Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpływ mikrofali Siemens HB84K552 na sprzęt RTV stojący obok

michalr79 04 Gru 2009 21:39 2677 4
  • #1 04 Gru 2009 21:39
    michalr79
    Poziom 8  

Witam,

wykańczam mieszkanie i mam pytanie dotyczące stawiania obok siebie telewizora i kuchenki mikrofalowej. Układ mieszkania mam taki, że salon i kuchnia oddzielone są od siebie 8cm ścianą i złożyło się tak, że po jednej stronie ściany będzie stał sprzęt RTV (telewizor, wieża, głośniki itd.) a po drugiej stronie w tym samym miejscu będzie zabudowany piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofal Siemensa. Dokładnie ten model:

http://www.siemens-home.pl/HB84K552.html?source=search

Słyszałem, że w takim przypadku jest duże zagrożenie, że ten piekarnik z mikrofalą będzie negatywnie wpływał na pracę telewizora i pozostałego sprzętu znajdującego się po drugiej stronie ścianki tzn. albo "usmaży elektronikę np. telewizora" albo jak będzie działać mikrofala i TV, to na TV będzie gorszy obraz. I że dobrze byłoby zamontować na ścianie od strony kuchni za mikrofalą np. 2mm płytę stalową, żeby zrobić ekran.

Czy możecie mi powiedzieć czy takie coś jest faktycznie potrzebne i czy to prawda? Nie znam się na tym zupełnie, ale wydaje mi się, że dzisiejsze nowe mikrofale porządnych producentów, a Siemens do takich chyba należy, są na tyle dobrze ekranowane, że taki problem nie powinien występować. Jak uważacie?

Pozdrawiam,
    Michał

0 4
  • #2 05 Gru 2009 00:28
    And41x1
    Poziom 26  

Poziom promieniowania ze sprawnej mikrofalówki, jest z pewnością mniejszy niż ze zwykłego telefonu komórkowego. Telefon 1 mW do 2 Watów, kuchenka 700 W do 900 W.
    Jak naprawiam mikrofalówki, stosuję prosty test szczelności ekranowania - zwykła tzw. "świecąca antenka" przyklejana do telefonu, w okolicy anteny nadawczej. Trzymając w palcach badam okolice połączeń obudowy,.. sporadycznie zdarza się świecenie, w odległości do 2cm. W przypadku telefonu, jeśli jest w słaby zasięgu, świeci czasem nawet w odległości 15cm.

0
  • #3 05 Gru 2009 19:58
    michalr79
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie trochę. Czyli nie ma co robić żadnego ekranu :)

0
  • #4 12 Gru 2009 22:04
    lech110955
    Poziom 10  

nasa opublikowała w 1998 roku wpływ promieniowania kosmicznego na zachowanie organizmów żyjących na naszej planecie,w porównaniu do kuchenki mikroalowej i telewizora plazmowego to mały pikuś

0
  • #5 12 Gru 2009 23:54
    And41x1
    Poziom 26  

..Gdyby jednak, mimo wielokrotnych zabezpieczeń, włączyła się otwarta kuchenka,.. półprzewodniki w tym pomieszczeniu, w większości uległyby zniszczeniu, a w bliskiej odległości, eksplodowałyby wszystkie ścieżki - to taka mała bomba E

0