Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynne wyłączanie się komputera

styko 04 Gru 2009 12:44 2775 9
  • #1 04 Gru 2009 12:44
    styko
    Poziom 9  

Witam...wybaczcie ale skopiuje mojego posta z innego forum bo tam opisalem dokladnie co sie dzieje ale niestety nikt nie zainteresowal sie jakas odpowiedzia. Z gory dzieki za jakies porady...

Witam. Mam podobny problem jak koledzy nade mną ... widzę,iż można liczyć tutaj na fachową poradę dlatego mój rozpaczliwy pierwszy post kieruje z okrzykiem rozpaczy o pomoc. Mianowicie mam podobny problem z wyłączaniem się komputera po kilkunastu minutach pracy (mam nadzieje , że zdąże napisać posta). Miałem tak 2 miesiące temu lecz komputer na gwarancji, w serwisie wymieniono zasilacz i płytę główną. Następnie po miesiącu znów problem z kompem, serwis wymienił grafikę i znów płytę główną. Wcześniej to był N-FORCE570 bodajże SLI...po 2 tygodniach problem zaczął się pojawiać właśnie w postaci wyłączającego się kompa teraz specyfikacja mojego kompa wygląda następująco.

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+

Pamięć (RAM) 2,00 GB Dual CORSAIR

Grafika NVIDIA GeForce 9800 GT ZOTAC

Zasilacz BeQuiet 550W

2 dyski 450gb i 700gb

Płyta GIGABYTE M57SLI-S4
    Screeny z testowania programem OCCT poniżej: (CPU: LINPACK - GPU nie zdazylem zrobic bo komp sie wylaczyl)

Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera
    Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera

Czy mozna cos po tym wywniowskowac?? Swoja droga dodam ze jakies pare dni temu strasznie wiatrak na zasilaczu zaczol skrzeczec,podejzewam ze to lozysko...teraz jest spokoj ale zaczelo sie to wylaczanie kompa.
    P.S
    Mozliwe ze to cos z grzaniem sie porcka bo moze tak jak wyzej kolega mial problem z pasta pod prockiem po powrocie z serwisu...sprawdzac bede juz jutro poszczegolne opcje aczkolwiek jezeli mozna wstepna diagnoze postawic to prosil bym o jakas porade.

Gwarancja na kompa skonczyla mi sie 3 tygodnie temu ;] :lol: (swoja droga w serwisie potrzymali go ponad miesiac ;] )

tutaj screeny z testów GPU...

Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera
    Samoczynne wyłączanie się komputera Samoczynne wyłączanie się komputera

Reasumując, wyłączanie się kompa może być spowodowane przez grzanie się płyty głównej??
    Dodając jeszcze kropelkę informacji do historii powyższej, powiedzieć mogę iż po powrocie z serwisu komputer jakieś 2 tygodnie chodził bezbłędnie, grając na high detalach wszystko elegancko chodziło, problemy zaczęły się dopiero 2 dni temu od charczącego wentylatora w zasilaczu, który notabene teraz działa cicho...rozkręcałem go i przedmuchałem.
    Swoja drogą strasznie zmienia mi się ilosc obrotow entylatora...raz wyje strasznie raz jest cicho, moze to powodowac przegrzewanie sie ??

pozdrawiam i dzieki raz jeszcze za odpowiedz
    P.S

w ktorym miejscu w biosie moge sprawdzic temperature krytyczna dla cpu??

• Ups
  • #2 04 Gru 2009 13:01
    cysio22
    Poziom 11  

W biosie poszukaj PC Health status , tam masz takie opcje , wogole wejdz do biosu w tą zakładke i poczekaj z 15 minut i zobacz czy komp tez się wyłaczy i obserwuj przy tym temperature...

Samoczynne wyłączanie się komputera

• Ups
  • #3 04 Gru 2009 13:15
    szoki
    Poziom 16  

Temperatury procesora są za wysokie. Przeczyść radiator (np. sprężonym powietrzem). Jeśli nie pomoże przydałoby się zmienić pastę pod radiatorem. Czy komputer wyłącza się przy jakichś obciążających aplikacjach czy także przy normalnej pracy?

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek" - popraw. mat_ed

• Ups
  • #5 05 Gru 2009 13:00
    styko
    Poziom 9  

Dzieki za uwage,juz zmienione...

