Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio ford 6000 cicho gra

stanlej27 04 Gru 2009 12:37 7232 5
  • #1 04 Gru 2009 12:37
    stanlej27
    Poziom 2  

witam mam pytanie gdzie na pomurzu naprawia ktos radia do forda moje radio ford 6000 cicho gra z postów wyczytałem ze to prawdopodobnie rozkodował sie procesor gdzie mozna to naprawic jestem zokolic trójmiasta za odpowiedz z góry dziekuje.

Pisownia do poprawy. Reg. pkt 15 i 10.9. damiancz

0 5
  • #2 04 Gru 2009 19:32
    fabi
    Spec od car audio

Jeśli test głośników 3-6 na raz działa prawidłowo, a w środku jest procesor ST92Fxxx to jest to do naprawienia. Gdzie w trójmieście to nie wiem, ale w Węgowie można.

0
  • #3 04 Gru 2009 21:38
    stanlej27
    Poziom 2  

jesli chodzi o głosniki podłaczałem inne radio i grają, obecnie radio jest w serwisie w gdansku od dwóch tygodni i nie mogą go naprawic. radio pochodzi z forda mondeo 2003 r po lifcie wiec nie wiem jaki tam jest procesor a gdzie znajduje sie dokładnie ta miejscowosc Węgowie za odpowiedz dzieki z góry

Popraw pisownię , pamiętaj też że zdania zaczynamy z dużej litery , a kończymy ".". Reg. pkt 15 i 10.9. damiancz

0
  • #4 04 Gru 2009 23:31
    fabi
    Spec od car audio

Wciskając klawisze 3 i 6 wykonywany jest test toru audio. Radio wysyła do każdego głośnika po kolei dźwięk. Jeśli ten test przechodzi prawidłowo i jest słyszalny na dostatecznym poziomie to oznacza że nie tylko głośniki są sprawne, ale także i podzespoły radia i prawdopodobnie procesor zapomniał swoich ustawień i przełączył się w tryb MUTE. Jest to typowa przypadłość dla radi na procesorze ST92F150 (lub st92f250).
    Procesor jest na płycie radia widoczny pod mechanizmem CD.
    Trzeba wtedy wgrać mu odpowiedni wsad. Ze znanych programatorów to jedynie beeprog z odpowiednim adapterem potrafi z tym procesorem sobie poradzić, Niestety nie każdy serwis może sobie na niego pozwolić, bo koszt programatora to ponad 4 tys, a adaptera ponad 1 tys.

Węgrów, woj. mazowieckie. Można radio wysłać.
    Jeśli jesteś zainteresowany naprawą to zapraszam na PW, bądź GG.

2
  • #5 07 Sty 2010 16:02
    vi nsent
    Poziom 1  

Witam ,Fabi daj namiar na siebie bo mam ten sam problem a mieszkam w Sokolowie,wiec moze wgrałbys mi na nowo ten soft,z gory dzieki.

0
  • #6 07 Sty 2010 17:59
    fabi
    Spec od car audio

Problem ten występuje w radiach:
    Ford Single CD 6000CD 3S7T-18C815-AC (Visteon)
    Ford Single CD 6000CD 3M5T-18C815-BD (Visteon)
    Może jeszcze i w innych, ale na razie tylko takie jak w/w trafiły do mnie do serwisu z tą usterką.

radio ford 6000 cicho gra
    Po zdjęciu górnej pokrywy radia i podniesieniu mechanizmu CD widać procesor ST, największy układ scalony w obudowie QFP 100 (ten z naklejką). Oryginalnie naklejki nie ma. Została ona naklejona po naprawie (wylutowaniu procesora, przeprogramowaniu i ponownym wlutowaniu procesora).

0