Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Władimirec T25a - demontaż pompy wtryskowej

jakub9563 05 Gru 2009 11:07 27224 26
  • #1 05 Gru 2009 11:07
    jakub9563
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z wyciągnięciem pompy paliwowej (wtryskowej) z tego traktora. Bardzo bym prosił o szczegółową instrukcję. wymontować

1 26
  • #2 06 Gru 2009 09:02
    gracek1906
    Poziom 10  

Nie rozumiem z czym dokładnie. Wyciągniecie pompy to nic trudnego, napisz dokładnie na czym stanąłeś.

1
  • #3 03 Sty 2010 15:04
    J23-LUB
    Poziom 13  

Od czoła pompy musisz wykręcić napęd licznika MTG i pod pokrywą masz koło zębate pompy.Odkręć zabezpieczenie i masz już gotowe.

1
  • #4 04 Sty 2010 18:18
    leslaw2542
    Poziom 9  

odkręc przewody paliwowe i śruby mocujace pompę do obudowy niema potrzeby ani koniecznosci odkrecania śruby na kole rozżądu ,w celu zamontowania pompy pomocne będzieodkrecenie mechanizmu napędu licznika aby latwiej popaść sprzęgielko na wałek pompy

Dodano po 2 [minuty]:

J23-LUB montowałes kiedykolwiek pompę paliwową w T-25?

1
  • #5 13 Sty 2010 22:11
    pmmlody
    Poziom 11  

chyba nie a to banalnie proste.przewody linka od motogodzin trzy śruby mocujące pompę do silnika i po zamiatane!nic nie kombinujcie z rozrządem bo jak ktoś nie ma o tym pojęcia to może narobić sobie większych kłopotów. Montaż odbywa się podobnie tylko trzeba nacelować kołem zębatym wychodzącym z pompy na swoje miejsce, to też nie jest trudne bo koło inaczej nie będzie pasowało gdyż ma jeden podwójny "ząb"

4
  • #6 26 Sty 2010 13:05
    nolter
    Poziom 9  

napewno na trzy sruby mocowany jest naped licznika.pompa mocowana jest na cztery sruby.dwie dlugie-dwie krotsze

1
  • #7 14 Lip 2010 02:07
    wicher
    Poziom 11  

dziecinnie proste nie trzeba odkrecac napedu licznika cztery sruby z przodu na 14 klucz rurki i pompa w tył i do wkładania ustaw do gory podwójny ząb i wraź tyle

4
  • #8 14 Lip 2010 23:05
    Andrzej771021
    Poziom 12  

W nowych typach t25 żeby wymontować pompę trzeba odkręcić nakrętkę na wałku pompy. Ponieważ nie ma tam tego sprzęgła tylko na wałku pompy zamontowane jest od razu koło zębate. Jeżeli masz taki typ to odkręć tą nakrętkę (na 22 klucz) i musisz przez coś uderzyć w wałek pompy ponieważ jest on na stożku i może ciężko wychodzić. Powodzenia pozdrawiam

2
  • #9 25 Cze 2011 14:37
    dawidogier
    Poziom 1  

sory ze sie tak wtraciłem ale koledzy potrzebuje schemat pompy wtryskowej do Władimirca T25 Pomóżcie plis

1
  • #10 19 Mar 2012 22:15
    Majster136
    Poziom 2  

Witam, jestem początkującym użytkownikiem. Moje pytanie dotyczy oczywiście ciągnika Władimirec, mój konkretnie 1987r. chciałbym trochę go "podkręcić na pompie" wtryskowej, słyszałem że jest możliwe, ale nie wiem jak to zrobić??? pomóżcie, chcę żeby jeździł szybciej, bo w polu w ogóle nie robi, a tylko na trasie, a obroty max 2 tyś, więc trochę się wlecze!!! proszę o solidną pomoc, dzięki

1
  • #11 19 Mar 2012 22:49
    *SSaPeRR*
    Poziom 16  

Obroty maksymalne reguluje się wkrętem który jest pod takim plastikowym kapturkiem na górze pompy- przy korku wlewu oleju do pompy. Są tam 2 wkręty, od obrotów to ten po prawej.
    Ale wydaje mi się że dużo też nie podkręcisz.
    Najlepsze rozwiązanie to zastosowanie kół o rozmiarze R32, widziałem kiedyś T25 na takich kołach, szybko śmigał.

1
  • #12 20 Mar 2012 13:09
    Majster136
    Poziom 2  

dzięki serdeczne, dziś spróbuję to zrobić... !!!

