Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEW MILDTON 200 jaki wzmacniacz?

ramzess02 05 Gru 2009 10:27 2910 8
  • #1 05 Gru 2009 10:27
    ramzess02
    Poziom 9  

Witam posiadam dwie kolumny NEW MILDTON 200 i chcę kupić do nich jakiś wzmacniacz.
    Jaki najlepiej kupić, jakiej firmy i jakiej mocy?
    Cena do 300zł.

0 8
  • #2 05 Gru 2009 14:41
    kitens
    Poziom 10  

Witam Ja osobiście zainwestowałbym w denona albo sony denon cechuje sie bardzo dobrą jakością dzwieku a jeżeli nie zależy Ci az tak bardzo na jakości to kup jakiegoś sonego albo technicsa.. Chociaż 300 zł to troszkę mało jak na niewiadomo jaka porządną klasę. Co do mocy powinno wystarczyć koło 80 watt na kanał. Pozdrawiam

0
  • #3 05 Gru 2009 16:35
    ramzess02
    Poziom 9  

A co myslicie o YAMAHA CR 840

0
  • #4 05 Gru 2009 17:41
    kitens
    Poziom 10  

Jeżeli masz w miare dobrą okazje to kupuj Yamaha też jest bardzo dobrą i ceniona firmą

0
  • #5 05 Gru 2009 17:49
    ramzess02
    Poziom 9  

a orientujesz sie jakoą ma moc na jeden kanal ta Yamaha??

0
  • #6 05 Gru 2009 18:01
    kitens
    Poziom 10  

około 2 x 75 watt przy 4 Ohm a przy 8 Ohm 2 x 65 chyba

0
  • Pomocny post
    #7 05 Gru 2009 18:07
    dariuszj
    Poziom 20  

Kolumny te mają i tak realnie około 100 W mocy, więc z mocą wzmacniacza nie należy przesadzać. Także ich parametry jakościowe nie powalają ale można powiedzieć, że są przyzwoite. Oczywiście z lepszym wzmacniaczem osiągniesz lepsze efekty ale bez przesady. Myślę, że za 300 zł można znaleźć całkiem przyzwoity wzmacniacz, w dobrym stanie szczególnie wśród starych modeli z lat 80-90, kiedy nie oszczędzano na konstrukcjach tego typu. Co do firmy, raczej nie ma znaczenia przy tych głośnikach. Myślę, że większość będzie współpracowała poprawnie. Osobiście polecałbym Jakiegoś Technicsa z lat 90 ale jeszcze z czasów ClassAA. Moc napewno nie oszukana jak obecnie, konstrukcje solidne i dość dobre jakościowo i cena będzie przystępna ze względu na obiegową opinię na temat jakości Technicsa, z którą apropos ja się nie zgadzam. Poprostu trzeba go mieć aby oceniać. Za czasów realnego socjalizmu był to sztandarowy sprzęt sprzedawany za twardą walutę w placówkach Pewex. Większości nie było na to stać, więc dla przekory dorobiono opinię o słabej jakości i wychwalano tanie przywożone z zachodu Pioneery, Kenwoody itd. Osobiście prowadzę serwis sprzętu RTV i widziałem niejedno, jednak nikt mi nie wmówi złej jakości Technicsa. Pamiętam np. magnetofony 3-głowicowe Pioneer z dolby-S z wypadającymi kieszeniami i rozpadającymi się mechanizmami, czy wzmacniacz Harman-Kardon o mocy "na papierze" 2x80W, który pobierał z sieci 150W (perpetuum mobile czy co?). Trochę się rozpisałem, ale moja konkluzja jest taka. Nie należy kierować się obiegowymi opiniami. Chcesz się przekonać musisz sam posłuchać i przede wszystkim mieć możliwość porównania. Oto cała recepta.

0
  • #8 06 Gru 2009 15:48
    Dani66
    Poziom 30  

Poszukaj Yamahę A-960 mk II, a jeśli możesz troszkę dołożyć to H/K PM655 lub Denona PMA-860.

0
  • #9 07 Gru 2009 10:09
    zet28
    Poziom 15  

Mogę przedstawić porównanie trzech wzmacniaczy na tych kolumnach mianowicie pioneer A501, technics SE-A900SM2 MarkII i dap 1600. Najlepiej gra na A501 mimo że jest najsłabszy ok 2x100 przy 4 ohm . Głośniki ledwo drgają a ,,miękkiego,, basu jest sporo znacznie wiecej niż przy pozostałych wzmacniaczach. Pioneer kosztuje troche wiecej niż 300 zł ale warto moim zdaniem dozbierać i kupić dobry klocek niż sie potem męczyć . Yamahe , Denon nie miałem tego w rękach , ale ludzie też chwalą niektóre modele.

0