Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 5130 xpress miusci - biały ekran

05 Gru 2009 12:11 23189 21
  • Poziom 9  
    witam! Posiadam nokię 5130 ok 1 miesiąc jest nowa. gdy wyczerpała mi się bateria i gdy ją chciałem uruchomić to na początku normalnie się włończał aż do momentu gdy znikł napis nokia i zaczeło wyświetlać to na niebiesko o PLUSIE bo mam z takiej sieci i zaświecił się BIAŁY EKRAN i nic nieda się zrobć tylko cały czas świeci i po chwili tylko wyłańcza się podświetlanie ekranu. Co się mogło stać proszę o odpowiedz. Z Góry bardzo dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Mógł paść soft. Skoro telefon ma 1 miesiąc to masz na niego gwarancję, więc proponuję oddać do naprawy gwarancyjnej, a nie samemu kombinować.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Wgraj soft przez program PCSuit tzn. zaktualizuj oprogramowanie. Kabelkiem który mialeś w zestawie oraz płytę CD.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    *HaKeR*, skoro telefon się nie włącza do końca to nie da rady wgrać softu przez program od Nokii, ewentualnie można kombinować z Phoenixem, ale lepiej oddać na gwarancji, jeśli kaczyglob ją posiada.
  • Poziom 26  
    Z tego co czytam to telefon normalnie się włącza tylko nie wyświetla więc może się da połączyć z PCSuit.
  • Poziom 38  
    Jeżeli się normalnie włącza i jest biały ekran to i tak nowy soft wtedy nie pomoże, bo może być padnięty LCD. Ale stawiam na uwalony soft. Najlepiej oddać na gwarancję.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Ja mam taki sam problem jak kolega... Ostatnio padło mi oprogramowanie... Tel się włączy i po chwili wyłącza i nic więcej :( PC Suite i Nokia Software Updater go nie wykrywa :(
    Moje pytanie brzmi... Czy da się do niego wgrać domowym i darmowym sposobem oprogramowanie???
    Jak wgrać do niego soft i skąd go mogę ściągnąć???
    Bardzo proszę o pomoc :(
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 24  
    Możesz spróbować Phoenixem po dead usb, może się uda. Opis był nie raz i nie dwa na forum.
  • Poziom 10  
    Dzięki. Już ściągam programy i jutro będę próbował go postawić na nogi -mam nadzieję że się uda,a jeśli nie da rady,to zostaje tylko komis :(

Czy mógłbyś wrzucić jakieś linki jak wgrać itp. itd. Bo z Nokiami jestem zielony.

Dodano po 33 [minuty]:

Jeszcze jedna rzecz... Za pomocą programu "NaviFirm" śćiągnąłem takie pliki...

RM495_0583327_06.94_003.dcp
    RM495_0583327_06.94_003.vpl
    RM495_0583327_06.94_003_signature.bin
    rm495__06.94.mcusw
    rm495__06.94.ppm_ea
    rm495__06.94_ISM_003.image_ea_red_polkomtel_pl_red

Które z nich mam wgrać??? Czy muszę wszystkie???
  • Poziom 26  
    rm495__06.94.mcusw
    rm495__06.94.ppm_ea
    rm495__06.94_ISM_003.image_ea_red_polkomtel_pl_red

Te trzy pliki powinieneś wgrać.
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich.
    Dzięki gregor_009 i Tobie *HaKeR* za pomoc ;)
    Wgrałem soft za pomocą Phoenix po "dead usb" i tel wstał :))):D

Tu jest instrukcja zapożyczona z innego forum,jak by ktoś potrzebował (oczywiście nie mojego autorstwa :))

1. "Naprawianie niewłączającego się telefonu (dead flashing)" - http://nokiahacking.pl/naprawianie-niewlaczajacego-sie-telefonu-dead-flashing-vt80.htm i filmik do tego jak to zrobić - http://www.youtube.com/watch?v=mrK2tSAujGI&feature=player_embedded (nie przejmujcie się że jest to pokazane na innej Nokii niż 5130XM - zapewniam wszystkich że na 5130XM działa na 100% - PRZETESTOWANE PRZEZE MNIE :)) i nie jest to wcale takie trudne :)))

2. "Wgrywanie softu przez program Nokia Phoenix 2007.44" - http://nokiahacking.pl/wgrywanie-softu-przez-program-phoenix-200744-vt79.htm i filmik - http://www.youtube.com/watch?v=utlBF3adprk&feature=player_embedded...

