Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nc4000 niewłaściwe działanie baterii

seditos 05 Gru 2009 11:10 1354 2
  • #1 05 Gru 2009 11:10
    seditos
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z baterią w laptopie. Jest dość stara i w trybie oszczędzania (Notebook harware control) wytrzymuje niewiele ponad godzinę. Specjalnie mnie to nie dziwi, myślałem swego czasu o regeneracji, ale zdaje się to być zbyt trudne dla tak niedoświadczonego użytkownika jak ja.
    Ale wracając do meritum. Pewien czas temu (okolice lipca) strzeliła mi płyta główna, kilka dni przed jej śmiercią bateria przestała wskazywać realny czas, a zaczęła pokazywać czasy rzędu 40 godzin. I tak teraz kiedy to piszę mam 3% baterii a system wskazuje 1:08 h...
    Miałem nadzieję, że wróci to do normy po wymianie płyty głównej, nic z tego.
    Charakterystyczne dla tej baterii jest też nieliniowe rozładowanie. Do około 97% idzie równomiernie, potem spada gwałtownie do 7%.
    A to tylko dowód jej zużycia, prawda?
    Co może być przyczyną tego dziwnego wskazania czasu?
    Przyznam szczerze, że pytam bardziej z ciekawości, bo na regenerację tak starej baterii (nie znam dokładnego roku produkcji, ale na pewno ma 4 lata) nie liczę.

z góry dzięki za odpowiedź.
    z poważaniem,
    mk

0 2
  • #2 05 Gru 2009 11:50
    tzok
    Moderator Samochody

Poczytaj wątek o regeneracji baterii w laptopach to się dowiesz... zostały wpisane jakieś bzdury do pamięci baterii, ew. pamięć ta uległa uszkodzeniu.

0
  • #3 05 Gru 2009 12:37
    seditos
    Poziom 2  

Dzięki za błyskawiczną reakcję!

Przyznaję się, że znalazłem ten wątek (właściwie oba, old i new), ale nie przebrnąłęm przez niego. Jest tam bardzo dużo postów, dużo nie wnoszących nic do mojego problemu, a te które sensowne; przedstawiają metody dla mnie na ogół niedostępne.

Zagłębię się jednak w ten wątek wraz z ctrl+F i zobaczę co w trawie piszczy.

z poważaniem,
    mk
    edited (22:17)

Moderatorze! Nie sądzę żeby zmiana tematu wątka była korzystna. W ten sposób wątek ten przestaje być interesujący. W temacie dotyczącym regeneracji baterii nie znalazłem takiego przypadku, a oznacza to, że nie można generalizować i sprowadzić go do zwykłego sczytania i wczytania "wsadu". Czy się mylę?

0