Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] Dreambox DM600PVR + HDD 80GB - na gwarancji Łódź

studisat 04 Dec 2009 17:06 2268 1
 • #1
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  Do sprzedania w pełni sprawny, używany (mnie więcej 3 kwartały) tuner sat SD Dreambox DM600PVR z wbudowanym dyskiem 80GB. Czarny kolor. Na gwarancji.

  Nowy lecz bez dysku kosztuje około 920PLN. Ja wstępnie proponuję cenę 650PLN - cena do ew. negocjacji. Nie ukrywam ze preferowałbym osoby z Łodzi. W cenie zakupu - u nabywcy instruktaż i prezentacja dodatkowych możliwości nie osiagąlnych w dedykowanych temirnalach platform cyfrowych (nawet 'nowej generacji' :D )....

  Telefon: 503 180 253 - Tomek. Jutro jestem z nim na łódzkim schaberplatz'u.


  Jedna głowica DVB-S, system operacyjny Linux, aplikacja to zarówno Enigma 1 jaki Enigma 2. Aktualnie zainstalowana Enigma 1 - Gemini 4.60.

  Wygodne menu, szerokie możliwości, dostęp do menu tunera poprzez HTTP (np. jesteś poza domem i chciałbyś coś nagrać - nic prostszego jeśli masz swoje usługi wystawione do internetu....). Nagrania mozna przenieść na komputer PC i dalej obrobić (przerobić na DVD, AVI, MKV itd... Odróznia go to od dedykowanych terminali PVR gdzie nagranie jest usuwane automatycznie poewnemy czasie oraz niemożliwym jest przeniesienie jego na komputer.

  Tuner posiada softcam - współpraca z kartami Cyfry+, TNK, (nie sprawdzone Orange PL Sat - ale nie powinno być problemów). Polsat i N pod warunkiem aktywowania karty na tymże tunerze albo gdy znasz odpowiedni klucz...

  Głowica jest wymienna. Moża zamienić ją na głowicę to cyfrowej TV naziemnej lub do cyfrowej kablówki. Tuner bezproblemowo obłsuguje wszelkei standardy DiSEqC w tym dośc egzotyczny jak 1.1 który pozwala budowac komplikowane układy antenowe (poprzez kaskadowe łączenie switchy committed i uncommitted). Konfigurowanie DiSEqC jest bardzo elastyczne - przebija praktycznie każdy typowy tuner sat sprzedawany na rynku (raczej nei wyobrazisz sobie takich układów anten jakie można bez problemu skonfigurować w tym tunerze).

  Obsługa EPG DVB jak i MHW uzywanego przez Cyfrę plus. Sprawdzę Freesat (BBC) i dam znać...

  Zaletą Enigmy 1 jest toże nie ma czegoś takiego jak lista kanałów. Kanały grupujemy w dowolną ilość bukietów. Dane kanału mogą stałe i niezmienne albo automatycznie update'owane z satelity. Wygodna i łatwa edycja listy z poziomu komputera PC.

  Połączenie z PC - poprzez sieć Ethernet. Obsługiwane protokoły to HTTP, TELNET, FTP, NFS - opcjonalnie SMB (Microsoft Networking).

  Ten tuner jest świetny do tzw sharingu. Nie ma potrzeby kupowania splitterów. Wystarczy inny Dreambox czy tuner na linuxkie i możesz oglądać różne kanały TV na różnych TV w róznych pomieszczeniach.

  Dodatka opcją jest możiwość idywidualnego sparowania pilota z tunerem. Przydatne jak mam dwa tunery Drambox w jednym pokoju i nie chcemy by pilot zmieniał cos na obydwu lub więcej tunerach jednocześnie (proste i nie naruszające warunków gwarancji - skonfigurowany pilot będzie nadal działać z każdym DM dopóki nie nauczymy tunera reagować tylko na własnego pilota). Pilot jest programowalny wiec może sterować innymi urządzeniami (dodatkowe 3 presety).

  Zamiast Enigmy 1 można załadowąc Enigmę 2 - niestety może nie doładujemy za dużo pluginów - ale Enigma 2 pozwala praktycznie nieograniczona zmodyfikowanie menu tunera (to są skrypty napisane w języku python). Można jednak część systemu plików przeniesć z pamięci FLASH na dysk twardy (sa minimalne uziążliwości - np. gdy dysk przejdzie w stan uśpienia to musimy jakąś sekundę, dwie poczekać na ew odpalenie dziwnej opcji lub pluginu - dysk się musi rozpędzić). Za to mamy wiele ciekawych pluginow pod Enigmę 2 - np. modyfikacja na niskim poziomie protokołu DiSEqC, mediaplayer'y - no przede wszystkim wielojęzycznośc EPG....)

  Tuner pracuje bardzo stabilnie i niezawodnie. Pełny restart w zasadzie wykonuje się tylko i wyłacznie po wymianie całości oprogramowania.

  Ma owszem też wady. Pierwsza to to że nie jest to tuner HD, druga to tylko jedna głowica, trzecia to dyski twarde 2,5" IDE (a nie SATA), brak złącz CI/USB/CF. Jest dzięki temu tańszy od modeli 7025, 800 czy tym bardziej czterogłowicowego 8000

  Polecam to więcej niż tuner sat. Korzystasz np z promocji Cyfry+, bierzesz ten tuner (nie płacisz za dzierżawę operatorowi) i masz temirnal PVR....
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).