Może komuś się przyda :) Miłego naprawiania :)

Dodano po 9 [minuty]:

Zapomniałem o najważniejszym... :) Życzę Wszystkim Wesołych,spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,oraz Szczęśliwego Nowego Roku ;) :)
  • Poziom 11  
    Witam. Ja mam rowniez problem z ta nokia. Czy moglbys mi podeslac te 3 pliki co wgrales? Bo NaVIFIRM jakos nie kwapi sie zeby to znalezc... chyba ze tak dlugo myslii. Pozdro
  • Spec od drukarek
    pucoas napisał:
    Witam. Ja mam rowniez problem z ta nokia. Czy moglbys mi podeslac te 3 pliki co wgrales? Bo NaVIFIRM jakos nie kwapi sie zeby to znalezc... chyba ze tak dlugo myslii. Pozdro

to sam je ściągnij, a nawet całą paczkę :
    Code:
    http://web3.lvps188-92-201-13.my-simplyroot.de/i_flashbb5.html

Pamiętaj aby nie zaniżyć !
  • Poziom 10  
    Witam...
    "pucoas",całą paczkę można również pobrać za pomocą tego programu Phoenix...
    Odpalamy Phoenix - klikamy w zakładkę "Tools" - następnie wybiwramy "Image File Download" - pokaże nam się okienko - w polu gdzie pisze "Product code" wpisujesz swój Product code który znajdziesz pod baterią (składa się on z siedmiu cyferek,np. 0583327 - ten jest akurat dla Plus GSM kolor RED) - gdy już wpiszesz,klikasz "Download" i czekasz aż się ściągnie. Jak już dojdzie do 100%,to wystarczy go wgrać za pomocą instrukcji które są w linkach wyżej :)

Jeśli byś miał i z tym problemy,to później postaram się przygotować paczuszkę i wrzucę link :)

Dodano po 4 [minuty]:

U mnie NaviFirm do wybrania pierwszego produktu myśli jakieś 20 sekund :)
  • Poziom 10  
    Witam,ja mam natomiast problem z wgraniem do tej noki softa przez phoenix po deadphone-dochodzi do 98%,a potem nagle brak komunikacji"Waiting for communication response: 25,24,23 ....Ciekawe rzeczy,bo telefon zakupilem tydzien temu,działał normalnie i nagle biały ekran,napis nokia i sie wyłancza:(próbowałem juz na 4 kompach z vista,xp i nawet na windows7 i cały czas to samo.Nawet przez Jaf-a probowałem i tez po chwili brak łacznosci.

pozdr
  • Moderator - GSM
    Jak nie idzie po USB to po FBUS-ie spróbuj.
  • Poziom 10  
    jever 23,jeśli masz "deadphone",to po wejściu w Phoenix na pierwszym miejscu ustawiasz "No Connection"...
    kos4,a podłączałeś ładowarkę przed wgraniem softa??? Może bateria się rozładowała...

PS.Ja wgrywałem na Windows XP bo na Vista po uruchomieniu Phoenix,wyskakiwało mi okienko;

Error loading component

HRESULT 0x80040154 (-2147221164)
    This means:
    Klasa niezarejestrowana

Więc postanowiłem nie ryzykować :)
  • Poziom 1  
    Witam ja też mam mały problem. Tel mi spadł i lcd świeci na biało.
    Jak myślicie co to może być???

Dodano po 1 [minuty]:

Witam ja też mam mały problem. Tel mi spadł i lcd świeci na biało.
    Jak myślicie co to może być??
  • Poziom 38  
    Mógł się rozbić albo wypiąć. Ciężko powiedzieć bez obejrzenia go od środka i ewentualnie podstawienia sprawnego LCD.
  • Poziom 9  
    a co mam zrobić jeśli mi phoenix nie chce znaleźć telefonu.. Bo słychać u mnie dzwięk włączania i za chwilkę wyłączanie..
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Johnny_RoXoR napisał:
    a co mam zrobić jeśli mi phoenix nie chce znaleźć telefonu.. Bo słychać u mnie dzwięk włączania i za chwilkę wyłączanie..

Zailnstalować dobrze sterowniki.
  • Poziom 26  
    Johnny_RoXoR napisał:

Co znaczy "włączania i za chwilę wyłączania"? Jeśli się wyłączy to phoenix nie wykryje telefonu. Jeśli chcesz przeflashować telefon to zrób to po dead USB.