Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ma ktoś doświadczenia w wyciszeniu pracy instalacji CO

04 Gru 2009 10:22 4724 4
 • Poziom 15  
  Uruchomiłem instalację CO z wymiennikiem płytowym. Po stronie pierwotnej kocioł na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym w układzie otwartym (pompa II bieg) a po stronie wtórnej rozdzielacz na grzejniki Regulusy (pompa II bieg) i rozdzielacz podłogówki Kisana (własna pompa II bieg). Po uruchomieniu pieca podczas pracy ślimaka słychać dość głośne buczenie i od czasu do czasu strzelanie prawdopodobnie łamanego bądź miażdżonego groszku. Drugim problemem jest praca wentylatora nawiewu powietrza, trzeci problem to uciążliwy szum w grzejnikach szczególnie uciążliwy w nocy. Czy macie może jakieś doświadczenia z metodami eliminacji tych hałasów?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Hałasy kotła - nic sie nie da zrobić, a szum instalacji - wstawić pompę elektroniczną, powinno pomóc.
 • Specjalista elektryk
  Czy na grzejnikach są głowice termostatyczne? Sprawdź, czy szum nie powstaje właśnie przy nich.

  Jeśli chodzi o strzelanie kotła przy pracy podajnika, to może pomóc podstawienie kawałka gumy pod stopkę zasobnika, dźwięk nie będzie się tak może przenosił na budynek.
  No i szczelne, dźwiękochłonne drzwi do kotłowni. Ale zakładam, że jest obowiązkowy nawiew do kotłowni.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Zwiększ ciśnienie w układzie lub zastosuj zawór nadmiarowo-upustowy między zasilaniem a powrotem.
 • Poziom 32  
  Adarkar napisał:
  Po uruchomieniu pieca podczas pracy ślimaka słychać dość głośne buczenie i od czasu do czasu strzelanie prawdopodobnie łamanego bądź miażdżonego groszku. Drugim problemem jest praca wentylatora nawiewu powietrza, trzeci problem to uciążliwy szum w grzejnikach szczególnie uciążliwy w nocy. Czy macie może jakieś doświadczenia z metodami eliminacji tych hałasów?


  Jaką budowę ma strop pomiędzy piwnicą a resztą domu ? Każdy kocioł hałasuje, ale w końcu jest o kondygnację niżej i jest to praktycznie niesłyszalne. Musisz mieć jakiś rezonans albo rurę / komin przenoszącą dźwięki. Co do szumu w grzejnikach - jakie prędkości przepływów założono w projekcie ?