Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka POLAR PDN 885 - czuć spaloną gumą

mari1111 04 Dec 2009 21:23 9635 3
    mari1111
    Level 12  
    Witam.
    Mam pytanie dotyczące pralki POLAR PDN 885, otóż podczas prania z temperaturą powyżej ~50 stopni czuć "zapach" spalonej gumy. Rozebrałem pralkę przejrzałem przewody, styki i nic żadnej podejrzanej spalenizny , wypalonych styków itp. nie zauważyłem.
    Puściłem jeszcze raz na pranie i zapach wydobywa się z bębna, ale tylko gdy włączone jest grzanie wody.
    Przepłukałem pralkę kilkukrotnie i dalej nic jak śmierdziało spaloną gumą tak śmierdzi.

Mam pytanie co może być przyczyną takiej sytuacji ? .
    Jeżeli problemem jest grzałka to czy jest jakiś sposób aby nie rozbierając całej pralki wyjąć i ew. wymienić grzałkę ?
  • Helpful post
    EuMe
    Level 14  
    Witaj.
    Prawdopodobnie coś (gumowego) podczas prania spadło na grzałkę i teraz się wulkanizuje. Nie znam tego modelu, ale przeważnie grzałki wyjmuje się od tyłu bębna. Wystarczy poluzować śrubę, co znajduje się między złączami grzałki i grzałkę można wyszarpać.
    Pamiętaj o odłączeniu zasilania prądu i wody!
    artfik
    Level 25  
    Witam, sprawdzić wężyk hydrostatu może jest zapchany i włączyła się grzałka w trakcie gdy nie było wody i stąd ten zapach. Pezwróć pralkę na tył i wyczysć węzyk połączony z wężem od zbiornika do pompy.tam jest taka cienka miedziana rurka i często sie zapycha
    mari1111
    Level 12  
    Witam.
    Może się komuś przyda ta informacja.
    Powodem osobliwego zapachu była grzałka,która przywarła do gumowego pierścienia odprowadzającego wodę z bębna. Nie wiem jaki sposobem grzałka się wygięła i dotykała do tego pierścienia. ale wymiana grzałki i oraz gumowego wężyka (był nadpalony) rozwiązała problem.
    Temat uważam za zamknięty.