Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bascom LCD i Dallas DS89C420

lipciu 06 Jan 2003 11:44 2001 5
    lipciu
    Level 11  
    Mam taki szybki mikrokontroler firmy Maxim&Dallas ... dziala okolo 10 razy szybciej niz zwykla 51. Musze go taktowac zegarem 32MHz i wyswietlic cos na wyswietlaczu.

Programuje w Bascomie 51 i zaczynaja sie schody. LCD mam podlaczone jak zwykle po waskiej szynie danych (4 bity programujace) i dla tego procka standardowe polecenie LCD Bascoma nie chce i dzialac ... ten proc jest zbyt szybki jak dla tego polecenia (lcd wyswietla krzaki) a bascom chyba nie sprawdza w takim ukladzie gotowosci lcd do przyjowania kolejnych bajtow danych. Z ciekawosci zmiejszylem taktowanie proca i dla zegara 3,27MHz dziala poprawnie ...
    ... prosze poradzcie mi jak moge sobie z tym poradzic bo mi brakuje troche pomyslow i doswiadczenia...

czy wpisanie $crystal ma jakis wplyw na czasy w instrukcji LCD ?, w jaki sposob korzysta sie z procedur $LCD i $LCDRS ... chodzi mi o podlaczenie LCD fizycznie i konkretne adresy jakie wtedy mam uzywac...
    Marek81
    Level 19  
    Użyj dyrektywy:
    $crystal=32000000
    To poinformuje kompilator jaki jest kwarc. Ale czy w tym procku cykl maszynowy trwa 1/12 Fxtal ? Jeżeli nie, to będą problemy.
    Przesyłam polski help do Bascoma51 (zmień sobie rozszerzenie na hlp)
    Pozdrawiam.
    Attachments:
    lipciu
    Level 11  
    dyrektywa $crystal nie wplywa na instrukcje LCD ... musialby to byc chyba jakas wstawka w asemblerze albo musialbym obslugiwac 8bitowe wejscie danych w LCD, ale nie za bardzo z instrukcji moge dojsc do tego jak to zrobic
    dborycki
    Level 12  
    Czesc
    Mam pytanie, jakim programatorem programujesz tego dallasa ?
    Mam w domu kilka takich sztuk w wersji smd i nie wiem jakiego programatora uzyc.
    pozdrawiam
    dborycki
    Level 12  
    serdeczne dzieki na pewno sie przyda