Temperatura CPU wmuszona byla przez program OCCT poniewaz testowal jak sie zachowuje komputer przy takiej temperaturze procka...akurat nie wylaczal sie wtedy,swoaj droga pasta polozona jest na procku oraz przedmuchany radiator dawno...

swoja droga wczoraj odkrylem ze z zasilaczem problem byl takiego typu ze nie wlaczal sie wentylator...bardzo mozliwe ze to bylo przyczyna, chyba poszly lozyska...w takim miejscu mam wentyaltor ze trudno bylo wogole dojzec czy dziala...! W kazdym razie poki co odpalilem jakos wentylator i troche sie ustabilizowalo ale czeka mnie mysle wymiana wentylatora. Dzieki za szybkie odpowiedzi w kazdym razie...

pozdrawiam

• #6 05 Gru 2009 18:02
    XaFFaX
    Poziom 20  

Miałem taki sam problem kiedyś, że mi się komputer wyłączał po parunastu/parudziesięciu minutach (zwłaszcza przy pracy w stresie, ale nie tylko, nie w stresie najczęściej nieco dłużej był w stanie podziałać), było to właśnie spowodowane awarią wentylatora w zasilaczu. Po jego rozkręceniu i wymianie działało wszystko jak złoto. Pisałeś w prawdzie, że zasilacz był wymieniany, ale i tak bym to sprawdził, jeżeli płyta jest ok i procesor się nie grzeje (i jest ok) to raczej musi to być zasilacz.

• #7 05 Gru 2009 19:32
    lysy1980
    Poziom 29  

Nie wiem czy u kolegi styko problem ustąpił ale... miałem kiedyś początku płytę M55S-S3 REV2.0, po jakimś czasie pojawiły się problemy z temp. przy stresie, wymieniłem pastę, radiator na jakiegoś Zalmana, podmieniałem zasilacze, temp. nadal dziwnie rosła i komputer wyłączał się mimo tych zabiegów. Kupiłem płytę na M57SLI-S4 REV2.0 i nowy zasilacz (stara poszła na gwarancję potem do sprzedania), po jakimś czasie (dość sporym) identyczne objawy na wymienionej płycie, zmiana pasty itd, objawy pozostały. Wkurzyłem się, pojechałem kupić nową płytę, Wybór padł na ASUS M3N78-PRO, procesor stary, zasilacz stary, chłodzenie BOX + nowa pasta. Komputer działa do dziś z max temp 50st bez żadnych problemów (komputer służył cały czas na wszystkich płytach do obróbki wideo) Podejrzewam że badziewiem są te płyty które w zasadzie są identyczne - mowa o 55S i 57SLI.

• #8 11 Gru 2010 02:00
    kazmier11
    Poziom 9  

Witam,
    odgrzebuję temat ponieważ mam podobny problem do opisanego w tym wątku.
    Komputer sam się wyłącza, niezależnie od tego co w danym momencie na nim robię. Czasem system się załaduje, trochę podziała i gaśnie, częściej chyba jednak gaśnie już przy uruchamianiu komputera.
    Próbowałem robić różne czynności diagnostyczne ale niestety w trakcie diagnozowania komputer siada. Nawet na trybie awaryjnym.
    Obudowę odkurzyłem od środka, razem z wiatrakami, kartami, radiatorami itp.
    Bardzo proszę o pomoc.

Dane techniczne:
    Płyta główna: ASUS P5K
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GS
    Zasilacz: Be Quiet Straight Power BQT E5-450W
    Ram: DDR2 2x 1024MB
    Procesor: Intel Core 2 Duo E6550 2,33 GHz
    Dysk: Samsung SpinPoint HD250HJ
    System: Windows XP SP3

• #9 11 Gru 2010 13:22
    logos2000
    Poziom 21  

kazmier11
    Podaj temperaturę procesora po uruchomieniu systemu, ewentualnie w biosie

• #10 12 Gru 2010 23:41
    kazmier11
    Poziom 9  

W BIOSie temperatura profesora wynosi 19-20 stopni, a po uruchomieniu systemu 17-18 stopni.
    Tuż po samoczynnym wyłączeniu się komputera temperatura CPU w BIOSie wynosi 27 stopni, a temperatura płyty głównej 40 stopni.
    Dodam, że komputer działa dłużej (tj. kilkanaście minut) po długim niewłączaniu go, natomiast po pierwszym od tego czasu samoczynnym wyłączeniu komp siada już nawet podczas ładowania BIOSu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME