Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Wae-20460 wymiana grzałki

jacekzat1 04 Gru 2009 23:03 7671 0
    jacekzat1
    Poziom 13  
    Witam
    W związku z pytaniami jak wymienić grzałkę w pralce jak w tytule tematu, zamieszczam skrótowy opis. Robiłem to jakiś czas temu i mogę czegoś nie pamiętać. Ale jeśli udało mi się a serwisem AGD się nie zajmuje, to może innym też się nie uda. Stąd prośba aby robiąc nie kierować się ślepo tym co piszę a starać się samemu znaleźć rozwiązanie. Nie odpowiadam za szkody powstałe w wyniku czyjegoś grzebania przy pralce, a swojej nie mam już ochoty znowu rozbierać.
    1) Jeśli nie masz doświadczenia w używaniu narzędzi oraz naprawach urządzeń sam się nie dotykaj.
    2) Wyłącz zasilanie.
    3) Odkręć śruby:

Śruba zaznaczona w czerwonym kółku łączy panel ze sterownikiem z panelem, który należy zdjąć. Pozostałe też odkręciłem, nie pamiętam czy potrzebnie. Można również zdjąć "blat" pralki. Będzie widać co jest w środku. Pod "blatem", z tyłu są śruby, które go mocują

Na zdjęciu powyżej widoczne śruby mocujące wziernik i obejma mocująca gumowy kołnierz uszczelniający. Odkręcamy wziernik. Teraz zdjęcie kołnierza. Tu należy zachować ostrożność aby nie uszkodzić gumy. Zastosowałem niezbyt elegancki sposób polegający na rozcięciu drucianego oczka,
    a sprężyna łatwo dała się usunąć.

Odkręcamy śrubę mocująca dolny panel frontowy. Po jego zdjęciu jeśli dobrze pamiętam uzyskamy dostęp do śrub po boku pralki. Odkręcamy je i panel przedni pralki jest zdjęty. Poza wiązką do blokady zamka wziernika. Tu nic nie ruszałem.

4)Sprawdzamy czy pralka jest odłączona od napięcia. Odpinamy zasilanie grzałki, (pod bębnem) odłączamy czujnik temperatury. Grzałka jest przykręcona jedną śrubą, którąś odkręcamy. Ostrożnie wyciągamy grzałkę i wkładamy nową (pamiętać należy aby ją ponownie przykręcić bo będzie powódź).
    Teraz składamy wszystko z powrotem.

Powodzenia.