Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDS 885 - brak ruchów rewersyjnych

wojpan 05 Gru 2009 10:43 1497 5
  • #1 05 Gru 2009 10:43
    wojpan
    Poziom 13  

Po ustawieniu dowolnego programu i załączeniu do sieci pralka pobiera wodę, a następnie bęben zaczyna obracać się non stop w lewo.
    Przestudiowałm serwisówkę i zdecyduję się chyba zacząć naprawę od wymiany programatora, bo to on steruje ruchami rewersyjnymi silnika. Dodam tylko, że zewnętrzny wygląd programatora jest idealny tj. brak jakichkolwiek wypaleń, "okopceń" itp. W takim samym stanie są wtyczki (biała, czarna i czerwona)przewodów dołączonych do programatora.
    Czy mój tok myślenia jest właściwy?

0 5
  • #2 05 Gru 2009 12:09
    bolo51
    Poziom 17  

Na temat tej usterki już było.Jest to uszkodzenie silniczka programatora tj.pęknięty wirnik.W takim wypadku programy się nie przesuwają ,a silnik główny wykonuje tą samą czynność.

0
  • #3 05 Gru 2009 13:47
    wojpan
    Poziom 13  

Silnik programatora łącznie z wirnikiem są sprawne. Przed chwilą odłączyłem go od reszty programatora i na 100% jest OK nic nie jest połamane.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Gru 2009 14:57
    KOALA 58
    Poziom 18  

Podmień programator.

0
  • Pomocny post
    #5 06 Gru 2009 03:47
    sonyq
    Poziom 14  

Nie wiem czy to tez obowiązuje z polarami ale w indesitcie obroty w jedna stronę+nie przechodzenie programu oznacza uszkodzona grzałkę(przerwa na spirali).

0
  • #6 06 Gru 2009 09:19
    wojpan
    Poziom 13  

Wczoraj wieczorem zdecydowałem się na rozłożenie całego programatora licząc się z tym, że najprawdopodobniej nie uda mi się go ponownie poprawnie złożyć i wtedy trzeba będzie zakupić nowy (kwota ponad 200 zł). Zaznaczam, że naprawiam swoją pralkę.

Po rozłożeniu programatora widocznych było kilka, dość mocno "opalonych" styków. Możliwe nawet, że dwa były "zespawane".

Oczyściłem cały programator i złożyłem go. Przy odrobinie cierpliwości i wcześniejszym opisywaniu kolejności styczników podczas demontażu jest to do zrobienia.

Pralka pracuje prawidłowo. Zdaję sobie sprawę, że czyszczenie styków, to naprawa na "krótką metę", ale w miesiącu grudniu nie mogę sobie pozwolić na zakup nowego programatora.

Dzięki wszystkim za wskazówki.

0