Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chciałbym zostac Dj co zrobic?

damianek2256 08 Dec 2009 16:38 15823 62
    jamesvangrey
    Level 16  
    Po pierwsze mialem stycznosc z innym lepszym sprzetem
    Po drugie czy koledzy wogle grali na axisie ze mowia ze bede to wymienial. Mam juz pol roku pogralem na nich troche imprez i nic sie nie dzieje.
    Jezeli chodzi o mikser rmx to gralem i lipa.
    A o mikrofon to dalej jestem przy swoim, poniewaz jak sie gra imprezy tematyczne na ambitnej muzyce w dobrym klubie to nie uzywa sie mikrofonu no chyba, ze dla Jakiegos MC
    DjDual
    Level 15  
    Dla mnie i tak jesteś amator :D robisz z siebie głupio mądrego jakbyś wszystkie rozumy zjadł. To mówisz, że ambitnie grasz na axis :D hehe
    artis666
    Level 26  
    Ani rmx ani axis nie jest dobry :D
    I już widzę jak grasz w klubie 6 godzin cały czas ten sam temat i nie powiesz ani słowa do mikrofonu. Może Ty tak dobry jesteś że nie musisz gadać bo robią to za Ciebie rezydenci klubów po których jeździsz ? Jesli tak, to przedstaw się chętnie poznamy gwiazdę.
    jamesvangrey
    Level 16  
    Ja nie gram w klubach koledzy graja. Nie wymadrzam sie tylko wyrazam swoje zdanie na ten temat. Axis wiem ze nie jest dobry ale nie jest zly.
    artis666
    Level 26  
    No, widzę że kolega tu nie po to by jechać po bandzie tylko pogadać wśród dj'ów o sprzęcie. Spoko. Ja gram w 3 klubach, 3 różne konsole, 3 firmy: DN-S3500 x2, DJM600; CDJ800MK2 x2, DJX700; CDJ400 x2, VMX300.

Jakby nie było w każdym z tych zestawów coś mi nie pasuje, a to mixer, albo odtwarzacz... choć ogólnie takich typowych "wad" nie mają. A w domu mam RCD2850s & DJX700. Do czego zmierzam ? Sprzęt to nie wszystko, ja w domu nie posiadam cudów, a grać na 3 wyżej wymienionych umiem. Czyli wychodzi na to że w domu można nauczyć się jedynie podstaw zgrywania, Grać nauczysz się dopiero jak dostaniesz po dupie na imprezie, wtedy sie zastanowisz co zrobiłeś źle. Potem zaczyna się myśleć o łączeniu gatunków, i z przynajmniej słabym pojęciem o tym czego chcą od Ciebie ludzie zaczynasz szukać pracy. Ja zaczynałem na imprezach takich jak 18, półmetki, komersy, zresztą czasem jeszcze takie obsługuję bo po prostu lubię, tym bardziej jeśli jest to impreza kogoś ze znajomych. Uczysz się grać pod ludzi, ale nie jak wysypać całe top 10 na początku imprezy tylko tak zagrać żeby się bawili a jednocześnie "błagali na kolanach" o obecne 1 miejsce, czyli "David Guetta ft Akon - Sexy Bitch".

Z tą świadomością zacznij chodzi po klubach, przyglądnij się, jak się uda zagadaj z rezydentem, może Cię puści na 2-3 przejścia, jak dobrze zagrasz może więcej.. od razu całej imprezy i do tego za kasę nie dostaniesz. Takie są początki. Nie uda się w jednym klubie, idziesz do drugiego, i dalej pytasz, aż do skutku. Ja 2 lata temu nie miałem nic, nie znałem nikogo, wszystko zaczęło się od 1 klubu w którym zagadałem właśnie z właścicielem, nagrałem mu seta itd.. potem konkurs młodych talentów no i poszło. Jeszcze jedna cenna uwaga, celuj raczej w mniejsze lokale, w tym "wielkim" w Przytkowicach ( pod Krakowem) do konsoli nawet nie dojdziesz :D
    jamesvangrey
    Level 16  
    No ja rozumiem i wiem, że tak jest. Co do tych zestawów 1 najbardziej rozsądny :P
    artis666
    Level 26  
    Jakbyś pograł na 2 pierwszych zestawach to szybko zamienił byś mixery, bo pioneer ma efektor, denony również mają efekty, a CDJ800 i ten behringer nie mają nic. :D
    jamesvangrey
    Level 16  
    Te denony to porazka. Co ty nyslisz na ten temat?

