Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć Telestart T90 webasto

darekw125 04 Dec 2009 20:57 12295 7
    darekw125
    Level 11  
    Witam mam problem z podłączeniem sterownika webasta telestart t90 ,jest to sterownik nie dedykowany danej marce dokupiłem do niego pilota od vw chyba t90 (nigdzie na nim nie pisze)ale niestety nie da sie go zaprogramować,zastanawiam sie gdzie jest błąd czy w podłączeniu sterownika (na1 pin dałem +a na 6 -) podłączałem w/g schematu znalezionego na elektrodzie ale u mnie kolejność piów jest odwrotna,albo pilot jest niewłaściwy,czy ktoś może coś na ten temat podpowiedzieć.Jak podłączyć Telestart T90 webasto Jak podłączyć Telestart T90 webasto
    Spacewalker
    Level 33  
    Zacznijmy od tego czy cakodowałes pilota do centralki i do jakiego webasta chcesz to podłaczyc. Pilot nie ma znaczenia jaki sparowany do jakiec centralki. W centralce w złączu masz oznaczenia pinów.
    darekw125
    Level 11  
    Webasto to TT C sterowanie analogowe,pracowało w komplecie z zegarem 1533 i sterowaniem t90 brakowało mi tylko pilota.Obecnie zamomtowałem do astry działa załanczane zegarem,t90 podłączyłem narazie tylko pod zasilanie i niestety nie udało się zaprogramować pilota,chyba do zaprogramowania pilota nie trzeba podłanczać reszty przewodów.
    glosny83
    Level 28  
    PANOWIE a na jakiej częstotliwości pracuję pilot do tego webasta.
    darekw125
    Level 11  
    Mój problem polega właśnie na zgraniu pilota z centralką ,kupiłem nawet drugiego ale to samo,wychodzi że albo centralka jest zepsuta albo pilot powinien być normalny a nie od vw/audi.
    kubasgame
    Level 1  
    Panowie może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się centralka t91 w vw b6
    ak4777777
    Level 11  
    Witam, posiadam webasto Thermo Top ZCD czyli dogrzewacz przerobiony na ogrzewanie postojowe. Steruje nim przez Multicontrola Webasto +12 załącza pompke wody i wentylator ( przez czujnik temp 40* na wezu do nagrzewnicy) A Wbus załącza piec. Na multicontrolu wszystko chula. Dostalem Modul Telestart T90 oraz mialem od znajomego Pilot VW T91R.
    wszystko ze soba dziala tylko Telestart nie podaje mi sygnalu Wbus na piec. Po kliknieciu ON na pilocie wlacza sie tylko +12 stale czyli u mnie odpala tylko pompka wody. Teraz pytabie czy T90 ma W-bus ( 2 pin na sterowniku obok 12v) czy pilot VW t91R robi mnie w babla i nie pozwala uruchomić wbus. Wiec pytania to
    1. Czy T90 ma WBUS?
    2. Czy 5 pin na telestart czyli pin lato/zima ma byc podpiety do masy, +, czy wg niemostkowany
    3. Czy pilot VW T91R gdyby byl w funkcji wierzenia to podal by mi tylko +12v czy +12 i wbus jednoczesnie.
    4. Czy pilot VW mozna przeprogramowac na Zime w innym aucie VW np Tiguan jak tak to gdzie to sie zmienia
    5. Poprosił bym schemat jak zrobic Y cable z telestartem oraz multicontrolem (albo jajkiem 1533 bo to te same piny)