Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG 755DF i drgający obraz

pawel(pf) 04 Jul 2004 23:05 1551 6
    pawel(pf)
    Level 11  
    Mam taki problem z monitorem obraz ma tendencje do drgań zweża się i wraca do normy tak na prazestrzeni ok 3 mm z lewej i prawej strony, krótko mówiąc tak sobie pływa, czy wie ktoś od czego to może być jakiś kondzior czy coś poważniejszego.

Z góry dzięki za odzew.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Pierwsze do sprawdzenia to zimne luty przy odchylaniu i drabince.
    Pozdrawiam.
    pawel(pf)
    Level 11  
    Możesz mi przybliżyć co masz na myśli mówiąc drabinka sorki ale nie spotkałem się z tym terminem i jaki układ odpowiada za odchylanie poziome bo nie moge nigdzie znaleźć schematu.
    gdkj
    Level 26  
    przyjrzyj sie przewodom które biegną od cewek odhylajacych na kineskopie do płyty głównej.
    dwa pójda na scalak na radiatorze i to jest pion a dwa na na poziom (jeden z nich-czerwony- połączony z kolektorem hot-a -głównego kierownika zamieszania w poziomie -przykręconego do radiatora wraz z resztą towarzystwa) i tam szukaj zimnych lutów.
    przeważnie robią sie przy elementach ciężkich , duzych i przykręconych do radiatorów.
    pozdrawiam.
    pawel(pf)
    Level 11  
    Monitorek zimnych lutów nie ma a obraz dalej drga
    gdkj
    Level 26  
    przyjrzyj się czy tranzystory "przełączniki" w korekcji "S" nie wyglądają na przygrzane (szczególnie te od dużych kondensatorów). na mierniku nie wykryjesz. musisz podmieniać.kondensatory też sprawdź.
    pozdrawiam.
    pawel(pf)
    Level 11  
    Możesz mi przybliżyć co to takiego ta korekcja "S" sorki ale jestem dopiero początkujący>