc nie mam odniesienia. A sprzedający nie napisze, że coś jest nie tak bo nie sprzeda :). Sam się zastanawiam czy nie kupić, ale boję się, że może być to jakość naszego STXa, a to nie jest zabawne.

pozdrawiam

Krystian
    Tremolo
    Level 43  
    w Polsce wogule wszystkie media a także gazety w szczególności pokazują tylko to coim odpowiada. Proponował bym się zapytać o ich dźwięk na jakimś porządnym niemieckim forum.

Co do tych gazet i mediów to tak gadają tak gadają żeby osiągnąć efekt czwartej władzy... nie tylko jeśli chodzi o gazety, firma zapłaciła za reklame więc jej osiągi rosną na papierze (!!)
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

Tremolo, jest jeden mały szkopuł: ja nie wierzę Niemcom jeżeli chodzi o ich zdolności odsłuchowe. Tak się składa że znam kilku, i wiem że jest to naród w większości atechniczny. Poza tym podniecają się "super dzwiękiem super sprzętu", który uznawany jest u nas za przeciętny :). Wolałbym opinię polskich fachowców. Bądź co bądź jeszcze się na niej nie zawiodłem. A niemieckiej i owszem...

pozdrawiam

Krystian
    Świr
    Level 34  
    :arrow: krisxxl
    Zgadzam się z tobą. Kumpel sobie kupił "super wieżę" w niemczech, ale jak ją usłyszałem, to ona ma super, ale wygląd :(
    DSPEAKER
    Level 17  
    Wiem że Tonsil dla nich kiedyś produkował głośniki i kolumny.Ale było to jakieś 12 lat temu. Teraz nie mam zielonego pojęcia czy jeszcze coś dla nich robi.
    Tremolo
    Level 43  
    no kumpel kupił kiedys dziadostwo w raichu... subwoofer, częstotliwość dolna 100 Hz chyba takie gówienko dosłownie po co to wyprodukowali w telewizorach UNITRY był niższy basior, a niby niemcy to fanatycy basu
    Świr
    Level 34  
    Po co robić subwofer o paśmie przenoszenia 100- 150/200 Hz :?:
    Chyba że oni za bas uważają 500 Hz :lol:
    krisxxl
    Level 27  
    Witam

masz rację Świr. Zresztą taki subwoofer można zrobić tańszym kosztem - waląc w dno wiadra. Efekt taki sam, jak nie lepszy :)
    Świr
    Level 34  
    Albo jak już chcesz w to włożyć jakiś nakład pracy, to lepiej zbić sobie skrzynkę młotek i jazda :lol:
    Yoshi_80
    Level 21  
    Mam (nie)szczęście posiadać kolumny tej firmy. 3 lata temu kupił mi je koleś w niemczech w jakimś markecie niskobudżetowe kolumny za 100DM (przecenione z 350 wow!). Wtedy jeszcze g... się znałem na głośnikach ale za to przynajmniej dużo nie przepłaciłem. Kolumny są 3 drożne z 2 basami 20 cm (obudowa br ok 50 L). Jeżeli chodzi o bas to jak ktoś lubi przesuwać ściany w domu to się nadają ,ale impuls jakiś cienki i muzyka słabo na tym brzmi. Do oglądania filmów jako sub się nadają :). Tony średnie i wysokie to totalna porażka. Mam drugi komplecik kolumn 2 drożnych własnej roboty z kopułkami tonsila GDWK 8/80 i brzmią one 100x lepiej od tych CAT'ów a przecież te tonsile to jedna z najtańszych kopułek. Mam zamiar wykorzystać głośniki z tych CAT'ów to suba (jak uda mi sie zmierzyć parametry T-S) lub sprzedać je komuś za pare złoty(prędzej tak zrobie :D ).
    Tremolo
    Level 43  
    moim zdaniem nie warto kupować CATów jeszcze na allegro tam się ludzie pozbywają szajsu. Lepiej dołożyć kupić coś nowego, albo zbudować w oparciu o kolumny Tonsila, które ludzie wyrzucają - są tacy którym się basowy w altusach zepsuje to obudowy wywalają a głośniki wysokotonowe i średniotonowe rozdają... gąbke wyrzucają a obudowy wkładają do piwnicy marnotrastwo. Dobre głośniki albo mogli dać do renowacji albo kupić jakieś zaienniki oryginalne. Ja jestem zadowolony z głośnika Tonsilowskiego , który zaopatrzyłem w mocniejszy głośnik niż był w danych oryginalnych 40W 8 Ohm dałem 60W 4 Ohmy z większą średnicą o 2 cm - było wiercenie, skrzynie dostałem za darmo, w przełączniku dałem wydech cewke w kopułce wymieniłem oraz dałem 3,2 Ohmowy głośnik na przetwarzanie średnich. Tylko w tej tubie miałem zwrotnice środkowoprzepustową, reszte zwrotnic dorobiłem. Głosnik jest mało efektywny za to nieźle nisko schodzi z basem i ma fajny klang jak sie uderza o niskotonowy. NIe miałem nic a dorobiłem całe wnętrze nawet dodałem wydech z przodu, ale chyba go skasuje bo Tonsilczycy na pewno wiedzieli lepiej jeśli chodzi o parametry :)

Życze Ci trafnej decyzji jeśli chodzi o głosniki. A co do głosników niemieckich to rzeczywiście niemieckie głośniki to sam bas, praktycznie dobre kolumny w niemczech to ewenement :)
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    kupilem kiedys ten model Berlin - subwoofer z satelitkami...coz...obudowa to wielka oszczednosc - dwa dni ja doprowadzalem do stanu uzywalnoosci...gra przyzwoicie jak na cene...glosniki przecietne, ale nie kaszaniaste...
    ALTON
    Level 38  
    Apropo kolumn CAT.Jak byłem na wakacjach w niemczech to tam jest coś takiego jak Pchli targ organizowany w każdym mieście to właśnie tam gdzie ja pojechałem stał gościu z 2 parami kolumn CAT za 30euro para.Były nowiutkie w foli w kartoniku a czemu tak tanio nie wiem ale grały bo leciały na radiu samochodowym :).
    Yoshi_80
    Level 21  
    :arrow: Alton pewnie więcej warte nie były ;) . BTW Niemcy to inny świat ,tam niektóre rzeczy ,które nie moga sie sprzedać lub są urzywane tracą na wartości z miejsca kilkakrotnie i nikogo to nie dziwi. U nas za byle urzywane g... na allegro czy innej giełdzie ludzie się wyżej cenią niż w sklepie. Polska to kraj paradoksów.
    jakubbilski
    Level 16  
    witam.
    mam zestaw glosnikow CAT BERLIN 2058 (subwoofer+2satelitki). Po podlaczeniu do wzmaka AMATOR 2B graja calkiem niezle... fakt, ze dzwiek rozni sie od ALTUSow 140, ale w koncu to calkiem inny sprzet (chocby gabarytowo). subwoofer: 200*300*30mm, satelitki 180*110*100mm. W danych podane moce zestawu: znamionowa 90W, muzyczna 150W, impulsowa 200W. W subie 2 glosniki fi ~160mm, w kazdej satelitce 2 glosniki: ~80mm i ~60mm.
    co do dzwieku- graja naprawde niezle, zwlaszcza przy ogladaniu dvd... bas jest ladny, moze nie super niskiej czestotliwosci, ale na bank glebszy niz w jakichs komputerowych glosniczkach czy plastikowych zestawach do kina domowego. mnie wystarczaja calkowicie- sa super w przypadku malego pokoju czy do sluchania w rozsadnej glosnosci, chociaz glosniej tez nie zawodza... nie zaobserwowalem zadnych zbednych sykow, szumow, czy buczenia.
    okleina czarna,z motywem slojow, jak na zdjeciach. wszystko w drewnie. subwoofer wytlumiony calkowicie, zwrotnica zrobiona troche dziwnie- cewki siedza w subie, kondensatorki w satelitkach.
    oczywiscie na suba jest czarna, zdejmowana maskownica, na satelitkach nie ma maskownic, ale w razie czego bez problemu mozna zmienic material zaslaniajacy glosniki (odkrecic zaciski z tylu i wypchnac cala plyte, na ktorej sa glosniki).

oczywiscie audiofile mnie zaraz zjada, ale dla mnie dobre glosniczki, ktore nie zajmuja duzo miejsca, idealne do mieszkania w blokach.

ps. przepraszam za zdjecia slabej jakosci- robione aparatem w telefonie- innego nie posiadam.
    henio.eu
    Level 11  
    znalazłem taką stronę: www.cat-sound.com

Spotkał się ktoś, z zestawem CPS 806 ? Swego czasu sprzedawał go Conrad (katalog 2000, 2001).

Kolumny CAT
    cdkaz
    Level 22  
    >>henio.eu
    Spójrz post nad twoim.
    Czy nie takie same?Tylko nazwa inna.

Ogólnie Cat w Conradzie był w jednej ramce z "noname" a Tonsil i Visaton jako High-End na następnej stronie.

Kiedyś chciałem kupić CAT ale mi przeszło.Zrobiłem sobie klon Totem Mite może nie ma tyle basu ale zakładam się że lepiej grają.:)
    henio.eu
    Level 11  
    Nie to samo, CPS 806 jak podaje Conrad jest aktywny. Bardziej myślę o trwałości.
    Nie sądzę aby udało się wyczuć różnicę w jakości słuchając głównie muzyki z komputera (muzyczna zintegrowana).
    cdkaz
    Level 22  
    Moja pomyłka nie zauważyłem że to aktywne.:)
    No w sumie to nie jest totalne dno.Na niemcy nie idzie tyle badziewia co do nas(niby coś dwudrożne a syk to tylko atrapa albo jakieś wynalazki z obudową z tektury).
    Do kompa mogą być dobre.