Proszę Kolegę o poprawienie WSZYSTKICH swoich postów napisanych w tym temacie.
    Dość mam już notorycznego naruszania Regulaminu i zasad pisowni.
    (dj-MatyAS)
    DjDual
    Level 15  
    denon porażka a axis jest super :D
    Trzymajcie mnie, ile masz lat?
    jamesvangrey
    Level 16  
    Nie mowie tak. Graleś chociaż na denonie czy tym numarku, że ciągle komentujesz
    Moderated By dj-MatyAS:

Brak reakcji na wcześniejszą prośbę o poprawienie swojej (niezwykle niechlujnej) pisowni, może skutkować tylko w ten sposób:
    Regulamin p.6
    Ostrzeżenie.

seed102
    Level 2  
    Siemka ja osobiście polecam DJM 800 i do tego Pioneer CDJ 1000 MK3
    jest to wspaniały sprzęcik w ogóle polecam firme pioneer ja zaczynałem na behingerze i na CDJ 400 także z behingerem nie było rewelacji ale jakoś się grało
    Ostatnio zastanawia mnie produkt AllenHeath Xone 3D czy też xone4d jest to pewnego rodzaju połączenie mikserka z pc-tem
    Ja bym naszemu szanownemu koledze doradził dozbierać troszke pieniążków i zakupić coś z średniej półeczki bo kasa wydana na chinki to kasa w błotko
    pozdro:D
    a i jeszcze jedno jak kupować to na ebuy cena niższa niż w marketach czy allegro
    spirytusik84
    Level 23  
    [quote="seed102"]Siemka ja osobiście polecam DJM 800 i do tego Pioneer CDJ 1000 MK3
    To ja też chce taki za 1000zł.:D
    artis666
    Level 26  
    seed102 wrote:
    Siemka ja osobiście polecam DJM 800 i do tego Pioneer CDJ 1000 MK3

Niezbity dowód że kolega nie czytał całego tematu tylko walnął posta pod własne widzi - mi - się.

Jak taki chętny to może zasponsorować autorowi tematu te MK3 ?

Mówimy o sprzęcie dla początkujących, nie wartości średniej klasy samochodu.

Dodatkowo słowa o "chinkach" i "błotku" przyprawiły mnie o atak śmiechu, bynajmniej nie z powodu skojarzeń. Przykro mi to mówić, ale kolega chyba nie gra w klubach :?: Czasem warto zadać sobie pytanie czy jest się wystarczająco mężczyzną.
    Ja traktuję sprzęt jako narzędzie, nie podniecam się tym że CDJ1000 ma o 1 czy 2 hotstarty więcej niż CDJ800, bo nie służy mi to do zabawy.
    A i jeszcze jedno, takiego serwisu jak poleciłeś nigdzie w necie nie znalazłem, może źle szukam:?:
    damianek2256
    Level 10  
    Dłuszy czas mnie tu ne było ale wróciłem
    I mam nawet dobry chyba zestaw do przedstawienia
    mikser - reloop rmx 20
    i cd player denon - Denon DN-S700 2 x
    Wiem ze wcześniej pisałem ze do 1000 ale poszukałem na internecie wiadomości i wiem ze za 1000 nic nie kupie dobrego wiec chce wziąść na raty ten sprzęt tylko powiedzcie mi czy warto
    artis666
    Level 26  
    No ja bym tego Reloopa nie kupował.

Zwracam Koledze uwagę, że pisanie podobnych w treści postów można uznać za naruszenie Regulaminu p.10.2 , a więc niczego istotnego nie wnoszącego do istoty sprawy.
    Należy uzasadnić swój punkt widzenia.
    (dj-MatyAS)
    damianek2256
    Level 10  
    artis666 wrote:
    No ja bym tego Reloopa nie kupował.

