Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o sprawdzenie wniosków ze sprawozania

Brendan 04 Dec 2009 21:07 1410 3
e-mierniki
 • #1
  Brendan
  Level 10  
  Czy dobrze napisałem wnioski i czy ewentualnie można coś dopisać?
  1. Prośba o sprawdzenie wniosków ze sprawozania
  2. Prośba o sprawdzenie wniosków ze sprawozania
  3. Prośba o sprawdzenie wniosków ze sprawozania
  4. Prośba o sprawdzenie wniosków ze sprawozania


  1.podczas pierwszego z cwiczen mozna bylo zauwazyc ze bateria stara i zuzyta ma wieksza rezystancje wlasna niz bateria nowa w pelni naladowana, wynikalo to z pomiarow miernikiem analogowym, ktory poddawal baterie obciazeniu i wyniki roznily sie od pomiarow robionych miernikiem cyfrowym.
  2.podczas drugiego cwiczenia wyniki z miernika cyfrowego a analogowego roznily sie z powodu nieuwzglednienia w obliczeniach rezystancji wlasnej miernika analogowego.
  3.podczas drugiego i trzciego cwiczenia wyniki z miernika cyfrowego a analogowego roznily sie z powodu nieuwzglednienia w obliczeniach rezystancji wlasnej miernika analogowego.
  4.W wykonanym czwartym cwiczeniu z wykorzystaniem dwoch opornikow suwakowych, ktory jeden byl o malej rezystancji, a drugi o duzo wiekszej, mozna bylo zaopserwowac, ktory z nich sluzy do ustawiania zgrubszego, a ktory do dokladniejszego. Opornik o malej rezystancji sluzy do ustawiania dokladnego, a opornik o duzej reystancji do ustawiania zgrubszego.
 • e-mierniki
 • Helpful post
  #2
  blue_17
  Level 32  
  1. Woltomierz nie poddaje obciążenia baterii ponieważ jego rezystancja jest bardzo duża powyżej 1M w dalszej części pomiarów masz napisane że prąd w przybliżeniu który płynie przez miernik = 0

  2. W tym punkcie przydał by się spis przyrządów aby określić dokładność mierników
 • e-mierniki
 • #3
  Brendan
  Level 10  
  Woltomierz analogowy o zakresie 1,5V-3V-7,5
  Woltomierz cyfrowy
  2 Rezystory dekadowe
 • #4
  blue_17
  Level 32  
  Przede wszystkim chodzi o dokładność lub jak kto woli klasę

  W woltomierzach analogowych jest napisana klasa bezpieczeństwa, rodzaj na jakie napięcie jest przeznaczony, ( napięcie zmienne lub stałe), typ miernika np. magneto elektryczny lub dynamiczny i dokładność.

  Jeśli będziesz miał dokładność obydwu mierników to właśnie po dokładności rozpoznasz który się myli, a na razie niemożna jednoznacznie stwierdzić który jest dokładniejszy

  Ze swoich doświadczeń na pracowni mogę powiedzieć że amperomierz magneto-elektryczny zazwyczaj był dokładniejszy przy dużych prądach od multimetru cyfrowego