Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pro¶ba o pomoc - jakiej firmy jest ten grzejnik?

05 Gru 2009 10:28 4478 7
  • Poziom 9  
    Witam,

proszę szanownych użytkowników forum o pomoc.

Kupiłem mieszkanie w którym nie ma głowic termostatycznych na grzejnikach. S± zawory, ale bez głowic.

Nie ma nigdzie producenta grzejników opisanego, jest jedynie logo na boku grzejnika. Zrobiłem również zdjęcia zaworów.

Je¶li kto¶ wie jaki to producent oraz jakie głowice mam zakupić będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pro¶ba o pomoc - jakiej firmy jest ten grzejnik? Pro¶ba o pomoc - jakiej firmy jest ten grzejnik? Pro¶ba o pomoc - jakiej firmy jest ten grzejnik? Pro¶ba o pomoc - jakiej firmy jest ten grzejnik? Pro¶ba o pomoc - jakiej firmy jest ten grzejnik?
  • Poziom 33  
    To jest Brugman
    http://www.brugman.pl/
    Może dziwaczna porada, ale wy¶lij do ich Pomocy Technicznej maila z tymi zdjęciami, na pewno pomog±.
    Głowica wygl±da na typ OVENTROP UNI LD, koszt ok.60 zł.
    V.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Raczej Danfos.
  • Poziom 33  
    Nie, Oventrop :)
    Brugman stosuje, owszem, wkładki zaworowe Danfossa i Oventropa, ale to akurat ten drugi.
    Małe sprostowanie- to na zdjęciach to sama wkładka zaworowa, brakuje jej pokrętła. Głowica termostatyczna jest opcj± dodatkow±, może to być głowica prod. Oventrop lub Schlosser. Tak by wynikało z katalogu producenta...
    http://www.brugman.pl/pliki/KATALOGTECHNICZNYBRUGMAN01022009/01_plytowe.pdf
  • Poziom 9  
    Vorlog - dzięki za radę. Zrobię jak mówisz.
  • Poziom 9  
    Wie kto¶ jak wygl±da regulacja wstępna tej wkładki? W jednym z grzejników ten czerwony pier¶cień jest ustawiony na warto¶c N i cały czas grzeje, nawet jak jest na 0, pokój obok pier¶cień jest w pozycji 4. Zakupiłem elektroniczne głowice termostatyczne i niestety przy tym felernym grzejniku nie idzie jej ustawic, cały czas przy kalibracji wyskakuje bł±d F2 - "Zakres nastaw zbyt duży".

Chciałbym się dowiedziec jak zmienic położenie tego pier¶cienia ponieważ nie idzie go ruszyc w żadn± stronę.

Przepraszam za brak literki c z kreseczk± ale nie działa :(
  • Poziom 2  
    Witam

Odgrzeje kotleta mam pytanie i pro¶bę o pomoc i informację ,
    mianowicie może kto¶ wie jak przestawić i ustawić ten czerwony pier¶cień pod względem przykręcenia termostatu,chodzi o pozycję jak to będzie najlepiej ustawione .A może to nie ma znaczenia po prostu kwestia wkręcenia głowicy w grzejnik. W każdym grzejniku a mam ich 5 jest inaczej ustawione to czerwone kółko na dole na górze na boku,a wszystkie pokrętła termostaty z pozycj± 0 na górze,tak żeby były najlepiej widoczne.Kaloryfery i termostaty s± firmy BRUGMAN. Proszę o informację pozdrawiam.