Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM ThinkPad T23 - bateria nie działa po wymianie ogniw

slawekzag 04 Gru 2009 23:11 1032 0
  • #1 04 Gru 2009 23:11
    slawekzag
    Poziom 8  

Witam... mam podobny problem jak w tym temacie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...+bateria&sid=966cdcc11612a8642263b290e5919eda

Kupiłem nowe ogniwa... przelutowałem uważając aby nie przegrzać... wskaźnik pojemności wskazywał 15%... po 2 minutach już 6%, ale laptop pochodził tak ok. 40m. Postanowiłem zrestartować baterię (na podstawie opisu na innym forum). Baterię naładowałem do pełna. Rozładowywałem ponad 2,5h oglądając film. Podłączyłem na noc na wyłączonym lapie. Zapaliła się dioda na żółto - czyli ładowało. Rano próbuje odpalić lapa na baterii nie wstaje. Na zasilaczu chodzi. W programie Battery Maximalizer pokazuje 300cylki 100% naładowania. Na wyjściu baterii napięcie 0 pomiędzy "+" i każdym z 3 "-". Po odłączeniu zasilania zewnętrznego momentalnie laptop się wyłącza. Na wejściu elektroniki od strony akumulatorów napięcie lekko ponad 12V (takie jak było po przelutowaniu). Nie chce mi się wymieniać elektroniki... nie zależy mi szczególnie na wyświetlaniu poziomu naładowania oraz czasu pozostałego do rozładowania baterii.

Teraz pytanie. Czy po ominięciu elektroniki tak jak pisano powyżej nie nastąpi sytuacja, że bateria będzie ładowana non stop? Czy laptop posiada układ na płycie zajmujący się odłączeniem ładowania? Na ile to jest bezpieczne i ewentualnie co może się wydarzyć? I czy ktoś orientuje się jaka jest bezpieczna maksymalna temperatura ogniw?

0 0