Czemu?
    paker_bor
    Level 22  
    Ja reloopa rmx20 mam, uzywam i w mojej ocenie przyzwoity sprzet. Jedyny problem jaki był to wyrobło sie mocowanie gniazda jack od słuchawek, kilka zł, samodzielna wymiana i po klopocie...
    damianek2256
    Level 10  
    A co sądzicie o tych Cd playerach?
    Jay D
    Level 13  
    Panowie wiedomo ze najlepiej by sie uczył na CDJ 2000 ale coz,na poczatek 2xpionki 100s i Behringer djx700 i duuuzzzo pracy i wytrwalosci. Moze koszta wieksze niz 1000zl ale moze warto poczekac ???
    Kristo3000
    Level 11  
    Witam.. Ja przygode z mixowaniem zaczolem na dwoch magnetofonach. To wlasnie na nich nauczylem sie skladac beatow. Kazdy kto zaczyna uczyc sie sztuki mixowania powinien zainwestowac w dobry sprzet.. Nie chodzi tu wcale o wspomnianego pioneera DJ M800 i CDJ1000. Taki sprzet pozostawmy dj-jom ktorzy wiedza jak go wykorzystac, sa kreatywni itp. Bo jak widze tych wszystkich chlopaczkow ktorzy stoja za sprzetem wartym 15k zlotych i stukaja tylko w przyciski Cue i play w dodatku ich granie to stado pedzacych koni to rece opadaja... Takze wracajac do sprzetu. Sprzet do grania nie ukrywajac to drogi wydatek. W wiekszosci dostajemy to za co placimy.. Wydasz takie 400 zloty za mixer i po 2 miechach juz potencjometry trzeszcza. i ani kasy ani przyjemnosci z grania... Ja gdybym mial twoj wiek i kase ktora dysponujesz to kupilbym za nia mixer sluchawki podpjal pod kompa zainstalowal mixVibes powylanczal liczniki beatow zostawilbym tylko duzy jog i pitch i zaczol tym sposobem grac.. skladac beaty, dobierac utwory, uczyc sie technik mixowania, poslugiwac sie eqalizerem, a nie kupowac tania buble albo uzywke jakas.. to tylko strata i tak niewielkiej kasy ktora masz...pozdrawiam i zycze sukcesow DJ KRISTO-KriS
    dj equid
    Level 10  
    Witam przeczytałem cały post i każdy ma swoje zdanie i będzie sie go trzymał.
    Nikt nie powiedział czy mowa o profesjonalnym graniu za konsola w klubie czy na szkolnych imprezach czy grana komercja czy wybrany gatunek muzyki np: house czy trance, to tez jest ważne. Za 1000 zl nie opłaca sie kupować nic ja sam mój pierwszy mixer kupiłem właśnie za tyle i teraz nie mogę go sprzedać nawet za 300zl. W 90% klubach sprzęt jaki jest używany to właśnie Pioneer dlaczego każdy niech odpowie sobie na te pytanie sam. Mam w domu kilka mixerow obecnie gram na xone 62 i moim zdaniem nie jest wart swojej ceny np djm700 jest o 100 razy lepsza. teraz w planach 800 z pioneera i na pewno bd lepsza od każdego innego mixara. Ktoś tu powiedział ze każdy chciał by sie uczyć na cdj2000 dlaczego ??? ja osobiście jestem za tym ze 1000 jest lepsza od nowych cjd900 jak i 2000 jak były by lepsze od cdj1000 to polowa klubów już dawno by je miała. A autorowi radze sie zastanowić na początek czy chce to robić w życiu czy tylko hobby, jaka muzyka go interesuje, i czy jest na tyle odważny i zawzięty żeby do tego dążyć przez cale życie i żeby stanąć kiedyś przed mnóstwem osób i pokazać na co go stać chodź to nigdy nie jest pewne czy tak sie stanie.
    dzik84
    Level 17  
    Pozwolę sobie wtrącic swoje 3 grosze.