1
  • #13 03 Cze 2012 22:46
    promokator
    Poziom 8  

Witam, świetnie opisujecie jak wymontować pompę ale czy ktoś posiada schemat pomy o której pisze Andrzej771021. Wymieniam pierwszy raz i chciałbym się dokładniej przyjrzeć jak jest zbudowana.

Pozdrawiam

3
  • #14 14 Cze 2012 12:39
    promokator
    Poziom 8  

Mam już ten schemat, ale mimo wszystko nie mogę sobie poradzić. Pompa po odkręceniu od korpusu silnika (i wszystkich przewodów paliwowych) zluzowała trochę, ale blokuje ją coś przy napędzie. Wygląda mi to (zgodnie z opisem wyżej), że napęd wałka jest na wcisk. Ale (zgodnie jeszcze wyższym opisem) przy napędzie pompy jest pierścień z otworami na obwodzie, który przekazuje napęd z silnika na wał pompy (wygląda mi to na sprzęgło). Więc według Waszych opisów jedno wyklucza drugie.
    Coś mi ja trzyma od strony napędu a nie chcę jej niepotrzebnie rozbierać i działać nadmierną siłą (młotek)

Pomocy !!!

1
  • #15 15 Cze 2012 17:39
    lucjan1946
    Poziom 12  

przy napędzie pompy jest pierścień z otworami na obwodzie, który przekazuje napęd z silnika na wał pompy (wygląda mi to na sprzęgło).

To sprzęgło służy do ustawienia początku wtrysku gdy nie wystarcza regulacją pąpą.

Coś mi ja trzyma od strony napędu a nie chcę jej niepotrzebnie rozbierać i działać nadmierną siłą (młotek)

Jeśli na stożku była mocno dokręcona śrubą to tylko ratuje ściągacz.
    Przy konstruowaniu ściągacza zabazuj się na otworach znajdujących się na tym sprzęgiełku.
    Nie zapomnij włożyć kulki pod śrubę ściągacza.
    Powodzenia

0
  • #16 24 Cze 2012 09:11
    promokator
    Poziom 8  

Dziękuję lucjan1946 za podpowiedź, spróbuję.

1
  • #17 27 Cze 2012 14:36
    promokator
    Poziom 8  

Naczytałem się i zacząłem rozbierać tą pompę. W moim przypadku jest to sprzęgło (koło z otworami na zew.obwodzie, które przenosi napęd z koła zębatego na wałek pompy). Odkręciłem cztery śruby mocujące pompę do bloku silnika (przewody paliwowe oczywiście też) i niestety (jeszcze nie wiem) odkręciłem ten pierścień z otworami (sprzęgło). Jest już luz między pompą a blokiem silnika ale jeszcze coś trzyma, jakby na wałku. I teraz pytanie, czy ja mam tą wersję pompy o której pisze Andrzej771021, "W nowych typach t25 żeby wymontować pompę trzeba odkręcić nakrętkę na wałku pompy. Ponieważ nie ma tam tego sprzęgła tylko na wałku pompy zamontowane jest od razu koło zębate. Jeżeli masz taki typ to odkręć tą nakrętkę (na 22 klucz) i musisz przez coś uderzyć w wałek pompy ponieważ jest on na stożku i może ciężko wychodzić."

Postaram się dołączyć schemat tej pompy, i to jest taka jaką ja mam.

0
  • #18 30 Cze 2012 20:11
    lucjan1946
    Poziom 12  

Masz stary typ mocowania pompy.
    Prawdopodobnie masz lekko zatartą tulejkę 1111174
    Nie wiem czy zaznaczyłeś sobie położenie sprzęgiełka ?
    Trzeba od nowa ustawiać początek wtrysku.
    Aby wymontować pompę musisz użyć ściągacza jak opisałem wcześniej .
    Powodzenia.

1
  • #19 01 Lip 2012 18:09
    promokator
    Poziom 8  

Więc muszę odkręcić tą śrubę (niebieska kropka na rysunku) i ściągaczem ściągnąć zembaty pierścień (zielone kółko na rysunku). Czy ten właśnie pierścień nie przejdzie przez tą tuleję o której wspomniałeś? A ja sądziłem, że wystarczy odkręcić tylko te cztery śruby mocujące pompę do silnika. A tuleja tylko prowadzi wałek pompy w kole napędowym (1111172) a pierścień który odbiera napęd ze sprzęgła przejdzie przez tą tuleję albo wyjdzie razem z nią. Muszę to jeszcze raz obejrzeć.

