Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cooler Master RS-450 - Trzeszczenie

Minamir 04 Gru 2009 11:37 1289 3
  • #1 04 Gru 2009 11:37
    Minamir
    Poziom 9  

Witam

Mam problem z zasilaczem Cooler Master RS-450 Acly - wydaje on z siebie raz na jakiś czasz trzeszczący dźwięk, przypomina on trochę dźwięk iskrzenia/ostrego szeleszczenia. Zasilacz ma niebieskie podświetlenie więc trudno powiedzieć czy są iskry. Podczas trzeszczenia nie zauważyłem spadków wydajności, a napięcia są raczej w normie - różnica ok 0.1V.

Zasilacz jest na gwarancji, jednak sprzedający z Allegro sprzedaje używane zasilacze, sam jednak dostałem prawie nowy ponieważ pierwsza paczka nie doszła. Więc jeśli wyślę go na gwarancji, może mi się trafić nawet 2-letni, bo i takie allegrowicz posiadał, bo nie wypada chyba prosić o kolejny prawie nowy.

Specyfikacja PC:

Płyta główna: Gigabyte GA-Q35M-S2
    CPU - Intel Dual Core E5300
    RAM - 2x512MB
    HDD - Seagate Barracuda 7200.9
    K. graficzna - GeForce 7300SE
    Zasilacz - Cooler Master RS450 Acly 450W

Edit: Niechcący napisałem w Komputery:Hardware. Jeśli można to proszę o przeniesienie do Zasilaczy i przepraszam za nieuwagę.

0 3
  • #2 04 Gru 2009 12:40
    marti_944
    Poziom 28  

Witam!

Mam zamiar kupić ten zasilacz. Może kolega tylko powiedzieć od kogo ?
    Który sprzedawca na Allegro ;) Albo może by mi kolega wysłał link do aukcji na PW ?

A teraz przejdźmy do sprawy.
    Próbował kolega zatrzymać wentylator, np patyczkiem na parę sekund i posłuchać czy trzeszczenie nadal występuje ? :)
    Może łopatka gdzieś ociera..

Pozdrawiam! \m/

0
  • #3 04 Gru 2009 12:44
    cysio22
    Poziom 11  

Nie sądzę żeby coś iskrzyło :) Pozostaje otworzyć zasilacz sprawdzić czy są slady upalenia kabli itp , zobaczyć czy łopatka nie wadzi o jakiś kabelek stąd efekt trzeszczenia , lub dać kropelkę wd-40 na łożysko wiatraka , tak czy siak trzeba go otworzyć jak ma pląby to wyslij na gwarancje i tyle....

0
  • #4 04 Gru 2009 14:11
    Minamir
    Poziom 9  

Sprawdzę te kable i wiatrak, ale wątpię żeby to one powodowały ten dźwięk, bo słychać go "od czasu do czasu", raz zatrzeszczy też przez pół sekundy, innym razem kilka. Chyba rzeczywiście wyślę na gwarancji, tylko tak jak pisałem mogę tym razem dostać dość długo używany egzemplarz.

@marti_944 - wysłałem PW

0