Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A100-294 - krótko trzymająca bat. PA3399U

04 Gru 2009 15:37 2330 7
 • Poziom 29  
  Witam, posiadam tego laptopa od ponad 2 lat - od nowości. Od pół roku mam z baterią (akumulatorem) problem. Trzyma bardzo krótko. Po pełnym naładowaniu, które trwa od rozładowania akumulatora ok. 40 minut (dziwnie krótko) aku trzyma 100% przez 9 minut i przechodzi w 7% naładowania i po minucie hibernacja. Myślałem, że to ogniwa panięte - ale raczej nie. Po naładowaniu akumulatora sprawdziłem napięcie na wszystkich ogniwach - na dwóch pierwszych było nie całe 4,04V na pozostałych 3,86V. W sumie na ogniwach było i jest 11,76 - 11,89 w zależności czy jest rozładowany czy naładowany. Dla pewności, kiedy niby był rozładowany akumulator podłączyłem bezpośrednio do ogniw żarówkę 21W 12V i pięknie mocno świeci spadek napięcia podczas podłączenia żarówki jest nieznaczny schodzi do 11,7V. Wygląda, że padła ta elektroniczna płytka. Moje pytanie - jaki jest jej koszt, gdzie można ja kupić? Jak ją bez uszkodzenia czegoś rozłączyć od ogniw.
  Jak podłaczyłem żarówkę pod ogniwa to coś z tej płytki poleciał dymek - żarówka była podłaczona przez max. 10 sekund. Jest to akumulator PA3399U-2BRS DC 10.8V 4000Ah.
  Jakiekolwiek podpowiedzi i rady bardzo mi pomogą.
  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Czesc. Najlepiej to kup sobie nowa bareryjke lub jesli potrafisz to zregeneruj ogniwa.
 • Poziom 19  
  Wznawiam temat mam podobny problem jednak bateria przestała trzymać rozebrałem i zalutowałem bezpiecznik ta stałe (nie wiem czy nie powinien wlutować tam opornik ok 50ohm). Bateria ładuje się do 5% i gaśnie kontrolka ładowania i przestaje ładować trzyma kilka minut. Sprawdziłem programem baterrymon i ma bardzo małą pojemność jak mam ją zregenerować i skasować eeprom
 • Spec od komputerów
  Wymienić ogniwa na nowe, zresetować elektronikę i bezpiecznik wymień na oryginał.
  Na forum regeneracja baterii są fachowcy w tej dziedzinie, pomogą.
 • Poziom 19  
  Jak ją zresetować

  Dodano po 12 [minuty]:

  Czy powinno być miedzy 2 nóżkami przejście a miedzy trzecią 55ohm
 • Poziom 19  
  Gdzie idzie kupić takie złącza lpt to tego programatora z linku(proszę o namiar na jakąś hurtownie online)
 • Spec od komputerów
  No chyba żartujesz. Google Ci padło czy jak?