1
  • #20 04 Lip 2012 08:05
    lucjan1946
    Poziom 12  

promokator napisał:
    Więc muszę odkręcić tą śrubę (niebieska kropka na rysunku) i ściągaczem ściągnąć zembaty pierścień (zielone kółko na rysunku).

Nie potrzeba odkręcać śruby ani zdejmować pierścienia.

0
  • #21 13 Lip 2012 09:46
    promokator
    Poziom 8  

Ludzie pomóżcie!

Zrobiłem zdjęcie napędu pompy.

Ta nakrętka wygląda jakby była całością z pierścieniem, zazebiającym ze sprzęgłem (niewidoczny na zdjęciu).
    Nie wygląda mi na to by ta nakrętka przeszkadzała w wyjęciu pompy.
    Na tym zdjęciu widać dokładnie wałek od środka, jest tam nacięcie i po co?

Jak wymontować tą pompę?!

3
  • #22 14 Lip 2012 20:23
    lucjan1946
    Poziom 12  

Nakrętka na pewno nie przeszkadza w wyjęciu pompy.
    Z taką nakrętką spotykam się po raz pierwszy.
    Zawsze była taka ślepa nakrętka jak poniżej na fotce.
    Ta pompa była wymontowana za pomocą ściągacza widoczny ślad po kulce na nakrętce.

promokator napisał:
    Na tym zdjęciu widać dokładnie wałek od środka, jest tam nacięcie i po co?

Jeśli to nacięcie jest na przeciw ślepego wrębu pokazuje miejsce wpustu ustalającego.
    Na zdjęciu dokładnie widać dlaczego pompa nie daje się wymontować.
    Czy ten silnik nie miał wybitych panewek?
    Na sprzęgle dokładnie widać jakieś opiłki które dostały się wraz z olejem .
    We wcześniejszym poście proponowałem użyć ściągacza .
    lucjan1946 napisał:
    Przy konstruowaniu ściągacza bazuj się na otworach znajdujących się na tym sprzęgiełku.
    Nie zapomnij włożyć kulki pod śrubę ściągacza.

Proponuję taki ściągacz na trzy śruby do wkręcenia w koło zębate rozrządu.

0
  • #23 16 Lip 2012 12:42
    promokator
    Poziom 8  

lucjan1946 napisał:

Czy na moim zdjęciu widac dlaczego ta pompa nie daje sie wymontować, jeśli to widać to też chciałbym wiedzieć dlaczego.
    lucjan1946 napisał:
    Czy ten silnik nie miał wybitych panewek?

Nie jestem pewien, ale nim zacząłem wymontowywać pompę to silnik nie miał objawów.
    lucjan1946 napisał:
    Na sprzęgle dokładnie widać jakieś opiłki które dostały się wraz z olejem

Ja tam nie widziałem opiłków.

Do tej pory próbowałem tylko ręcznie wymontować tą pompę i jak już wcześniej wspominałem czuje opór.
    A teraz widzę, że tą pompę wypycha się ściągaczem z koła napędzającego, tak?

0
  • #24 16 Lip 2012 16:56
    lucjan1946
    Poziom 12  

promokator napisał:
    Ja tam nie widziałem opiłków.

Może są to tylko cienie na zdjęciu?
    Zaznaczyłem

promokator napisał:
    A teraz widzę, że tą pompę wypycha się ściągaczem z koła napędzającego, tak?

Oczywiście.

0
  • #25 24 Lip 2012 17:52
    promokator
    Poziom 8  

lucjan1946 napisał:

A może dokładniej napiszesz co takiego zobaczyłeś na tym zdjęciu, co przeszkadza w wyjęciu tej pompy?

0
  • #26 16 Paź 2013 10:26
    jp1234
    Poziom 9  

Panowie mam pytanie kapie mi z pod cięgna dodawania gazu na pompie t25 prawdopodobnie jakaś uszczelka jak ja wymienić i czy nic nie sknoce jakieś tam ustawienia proszę o odpowiedz dokładną

0
  • #27 17 Paź 2013 23:34
    *SSaPeRR*
    Poziom 16  

Tam jest oring... A pewnie kapie bo dawno nie zmieniałeś oleju w pompie. Prawdopodobnie już jest cała komora ropy i sadzi przez oring. Opróżnij pompę, zalej nowy olej i zobacz czy dalej będzie ciekło.
    Pozdrawiam.

0