    Po pierwsze niech kolega spróbuje się zapoznac z jakims dj'em, na pewno będzie to pomocne na w cięzkiej drodze zostania dj. Zanim kupisz sprzęt wyłącz sobie widok linijki bitów oraz licznika bpm w dowolnym programie dvs i baw się, zgrywanie to podstawa. Opcja którą podował kristo też jest dobra, jakis mixerek i słuchawki i cwiczyc cwiczyc cwiczyc. Zgrywania to i się małpa nauczy ale żeby ładne przejścia robic i w odpowiednim momencie to już kolejny etap, tak samo używanie efektow i tego wszystko na co sprzęt pozwala - tu tak samo mogę przybic piątke z Kristo bo smiac mi się chce i plakac jak ktoś ma nawalone sprzętu a używa go w 5%.Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu to zastanów sie dobrze nad źródłem dźwięku, vinyl/cd, w 1000zł cięzko będzie sie zmieścic z czyms w miare na początek ale pewnie dobrze szperając po alledrogo niewiele drożej coś dorwiesz. Z gramofonami w tej cenie było by ciężko no i vinyle drogie choc to najlepsza opcja jeśli chodzi o naukę zgrywania tempa, umiesz grac z placków, zagrasz na wszystkim, w drugą stronę nie obrażając oczywiście nikogo ale wiele ludzi grających tylko z cd jak dostaną pod łape vinyla to wiele z tego nie ma. No ale załóżmy że jednak to cd, jeśliby Ci się udało kupic cdj-100 w dobrej cenie to super, jak nie, nie przejmuj sie kupując jakiegoś tańszego dual'a, sam zaczynałem ładnch pare latek temu z vinyli ale mój pierwszy cd to był jakiś tani dual reloop'a, i nic mu nie brakowało, nauczysz się grac na prostym mającym tylko pitch'a i cue to tylko lepiej dla Ciebie. Musisz pamiętac że zawsze może Ci się znudzic albo po prostu okaze się że to nie Twoj kawałek chleba, wtedy nie będziesz miał w domu zbędnego drogiego sprzętu. Pograsz w domu pół roku, rok to wtedy możesz myślec o jakiś nowszych zabawkach.
    Panowie nie róbmy tu wojny pionek vs. denon - obie firmy są równie dobre, w polsce pionek jest bardziej popularny i tyle, za granicą w klubach z pionków to zostały już cd bo to standard obsługi, w denonie nie każdemu się łatwo odnalesc w plątaninie przycisków, ale mixery, na zmiane A&H, Rodec, Ecler, Rane no i Pionek, a sam osobiście używam aktualnie korga zero4 i nie zamieniłbym go na nic, djm-800 owszem bardzo fajny, testowałem go przez jakis czas ale nie ma takiej wygody pracy z midi jak w korgu.
    BTW. Kolejna sprawa która mnie często zastanawiała to po grzyba komuś 4 kanałowy mixer jak gra z 2 deckow i niczego więcej, poza opcja uszkodzenia innego kanału nie widzę sensu.
    A myślenie nad hobby, hmm, wydaje mi się że jak podchodzi się do czegos bardziej z pasją niz myślą "to będzie moja praca" to będą zdecydowanie lepsze efekty.
    No i pamiętaj, nie wspieramy piractwa! znam polskie realia bo sam kiedys zaczynałem ale stopniowo na tyle na ile Cie stac pozbywaj się tego "beeee" i kupuj płyty/pliki mp3 ;)
    Ale się już rozpisałem za dużo chyba, pozdrawiam młodego pretendenta i również życzę sukcesów :)
    alexv
    Level 14  
    Mikser z Reloopa jest sam raz na początek kariery, co do odtwarzaczy wielu jest tu fanów pioneera(czego zdania ja nie podzielam, że pioneer jest najlepszą firmą dla DJa), ale trzeba przyznać, że seria CDJ 100s im wyszła - miałem prawdziwe czołgi - denon to denon ma wielu swoich zwolenników - kumpel ma sprzęt gra na nim 2 lata bez awaryjnie ja z Pionka mam 2 x CDJ400 i jeden leci 2 raz na gwarancji...
    Kristo3000
    Level 11  
    Dzis jest moc sprzetu na rynku. Dominuja renomowane firmy za ktorych w wiekszosci logo trzeba placic. Nie za sprzet ktory dostajemy. Kazdy biega za nowosciami i gadzetami. Gdyby jeszcze umiejetnosci dj-i szly w parze z tymi wynalazkami to byloby superowo:D. Bad Boy Bill stojac za dwukanalowym mixerem i dwoma gramofonami wyczynial cuda. ludzie po prostu nie tanczyli tylko podziwiali jego umiejetnosci. A dzis popatrzcie sami. ludzie Proponuja CDj2000. A 5000 to chyba juz sam bedzie gral...:-).Takze ze sprzetem nie ma co przesadzac! Kazdy kto zaczyna musi odpowiedziec sobie na pytanie. czy sprawia mu to przyjemnosc co robi..czy nie musi sie zmuszac do wielogodzinnych treningow i czy czerpie z tego satysfakcje. Inwestycja w drogi sprzet to ryzyko bo nie wiadomo czy po paru podejsciach do konsolety nie stwierdzisz ze to nie dla ciebie. Inwestycja w najtanszy sprzet to tez strata kasy. bo sprzet nim zaczniesz cos robic to sie rozleci.. trzeba kupowac najmniej wybajezony a w miare drogi.wtedy jest jakas pewnosc ze posluzy nam jakis czas. Jesli ktos koniecznie chce zaczac na prawdziwym sprzecie (wykluczajac z tego komputer) to polecam pioneera cdj100. wytrzymaly sprzet pozbawiony "wodotryskow". mixerek np. numarka dxm 06 /09. lub jakis vestaxa. No ale za to musimy troche zaplacic i niestety trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i zbierac pieniazki:-). Naprawde nie dajcie nigdy naciagac sie na jakies podrobki sprzetow ktore kusza jedynie cena i wygladem przypominajacym oryginalny sprzet!
    Pamietajcie ze jesli to jest wasza pasja na pewno uda sie wam zgarnac troche grosza;-) lepiej kupic cos za rok niz dzis a za rok to wyrzucic. Gora za rok;-)). I nie zapominajcie nigdy kim jes dj. nie pozostawiajcie wszystkiego bezdusznej elektronice. badzcie kreatywni i oryginalni. pracujcie nad wlasnym stylem i badzcie wierni swojej pasji. pozdawiam wszystkich milosnikow sztuki mixowania.
    Bastianooo
    Level 8  
    Tez zaczynam z Djingem i mam zamiar kupic Ibiza Full Station co myslicie ?? jak czytalem posty i ogladalem filmiki na youtube to tam pisza ze dobry sprzecik jak na poczatek:)
    Kristo3000
    Level 11  
    No ja bym był jednak za jakimiś pioneerami 100 i mixerem nawet numark..Nie wiem czy takie konsole szybko się nie rozlatują;-/
    Bastianooo
    Level 8  
    no podobno ta jest wytrzymala no i nie wiem wg znajomy Dj mi ja polecil jak na poczatek
    Kristo3000
    Level 11  
    No to bierz ...Ja tylko polecam sprzęt z własnego doświadczenia...Nie miałem tego co ty chcesz kupić więc nie mogę powiedzieć w 100% że to szajs....Nie mniej jednak nie jestem za typowymi kombajnami bo tak czy inaczej szybko się to rozleci...wiem że tańsze to jest jak odtwarzacze i mixer osobno ale czasami warto dołożyć trochę grosza i cieszyć się sprzętem na dłużej...zresztą nabierasz nawyków do prawdziwego sprzętu a nie do konsoli która praktycznie w żadnym klubie nie istnieje...a jak na setkach pioneera się nauczysz grać to i zagrasz na pioneerach 1000
    Bastianooo
    Level 8  
    hehe ja to wiesz narazie tak zeby ogarnac zgrywanie z odsluchu troche poogarniac to tamto i sobie cos lepszego kupie to sprzedam i se np te setki kupie ;)
    Danek9
    Level 17  
    Zamiast tej ibizy czy jak tam to zwać masz na znanym serwisie aukcyjnym Numark Axis 9 dwie sztuki za 1050 zł. (z dwojga złego lepiej w tą stronę) sadzę że to będzie lepsze rozwiązanie, no ale na mikser Ci zabraknie. :)

Ewentualnie jeszcze z małą dopłatą możesz mieć nowy komplet iCD DJ in a BOX numarka. Gwarancja jest więc jak się będzie sypał to masz jakies zabezpieczenie zawsze ;)